Karamuço zbulon detaje nga sulmi ndaj Top Chanel: Isha një orë pas ngjarjes, ja me çfarë ka lidhje

27 Mars 2023, 19:20Kronika TEMA

Karamuço zbulon detaje nga sulmi ndaj Top Chanel: Isha një orë

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço, ka zbuluar detaje të reja në lidhje me sulmin e ndodhur pak pas mesnatës ndaj Top Channel.

I ftuar në emisionin "Zona Zero" në Top News, Karmauço ka zbuluar se ka mbërritur në vendngjarje vetëm një orë pas sulmit, i cili i mori jetën rojes së ndjerë, Pal Kolës. Eksperti deklaroi se ky sulm nuk ka lidhje me asnjë program apo personazh konkret në Top Channel, por është një sulm ndaj fjalës së lirë, nga persona që kanë kryer prej kohësh shantazhe.

“Unë kam shkuar një orë pasi ndodhi ngjarja. Ka qenë shumë rastësisht, po kthehesha nga aeroporti dhe më ka lajmëruar policia. Ishte detyrim moral. Kam qenë ndër të parët që ka mbërritur aty, kam parë punën e madhe që është bërë, është përfshirë elita e policisë. 

Ajo ngjarje është shumë e rëndë, që paraprakisht s’ka lidhje me asnjë personazh apo program. Ka lidhje vetëm me fjalën e lirë dhe me ata njerëz që duan ta shantazhojnë fjalën e lirë. Ne sot kemi përballë pushtetin e krimit. Ai nuk duhet të jetë në mazhorancë por duhet të jetë në minorancë”- deklaroi Karamuço.

51 Komente

 1. V
  Vlora 97

  Po e the ti, e besojme Aaa pika Gjuha jashtë për lëpirje sipas rastit

  1. b
   ben.

   Te shantazhon Te shemb. Ose te vret. Nuk e di ne ka percaktim per kete gjene, po me sa duket po instalohet diktatura e mafies.

   1. P
    Pastruesja e Karamucos

    O Karamuco, kane kapur ish dhenderin e viktimes, dhe "po del" fjala jote kur the se eshte goditur fjala e lire. Nje tjeter televizion eshte duke u hapur ne sherbim te lirise se shprehjes dhe do quhet EuroTubeSavingsTV. ETS-TV do fokusohet ne mbeshtetje te se drejtes se pastrueseve, per te ruajtur kursimet e zyrtareve ne tubot personale te shkarkimit te ujerave te zeza. Ja pse quhen para te pista.

   2. S
    Shero Elmazaj

    Une nuk besoj Karinmuco. Une besoj Karakurven e ketij Karamucos. U mbush Tirana me karaanaliste qe me se shumti jane llapaqeniste. U mbush Tirana me eksperte qe me se shumti jane koqe kandari. Ky ta jep qe ne surat cfare mucoje eshte.

    1. H
     Hamdiu

     Thone ka gisht Fania, per ta perforcuar opinionin se po sulmohet media e lire, me sakte media e bythes se palare te kapter loqes.

    2. G
     Gota

     Ky MuçoKari e paska hallall llagapin !

     1. P
      Populli

      Sa i qut qe je mer kodosh.kerkon ti japësh ngjyra politike ti ?

      1. C
       Cuni i Vuk Karaxhicit , dobicit nga Vicidoli

       E more Kar ha muco sa po vuani ! E vetmia shprese qe iu ka mbetur eshte : Lutuni , lutuni zotit mor te "bekuar" , se vetem ai iu ka mbetur . Po kalojne tre dekada tranzicion dhe ju akoma nuk kini mesuar as shkronjen A te demokracise , se si funksionon ajo . Sa shume idjote paska patur ky vend ! E therret policia per ta pyetur per ngjarjen dhe i versulet mazhorances . Dhe kush , do te thoni ju , . . nje "intelektual" analfabet funksional qe punoka ne . . . ! . Merre me mend se cfar niveli kane te tjeret ne ate kope !

