FOTO: Ky është Xhevit Sinani që vrau gruan dhe vëllain e tij në Gramsh

27 Janar 2023, 16:57Kronika TEMA

FOTO: Ky është Xhevit Sinani që vrau gruan dhe vëllain e tij

Personi që shihni në foton e mësipërme është 75-vjeçari Xhevit Sinani, autori i krimit të dyfishtë brenda familjes të regjistruar ditën e sotme në fshatin Tervol të Gramshit.

Ai fillimisht vrau gruan e tij në banesë e tyre, shtetasen Zegjine Sinani dhe më pas vrau vëllain e tij, Shaqir Sinani.

Pas krimit të dyfishtë Xhevit Sinani telefonoi fëmijët e tij dhe iu tha se iu ka vrarë mamanë dhe xhaxhanë. 75-vjeçari është arrestuar nga policia dhe ende nuk dihet shkaku i këtij krimi të rëndë.

Dyshohet se ai kohët e fundit kishte probleme me depresionin dhe sklerozën, por kjo ende e pa konfirmuar.

 

 

Lini një Përgjigje