Grupi i Laert Haxhiut e vrau biznesmenin se kishte lidhje intime me nënën e...

30 Shtator 2023, 17:50Kronika TEMA
Grupi i Laert Haxhiut e vrau biznesmenin se kishte lidhje intime me

Dëshmi të tjera tronditëse janë zbuluar nga i penduarit i drejtësisë, Artan Tafani, i cili me rrëfimin e tij zbuloi 6 vrasje, që kanë si autorë të dyshuar të krimeve, anëtarët e bandës së Laert Haxhisë.

Albi Bashaliu është vrarë për motive gjakmarrje nga grupi i drejtuar nga Laert Haxhiu, që sipas tij u pagua me 50 mijë euro.

Ndërkohë, vëllai i Albi Bashaliut, Leonard Bashaliu akuzohet për vrasjen e Ylber Xhahysës. Duke marrë shkas nga kjo ngjarje, Enriko Xhahysa mori pjesë në krim, por edhe pagoi grupin e Laertit për të vrarë për motive gjakmarrje.

Sakaq, Çajup Selimi është vrarë, sipas të penduarit të drejtësisë pasi kishte një lidhje intime me nënën e një prej të akuzuarve si pjesë e grupit të Laert Haxhisë.

Po ashtu mësohet se Fridman Xhaferraj dyshohet se është vrarë sepse kërcënonte grupin e Haxhiut se do t’i denonconte në polici dhe do të tregonte krimet e tyre.

Nga ana tjetër, pjesë e ngjarjeve të zbardhura janë dhe dy vrasje në Greqi, që thuhet se kanë si motiv trafikun e drogës.

3 Komente

 1. X
  XXXL

  Po per shefat e policise, pjesetare te FNSH, SHISH e me rradhe nuk ka dhene ndonje emer qe kane dekonspiruar operacinet, apo jane "sekret" hetimor. Polivcia SHISH e me rradhe deri me sot nuk kane zbuluar e aq me teper te kapin anetare te bandave kriminale, por cdo gje eshte zbuluar nga te penduarit qe kane bashkepunuar me padrejetesine, harram parate e taksapaguesve qe kane marre me vite e vite.

  1. E
   Elton

   Po mbahet bucia,bucia do gjej qen tjeter tani. Pupupu djemt e kurvave trima me flete. Ja sa te ven te vendi te behen te gjithe pentito ta shikojn sa u vlen lekura

   1. G
    Gazepi

    Po keto edhe jane te forte eshe u qihet mamaja dje ne mungese motra. Hajde trima hajde. Po meqe e kame diksim kwte pune te vrasin ropt e vet jo burrat se me zot sja kane kapur

    Lini një Përgjigje