FOTOT: Vrasja për të cilën akuzohet e dashura e Laert Haxhiut

28 Shtator 2023, 12:15Kronika TEMA
FOTOT: Vrasja për të cilën akuzohet e dashura e Laert Haxhiut

Kreu i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku doli në një konferencë për shtyp për operacionin e zhvilluar mbrëmjen e së mërkurës, të koduar “Never Forget”.

Ai tha se në total janë zbardhur 16 ngjarje kriminale, mes të cilave 6 vrasje, 5 raste të shkatërrimit të pronës me eksploziv, 2 raste të vjedhjes me dhunë dhe 3 raste të sigurimit të kushteve për vrasje.

Rrumbullaku tha se janë lëshuar 15 urdhra ndalimi, nga të cilat janë ekzekutuar 12, ndërsa 3 persona janë shpallur në kërkim.

Po ashtu, Rrumbullaku renditi të gjitha krimet e kryera nga ky grup me data dhe emra konkretë.

Emri që kryeson këto ngjarje të rënda të ndodhura përgjatë këtyre 5 viteve të fundit në qytete të ndryshme të vendit, është ai i Laert Haxhiut.

Por mes të arrestuarve është edhe 27-vjeçarja Klea Gjata, nga Lushnja, partnere e Laert Haxhisë.

"Klea Gjata, 27 vjeçe, banuese në Lushnjë, dyshohet për veprat penale “Përkrahja e autorit të krimit” dhe “Moskallëzimi i krimit”," tha Rrumbullaku. 

Dyshohet se Klea Gjata është e përfshirë në vrasjen e Alban Semakut në vitin 2021.

10 Komente

 1. D
  Dr. Ben Gjata

  shpirti vogel- te pret Aldo aty pa merak do ti shohesh koken e karit qe i eshte bere si arr kokosi do kalosh mire

  1. L
   Loni pe betoni

   hahahahahahaahaaa

  2. S
   Sabau

   Financuesi kryesor i grupit "Baroni" qe ka karburantet ne hyrje te Lushnjes,pas tij "gjujtsi i Dubait" nga Karbunara dhe "karteli i amerikes" nga Vlora

   1. D
    Dhe keshtu dhe ashtu

    “Baronin” sic e quan ti e merrnin me shpulla spiunat e Aldo Bares, se ushtaret e Aldos e conin per te blere cigare! “Baroni” apo Saimir Taullau do kishte marre shperngulje me kohe nga Lushnja po te mos ishte per Laertin! Ai “qitesi i Dubait”, apo atij qe nuk guxon ti permend njeri emrin sic thote Artan Hoxha, do na dali nje dite koka e madhe, ndersa ai i Dubait ka pas nenpunes i Karbunarsit

    1. K
     Kuriozi

     @Dhe keshtu dhe ashtu Ai qe nuk i permend emrin Tan Hoxha mos eshte ai nga Karbunara me mbiemer Mezini ?

     1. O
      O kurioz

      Ca ka bo ky mezini. Su ka degju naj here.

   2. A
    Ali Pasha

    A ka ndonjë trim këtu që t'jua permed emrat këtyre që ti marrim vesh edhe ne të tjerët që nuk jemi nga ato anë?

    1. G
     Gabuli

     Baroni-Sajmir Taullau Gjujtsi Dubait - Julian Sula Karteli i Amerikes - Dash Labi

     1. K
      Kureshtar

      Kush esht dash labi ? Ca lidhje la me kto. Po ky ne dubai nga eshte?

    2. A
     Aldo

     Ja te dal pentite zogu tani dhe ts han dhe neta gjujtsit dhe legenat e laertit qe mbante verdall ketu ne lushnje. Aman do i shom keta laperat qe na vinin verdall tani.

     Lini një Përgjigje