Ndodh në Elbasan: Vjehrra rreh nusen, nusja dhunon vjehrrin, arrestohen të dyja

12 Shtator 2023, 13:30Kronika TEMA

Ndodh në Elbasan: Vjehrra rreh nusen, nusja dhunon vjehrrin, arrestohen

Një 61-vjeçare është vënë në pranga për ushtrim dhunë në familje.

Sipas informacioneve shtetasja F. T ka dhunuar nusen e djalit të asaj M. T, e cila ishte e pajisur dhe me urdhër mbrojtje.


Gjithashtu edhe nusja e dhunuar po procedohet penalisht, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj vjehrrit të saj.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, për veprime të mëtejshme.

 

1 Komente

  1. N
    NIKOLL BITHA

    Pune bytharesh elbasoni i thone kesaj. Vjehrra rreh nusen, nusja rreh vjerrin dhe policia i rreh te gjithe.???????????????????? po çbehet keshtu o njerez te neveritshem?

    Lini një Përgjigje