FOTOT/ Grabitësit e studentëve në Greqi “Esko”, ja kush janë 8 “ushtarët” shqiptarë

26 Nëntor 2022, 15:41Kronika TEMA

 

FOTOT/ Grabitësit e studentëve në Greqi “Esko”, ja

 

Të shtunën, ELAS publikoi emrat dhe fotot e 14 anëtarëve të bandës që kryen grabitje dhe trafikim droge në rezidencat studentore të Universitetit Politeknik në Zografou.

Banda u zbulua pas një operacioni të ELAS-it më 27 shtator, kur një polic u sulmua me kaçavidë nga “koka e madhe”, shqiptari “Esko” , të cilin e plagosi me një plumb për të shpëtuar.

Vihet re se ndër 14 emrat e të cilëve u bënë publikë, përfshihet edhe 32-vjeçari “Esko”.

1-Rushit Ramazani, lindur më 20.02.1995 në Shqipëri

FOTOT/ Grabitësit e studentëve në Greqi “Esko”, ja

 

2-Marko Sulçaj lindur më 05.10.1989 ose 06.04.1997 ose 04.06.1997 në Shqipëri

 

FOTOT/ Grabitësit e studentëve në Greqi “Esko”, ja

 

3- Sigi Rustemaj i lindur më 29.04.1994 në Shqipëri

FOTOT/ Grabitësit e studentëve në Greqi “Esko”, ja

 

4-Ermir Meta i lindur më 13.08.1991 në Shqipëri

FOTOT/ Grabitësit e studentëve në Greqi “Esko”, ja

5- Veli Qose i lindur më 19.11.1997 në Shqipëri

FOTOT/ Grabitësit e studentëve në Greqi “Esko”, ja

 

6-Vassilis Suloti  i lindur më 23.05.1989 në Shqipëri

 

FOTOT/ Grabitësit e studentëve në Greqi “Esko”, ja

7-Pappas Iraklis, i lindur më 12.11.1992 në Cholargo, Atikë

 

FOTOT/ Grabitësit e studentëve në Greqi “Esko”, ja

8- Aleksandros Malkas, i lindur më 16.12.1987 në Amarousio, Atikë

 

FOTOT/ Grabitësit e studentëve në Greqi “Esko”, ja

 

9-Nestor Malkas, i lindur më 11.07.1981 në Amarousio, Atikë

 

FOTOT/ Grabitësit e studentëve në Greqi “Esko”, ja

 

10- Dimitrios Birdas, i lindur më 16.02.1983 në Cholargo, Atikë

 

 

FOTOT/ Grabitësit e studentëve në Greqi “Esko”, ja

11-Ermin Ferhati, i lindur më 19.04.1995 në Shqipëri

 

FOTOT/ Grabitësit e studentëve në Greqi “Esko”, ja

 

12-Vasilis Vasil lindur më 19.03.1992 në Shqipëri

 

FOTOT/ Grabitësit e studentëve në Greqi “Esko”, ja

13- “Kalanderis”  i lindur më 09.08.1989 në Shqipëri

 

FOTOT/ Grabitësit e studentëve në Greqi “Esko”, ja

14- Jurxhino Dura i lindur më 18.08.1994 në Shqipëri

 

FOTOT/ Grabitësit e studentëve në Greqi “Esko”, ja

 

 

Siç u bë e ditur pas operacionit të madh të ELAS-it, u arrestuan 32 anëtarë të këtyre bandave, mes të cilëve edhe drejtues të tyre.

Sipas ELAS, këto banda kryen gjithsej 29 grabitje me pikënisje konviktet e studentëve në Universitetin Politeknik Zografou.

Konkretisht, banda e parë përbëhej nga 9 anëtarë dhe ishte përfshirë në 80 raste të trafikut të drogës. Banda e dytë listonte 24 anëtarë dhe kishte kryer 27 grabitje ndërsa banda e tretë kishte 18 anëtarë, ndërsa policia ende kërkon pesë persona të paidentifikuar.

Siç u konstatua, nga rastet e trafikut të drogës, 28 kanë ndodhur brenda ambienteve të universitetit.

3 Komente

 1. S
  Santuco

  Ju qifsha rracen Mjekroshat e arabise Lindur ne 90 tat dhe duken si pleq Ptuuuuuuu

  1. J
   Jorgo

   Santucio biri im e di qe e ke te veshtire dhe ngatarron mjekroshat e arabise me keta te gerqise se nje surrat kane, po durim...

  2. h
   hektor

   Ti kalbin ne burg keta ndyresira vrases dhe hajdut te qelbur qe i nxine faqen shqipetareve te ndershem ne Greqi qe punojne dhe jetojne me djerse.

   Lini një Përgjigje