Sherr mes policëve në Tiranë, efektivi i dehur ofendon punonjësin e “Shqiponjave”

26 Mars 2023, 11:26Kronika TEMA

Sherr mes policëve në Tiranë, efektivi i dehur ofendon

Dy efektivë të policisë në Tiranë janë konfliktuar me njëri-tjetrin gjatë orëve të vona pas mesnatës në Tiranë.

Shkak dyshohet të jetë bërë gjendja e dehur e një prej policëve, i cili ka ofenduar punonjësin e “Shqiponjave”.

Sipas TCH ngjarja ka ndodhur në rrugën Bardhyl kur babai H. Sallaku me dy djemtë e tij, D. Sallaku dhe M. Sallaku, të tre punonjës policie në komisariate të ndryshme në Tiranë, janë konfliktuar me forcat “Shqiponja”, të cilat po patrullonin në atë aks.

Një prej djemve nën efektin e alkoolit ka ofenduar punonjësit e “Shqiponjave” dhe kjo është bërë shkak që të nisë sherri mes tyre.

Të dy palët janë shoqëruar nga kolegët në drejtorinë e policisë së Tiranës dhe Agjencia e Mbikqyrjes Hetimore po vijon hetimet.

2 Komente

 1. S
  Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

  Largoni sunitet dhe shiitet e baba mondit nga policia e cdo post publik.....kjo pasi rraca perverse arabe nuk eshte per ligj e shtet.....pune arabesh vari kkkkkkk

  1. T
   Tata luigji

   Largoni nga puna keta gangestera me uniforme, ministri brenshem duhet te nxjerre urdher per policet qe asnje ne orar te punes mos te shikohet ne bar kafe dhe restorante, tu ndalohet tel, vetem me radio dhe tu ndalohet duhani ashtu si te gjithe policit e eropes. Kjo eshte pergjegjesi e ministrit te brenshem. Policia ne shqiperi eshte e cthurur, rrumpal

   Lini një Përgjigje