“Ndalo se e vrave …”, zbardhet dëshmia e personit që nxorri nga deti trupin e pajetë të 7-vjeçares në Himarë

5 Gusht 2022, 16:50Kronika TEMA

“Ndalo se e vrave …”, zbardhet dëshmia e personit

Zbardhet dëshmia e Emiljano Zeqillarit, i cili është personi që nxori nga deti trupin e pajetë të vazjës 7-vjeçare Jonada Avdia e cila u përplas për vdekje në plazhin e Potamit në Himarë, nga skafi i drejtuar nga ofioceri Arjan Tase.

Në dëshminë e siguruar nga "ABC News" Emiljano ka deklaruar në polici se ai ka qenë duke qëndruar në shezllon dhe ka parë një skaf të bardhë i cili është nisur me shpejtësi skëterrë pranë bregut të detit aty ku ndodhej Bledar Avdia bashkë me vajzën e pafat Jonadën.

Zeqillari ka thënë për uniformat blu se në një moment Bledari dhe të tjerët përrreth kanë bërtitur me forcë: “Ndalo se e vrave …”, ndërsa skafi ka goditur Jonadën e vogël, dhe i ka prerë trupin me helikë.

Ndërkohë, sipas tij, pas ngjarjes mjeti lundrues nuk ka ndaluar për të dhënë ndihmën e parë. Kjo ka bërë qe vetë Emiljano të futet në ujë për të nxjerrë trupin e pajetë të 7-vjeçares.

1 Komente

  1. K
    Kristi

    Ky vrases, ky officer kapadi ,rrugac,...duhet denuar qe te behet si shembull... Police duhet qe te beje nje site te gjithe troupes se saj .. Qeveria duhet te nxjerr mesimet e saj ...pasi mashtrohet nga sektore,drejtues te vecante.. Dhe kjo gje erdhi..pas disa aktesh te tille...brenda pak diteve

    Lini një Përgjigje