“Më fal pak xhaxhi…”, i riu shqiptar grabit 55 vjeçarin në Itali nën kërcënimin e armës

4 Shkurt 2023, 15:20Kronika TEMA

“Më fal pak xhaxhi…”, i riu shqiptar grabit 55

Një 21 vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane nën akuzën se ka kryer një grabitje me armë në Firenze. Mediat shkruajnë se i riu shqiptar ka kërcënuar me armë një 55 vjeçar dhe më pas e ka grabitur. 55 vjeçari, i tmerruar nga ajo që ndodhi, e raportoi grabitjen pasi mbërriti në Siçili.

Sipas asaj që u rikonstruktua nga hetuesit, ishte ora 5 e mëngjesit kur 55-vjeçari që kishte dalë nga shtëpia për të marrë makinën e parkuar, kishte vënë re praninë e një të riu. Duke e thirrur “xhaxhi”, i riu i është afruar dhe më pas i ka vendosur armën në fyt për t’i marrë paratë që kishte.

21 vjeçari e ka detyruar atë të dorëzonte gjithçka, duke kontrolluar gjithashtu xhepat e tij. Mësohet se ngjarja ka ndodhur me 10 gusht të vitit të kaluar por hetimet ndaj të riut nisën në Janar./abcnews.al

2 Komente

 1. I
  Ilir

  Me fal pak nipce.... shko te pi... i sat'eme tani, se burgu per burra eshte... Coglione!

  1. C
   Cambridge

   Shqiptar qe ka bere kurs me marokene,tuniziane,algjeriane,gjeorgjane,rumune,turq,mexicane,columbian,jevgjit e Italise se Jugut.Eshte dega me e preferuar e Universitetit per shqiptare "qe studiojne jashte"

   Lini një Përgjigje