       1. J
        Jalla Belo Jalla

        Shume mire flet ky beqiri. Po me alda klosin te lidh gje mor kari i muçes?

        1. B
         Belo, Belindi, Bela, Belinda,

         Po me Orlanda Karamucon cfare e lidh? O EdRama o te qifte Kina Linden ne bythe! Pse mban nga keta letyrat o te qifsha udhet?

        2. A
         Arian

         Ik mor bole gjobaxhi

         1. B
          Boston

          Kini kujdes tek ky person…. ai do te mbuloje te verteten….pse iku i pari pa u ftuar nga organet kopentente dhe eshte shume i shpejti ne vendim…….

          1. D
           Doda

           Qent dine vetem te lehin

           1. A
            Anna

            Karamuço zbulon detaje nga sulmi ndaj Top Chanel-thote titulli.Lexoni,kuptoni ndonje detaj qe ka zbulu ky karagjozi qe hiqet si expert kriminalistike?Ky eshte nje karafil,qe ka pak kohe qe ka hy tek klubi i analisteve te banakeve te kazanit qe zien ne mbremje.

            1. H
             Hasoni

             Cila fjalë e lirë ?? Topi merr € nga të ashtuquajtur inceneratorë ben fresk qeverisjes ska ndonjë program investigativ që ka zbuluar ndonje skandal. Të gjithë e dine të verteten po asnje nuk e thotë publikisht

             1. k
              kacidhja

              ky karamuco mos ishte ai qe i doli ne mbrojtje ALDA KLOSIT.

              1. N
               Ndoc Rroku

               Po pse c’fare prisnit te thoshe ky kari i mucos shoku Arian Canit eshte , ai besoj duhet ta kete te ndaluar te shprehet kot me kot , per c’do fjale qe thote te mbaje pergjegjesi .

               1. K
                Koli

                Ska lidhje me fjalen e lire eshte e kunderta me manipulimin e fjales se lire te publikut qe ben top chanel.Ja kan sjelle ne maje te hundes publikut ku i thone votoni votoni votoni dhe me pas thote publiku ka vendosur dhe ketu fillon dhe mbaron arsyeja dhe manipulimi.Pak rendesi ka kush hyn dhe kush del ne bbv2 por top chanel ka luajtur me sentimentin njerzor ku ka dhe njerez te tille qe nuk mbushin mire dhe bejne gjera te tilla.Dhe top chanel duhet te hetohet per kete sepse po abuzohet shume shkaktaret e vertet po hiqen si viktima.Top chanel te shkoje te paguaj dhe jetene atij hallexhiut

                1. D
                 DikManJaku

                 O Kol karamuco eshte cope kari. Po ti qenke super cope kari nese mendon se ka lidhje me i program varikars dhe me nje personazh varikars si Luiz varikarsi. Mos u shif shume Perputhen e BB po bej ndonje pune e mos voto se te tha Arbana o kar.

                2. L
                 Lexusi

                 Or Karamuç sipas teje duhej te vritej rroja ,e te mbyllej fjala e lire ,ndyrsir gazetar ,si Artan Hoxha ,mungon Lala ,or plehera te kazanit cdo vrasje e beni politike ,pa mbaruar hetimet

                 1. L
                  Luli

                  Te lumte Boston.Me se e vertete.

                  1. a
                   asllani

                   Po me bizhuterite dhe bluzet e tua kishin lidhje ore Karmuço !Une thekson deponuesi mbrita aty nga te paret pas nje ore!Fotofrafova 5 lekshin se mos qe i imi dhe u largova!"Policia theksoi ai,ka bere nje pune te shkelqyer(nuk e dime perse),ndoshta sepse kur u perfol ne ngajrrjen me pastruesen ne fakt nuk u therrit asnjehere pran organeve per tu pyetur ,por mjaftuan me deklaraten qesharake prej petagogu qe djali i pa bluzen dhe i tha qe qenkerka si bluza jote!Ja pra perse policia nuk mund te zbardhe dot ngjarrje te tilla sepse ata kane marre leksione nga Kara-muçot e sotem.

