Sulmet kibernetike në Shqipëri, Balluku: Jemi rritur me sfida, edhe këtë herë do t’ia dalim

7 Shkurt 2023, 10:19Kronika TEMA

Sulmet kibernetike në Shqipëri, Balluku: Jemi rritur me sfida, edhe

Zv.Kryeministrja dhe njëherazi ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku në konferencën me temë “Sfidat e sigurisë kibernetike në Shqipëri”, u shpreh se vendi do t’ia dalë edhe këtë herë.


Ministrja shtoi se vetëm përmes bashkëpunimit dhe investimeve serioze ne mund t’i përgjigjemi sfidave të së ardhmes.

“Sfidat në fushën e sigurisë kibernetike, janë impenjative. Jo vetëm për sektorin publik, por erdhe atë privat.

Ndodhemi të gjithë në të njëjtin pozicion. Vetëm përmes bashkëpunimit, investimeve serioze, ne mund t’i përgjigjemi sfidave të së ardhmes.

Ne do t’ia dalim edhe këtë herë, me mbështetjen e partnerëve dhe me punën tonë. Jemi një vend që jemi rritur me sfida, që për të tjerë mund të duken të papërballueshme, por ne ia kemi dalë,” tha Ballaku, 

 

6 Komente

 1. x
  xha Beqo

  trimja e xha Jahos

  1. M
   Mina

   Parole, parole, parole,.....soltanto parole

   1. X
    Xha Temja

    Ne udheheqjen e partise dhe te komandatit legjendar patjeter qe do ia dalim. Rrofte partia, rrofte komandanti. Poshte ballistet!! Rrofshi juve. Edhe bar do ham se bashku me ata te PD vetem ju, Rama edhe Saliu te jeni mire.

    1. E
     Emiljano

     ✊rrofte partia.

     1. Q
      Qeveri leshi

      Uuuuu pi(c)ka sfidave te kesaj, vromatores Alda tjeter kjo qe u erdhi rasti I l mbeshtjellin leket me batanije.. aaa pse s' ju bie ju nje rrufe

      1. V
       Vlora.Vlora

       gojore gojore dhe vetem gojore Belinda ,kujt i plasi trapi se c do beni tani kur ti hoqen breket iranianet ,apo eshte ne mode tani ,pa breke me mire,,,u ngopem edhe me ju bushtrat e rilindjes , s ju durojme dot me

       Lini një Përgjigje