EMRI/ Arrestohet një tjetër pastruese në Tiranë, vodhi para në banesën ku punonte

4 Shkurt 2023, 14:10Kronika TEMA

 

EMRI/ Arrestohet një tjetër pastruese në Tiranë, vodhi para

Një tjetër pastruese ka rënë në prangat e policisë së Tiranës pasi vodhi një para në banesën ku punonte në rrugën “Vaso Pasha”. Në pranga ka rënë Elida Kodra.

Tiranë/Finalizohet nga Komisariati i Policisë Nr. 2, operacioni policor i koduar “Gracka”.

Vodhi shuma parash në një banesë, vihet në pranga ish-punonjësja e mirëmbajtjes së kësaj banese.

Sekuestrohen 840 euro, 600 dollarë dhe 40 900 lekë të rinj.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2, në vijim të punës për goditjen e paligjshmërive në fushën e vjedhjes së pronës dhe pasurisë, bazuar dhe në provat e siguruara gjatë një pune të mirëfilltë hetimore për vjedhjen e disa shumave parash, në një banesë në rrugën “Vaso Pasha”, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Gracka”.

Si rezultat i këtij operacioni u bë ndalimi i shtetases E. K., banuese në Tiranë.

Nga provat e siguruara gjatë hetimit ka rezultuar se shtetasja E. K., e cila ka qenë e punësuar për mirëmbajtjen e banesës së shtetasit Z. E., në rrugën “Vaso Pasha”, gjatë javës së fundit ka vjedhur në këtë banesë, 2000 euro, 300 dollarë dhe 35 000 lekë të rinj.

Gjatë kontrollit të çantës së shtetases E. K., shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale, 840 euro, 600 dollarë dhe 40 900 lekë të rinj.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

2 Komente

 1. P
  Pastroni vete banesat

  Kane mare kurajo nga komentet pozitive ne mbeshtetjetje te pastueses hajdute,cfare tmerri

  1. P
   PD

   Zot i madh ! Dhe vetem qahen shqiptaret . Ku gjenden kaq shume leke neper banesa ? Ne cilin vend tjeter te botes se civilizuar , pervecse aty ku tallen dhe tregojne historira me politikane dhe pastruse gjithe diten neper kafe ? Vend tallava , me vjen turp nga emri

   Lini një Përgjigje