                   1. d
                    denis

                    Na falni por ky Karamuco eshte K*R komplet, ky idjot flet teorikisht se ne jeten e tij kurre nuk ka qene ne nje vend ngjarje.

                    1. C
                     Cicerone

                     Ku jane detajet e reja prej eksperti?....shantazhi ndaj fjales se lire, thote ky. Keto na qenkan. A ju duken detaje a mendim eksperit apo mania per tu dukur. Kush je ti qe te paska njoftuar policia para Muhamet Rrumbullakut, kur polica ka ekpsertet te shkelqyer?! Po si sju vlen zorr se nuk late rast per tu dale si lajm. Miroman!

                     1. N
                      Nastradin

                      Karimuces buce qe vetem llap ky ekspert i madh. Ore ca eshte ky se si gollo duket nga ftyra dhe llagapi

                      1. L
                       Loni

                       Z. Karamuco, Ju lutem, nxirrni perfundime vetem duke argumentuar. Ndryshe nuk jeni me shume se nje karagjoz, nje hijene qe vrapon te haje ndonje cope nga fatkeqesia e te tjereve. Por nuk ke faj. Jeni shume qe ushqeheni ne kete menyre ne vendin tone. Loni

                       1. A
                        Alda

                        Po cpune ka ky boja ne vendngjarje. Tmerr ku ka perfunduar shteti. Ky eshte nje kaqol i familjes se Arben Ahmetit. Ndaj shpine ja pastronte e njejta pastruese. Cpune ka nje person privat me juridik qe ka me tonelata ne vendngjarje ?

                        1. 1
                         1

                         Profesor, po dole shpesh ne tv behesh si Lala qe bredh nga tv ne tever dhe ben muhabete kafeneje duke i zbukuruar me kokteile te ndryshme.E kuptoj qe jane nevojat ekonomike po mer ore ne universitetet private dhe ruan autoritetin tend

                         1. G
                          Gurabardhi

                          Hajde gazetar, hajde! Karamuçka ka zbuluar se ka shkuar një orë pas ngjarjes tek T/C. Këtë ka zbuluar ai?

                          1. A
                           Arjan Cani fshatar i pagdhendur.

                           Ti or Karr Muco je shume kopetent i di te gjitha se qe kur je bere buce e Sali kriminelit cili kur u godit me grusht reagoi menjehere si gjithnje pa pritur ekspertizen se e qelloi Rama dhe ti si bythelepires i kermes , perbindeshit e gjete menjehere qe Pushteti i beka te gjitha piselliqet , kur ne te njejten kohe kur te gjithe e dine se 90% e mediave jane te familjeve hajdute kriminele Berisha dhe Metaj qe trasmetojne non graten 24 ore ne dite dhe kercenojne ndonje media neutrale .C far mut eksperti je ti o palaco qe jep perfundimin pa u kryer hetimet, ne qoftese je buce e Non Grates shko ne foltore bjeri birbilit , ose mbaji uturakun e mostres.

                           1. B
                            Ben

                            Hajde expert hajde! Me cfare faktesh e zbulove motivin? Me faktet e sat eme? Ju jeni sksperta per te arrestuar te vobektit. Nuk flitet per motivet e ngjarjes pa u bere investigimi or rrote Ka..ri!

                            1. M
                             MuçoKari

                             Mucua I Zi ..o Muço ik futi ndonji kar gruas se i ka kap merimanga ,Po jane ekspertet si juve qe llapni perdite e ka marre muti vendin

                             1. K
                              Kusheriri i Qetsorit

                              Ne leberit muco i themi mut i vogel,por ky mavria i ka te dyja dhe kar dhe mut ne mbiemrin e tij fomoz

                              1. v
                               visi

                               Ky eshte idjot komplet...

