I ra me grusht Berishës, Artan Hoxha: Militantët e PD kanë tentuar ta godasin me thikë Gert Shehun

7 Dhjetor 2022, 14:38Kronika TEMA

I ra me grusht Berishës, Artan Hoxha: Militantët e PD kanë

Artan Hoxha tha se militantët kanë tentuar të godasin me thikë 31 vjeçarin Gert Shehu që goditi me grusht Sali Berishën.

Sipas tij, kjo ka ndodhur teksa ai po shoqërohej për në selinë e PD-së pasi u dhunua nga truprojat e liderit demokrat.

“Së pari, personi protagonist është dhënë të trajtohet në spital dhe pse i prangosur. Besoj se deri tani është dhënë motivacioni se është dëmtuar fizikisht pas sulmit. Sepse nga sulmi i menjëhershëm që iu bë, ishte në rrezik të madh se mund t’i merrnin jetën. E kanë hequr që aty dhe imagjino të kishte humbur jetën.

E kanë tërhequr dhe gjatë kohës që e kanë sjellë te selia e PD-së. Policia nuk vinte dot aty sepse rrugët ishin të bllokuara, dhe gjatë kohës që është lëvizur te selia, ka pasur tentativa për ta goditur. Në një rast është tentuar të goditet dhe me thikë nga militantët. Për fat të mirë s’e kanë goditur me thikë, është futur në seli, është njoftuar policia.“, tha ai. 

 

3 Komente

 1. m
  mos me keqkuptoni thjesht nje opinion

  pirdh pirdh se lirohesh artan hoxha, ate qe beri ky se ka bere askush ne shqiperi bytheca

  1. A
   A

   ajo eshte parti barbaresh

   1. Q
    Qirje Gazetari

    O gazetar investigativ! Shume i vaket me perfundimet e tua! Duket se ke hequr dore nga profesioni i gazetarit! Kur nuk di gje mos fol! 20 veta kunder nje njeriu te pambrojtur! Ata maloket truproja, qe jane nipat e Saliut perse nuk e mbrojten kur ishte per te mbrojtur, por iu versulen djalit per te treguar besnikerine ndaj Dajes se tyre! Kesaj i thone te mbyllesh deren e stalles kur te vjedhin kalin!

    Lini një Përgjigje