                               1. B
                                Ben

                                Nuk e di se cfare motivesh jane, por ka mundesi te mos quani fjale te lire ato qe ben ky Top Channel ne Shqiperi? Une nuk jetoj ne Shqiperi por me ato programe Top Channel nuk jep lajme apo informon, por perhap propagande kurvelleqeve dhe gangsterave. Dmth, ne Shqiperi nuk ka media informative apo investigative por propagande per parate dhe partite. Dikur kishim nje parti dhe nje television. Tani ka shume parti, shume banda kriminale, shume grupe kurvash, prandaj ka shume televisione. Me sa kemi lexuar, programet televizive kane programe me seksin dhe ftojne Kurvat VIP ose kane programe politike apo emisione per kriminelat Shqiptare.

                                1. f
                                 fjala e lire e karamuços!

                                 Ky Karamuço eshte expert kriminaliste apo politikan banal?! Kur nuk dine te mbrojne as specialitetin e tyre! Po kush e beson me kete per expert?

                                 1. e
                                  emigrante

                                  Ti qenke eksperti i politikes kazanit . Mos e hap ma ate hale

                                  1. e
                                   edi

                                   Ti emigrante duhet te jesh ajo qe diskuton ne gazeten Dita si emigrante ne Itali. Dukesh qe je simpatizante e "fjales se lire".

                                  2. J
                                   Jari

                                   Ça eksperti është ky KARAA MUÇO, kush e ka bërë ekspert këtë Rrotë Cari, ki Mut Muti.

                                   1. F
                                    Fallxhori zbulon kriminelet!

                                    Duke lexuar ''opinionin'' e ketij ekspertit te kriminalistikes, me duket se ka hedhur fallin e radhes. Nje ore me pas ngjarjes ky e ka gjetur se per cfare behet fjale, dmth per politike! Aty ka autore krimi, terrorizem, viktimë dhe asgje me pak! Gjeji autoret e krimit, izolojo, perpunoji, pasuroje skenen e krimit me elemente te tjere si: prova shkencore, deshmitare, ku jane lidhjet e autoreve etj dhe pastaj fol, o ex-pert butaforik! Keto broçkulla jane idiotizma fallxhorri, kupton? Po gazetari, qe na e ka servirur kete ''informacion,, a e kupton?!

                                    1. P
                                     Phoenix

                                     Ky Karri i Mucos, eshte ekspert kriminalistike, apo avokati i Top Channel? Ekspertet flasin me prova, jo me dogma. Detajet qe ka zbuluar ky nuk i morrem vesh, sa per gjerat te tjerat, ato flasin vete.

                                     1. A
                                      Artemis

                                      @Phoenix bravo! Fraza se ekspertët flasin me prova dhe jo me dogma i vë vulën diskutimit.

                                     2. m
                                      mupi qulli

                                      O idiot Muço kari. Mos u nxito sepse mesa duket e paska vra ish dhëndrri vet.

                                      1. S
                                       Sheqeri

                                       Po tani qe na doli dhendri i rojes si do ja bejme me fjalen e lire?

                                       1. x
                                        xoni

                                        Shikoni se cfar thote "eksperti" MUCOKARI..... na mbyten budallenjte...

                                        1. K
                                         Kiço

                                         Ky sheh enderra dhe imagjinon dhe fillon te bej filmin sipas menyres se vet imagjinare ,ky eshte bere nje mostër qe e quan veten k..... qe nuk la dite e nate pa dale ne ne tv ,me vjen keq po paska ikur nga mendtë e kokës, gjynah I shkreti

                                         1. A
                                          Adem

                                          po cdeshe ne ate ore tek Top Channel?

                                          1. M
                                           Milet

                                           Kot u lodhkan te tjeret per ta gjetur, Ky qeka tamam specialist, nuk ju dashka asnje prove!

                                           1. a
                                            altin

                                            ky tipi eshte nje idiot te cilit s'duhet ti jepet hapesire ne media ...

                                            1. !
                                             !!!

                                             hahaha, vetem me fjalen e lire ska lidhje kjo!!!

                                             1. A
                                              Aldo

                                              te nderuar bytheqira komentues! kur ky thote "pushteti i krimit" ju beni lidhjen pushtet = qeveri... ju dhjefte Kina ne goje, se trute te dhjere i keni. Ky as qe e ka permendur qeverine.

                                              Lini një Përgjigje