Në Shqipëri polic, në Itali pjesë e një bande

22 Nëntor 2022, 18:20Kronika TEMA

Në Shqipëri polic, në Itali pjesë e një bande

Një oficer policie i patrullës së Përgjithshme në Policinë e Shëngjinit është vënë në prangat e policisë italiane, pasi akuzohet si pjesë e një grupi personash të akuzuar për disa vjedhje përgjatë dy javëve të fundit.

Në pranga është vënë Klisman Nikolli i cili dyshohet se ishte nën vëzhgim prej kohësh nga autoritetet shqiptare pasi dyshohej se ishte përfshirë në aktivitetin kriminal të kultivimit të lëndëve narkotike.

Sipas News 24 ai ishte vënë në përgjim pasi kishte marrë leje të shpeshta nga puna si efektiv në Lezhë. Pas mbledhjes së provave, pritet edhe urdhër arresti nga gjykata në vendin tonë.

Nikolli është ndaluar nga karabinierët italianë 5 ditë më parë teksa po tentonte të kthehej në Shqipëri. Në dhomën e hotelit ku po qëndronte me dy bashkëpunëtorët e tij Viktor Bilani, 30 vjeç dhe Flor Koca, 35 vjeç policia gjeti valixhet e paketuara por planet e tyre për udhëtim u ndërprenë nga karabinierët.

Grupi i grabitësve vepronte në një orar të caktuar ndërmjet orës 17:30 dhe 19:00.

9 Komente

 1. L
  Latif Dreqi

  Kjo eshte policia qe duam. Edi Rama me zgjuarsine dhe largpamesine e tij vizionare iu ka thene kastile policeve qe te bashkepunojne me krimin dhe mafien. Ne kete menyre ai zbulon sesi funksionojne organizatat kriminale...dhe do iu marre kalane nga brenda...eshte shume i qute..

  1. L
   Lefkocite

   Analiz gjaku , punë truri e jo ruazash , ndaj ka dhe 2 .

   1. O
    O

    Malok me emer Klisma e bythes cfare pret.Suprize do ishte te gjeje nje Polic qe nuk eshte Hajdut

    1. K
     Kovi

     Reforma qe zevendesoi "barkderrat" por familjare te ndershem me "te rinjte" por kriminele

     1. p
      paska pas shume Talente Kapterri !

      mesiguri qe do ket noj keqkuptim .kam pas nji shoke Polic dhe ai kur shkonte ne Gjermani ose Belgjike i bonte te gjitha ./////////////////// Ishim duke darku ne nji Ristorante Italiano dh e e pyta ; Si mundet qe ti ne Shqipni te jesh Oficer Policie dhe ktej bon ksi gjonash me grupet shqiptare knej ? - Qeshi dhe mbasi pertypi ushqimin qe kishte ne goje ,me thot ; Mendon ti vertet se un jam nji nga kta ktu ? - I kapur pak si ne siklet i them : Nqs un do ta dija te verteten ,s'do te pyesja ! - Okay tha duke qeshur duke fshire buzet dhe e la piceten ne pjaten boshe . - Un jam ktu per te persosur aftesite e mia si Oficer Policie ,duke u njohur nga afer me gjithcka bejne mafiozet e Trafikantet ktej ,duke mare njohurite qe me persosin mua profesionin tim te Policit . Dhe shtoi duke qeshur i bindur se ja kishte arritur qellimit : Am'kuptove ? - Qesha duke mos ja ndare syt dhe i them .Jo . -Epo tha , nuk eshte e thjeshte te kuptoni punet e Policit ju qytetaret e thjeshte . - Eeeee i thashe mbasi u ngritem ,po ca andej nga Shqiperia mendojne ndryshe e te qisin ne Gazete .

      1. t
       taso kume

       Nuk thuhet gje ere se dihet nje pjese te krimeve ne SHQIPERI beheshin nga police , si pune e dyte per te mbajtur larte standartin e jeteses,sidomos snajper per goditje ne distance.

       1. A
        Aleksander

        Po dalin shume polic qe bajne trafik droge, polic qe bajne roje o shofera kriminelve, polic qe marrin 2 muaj leje pa te drejte rroge e i kapin so hajna ne shtetet e europes, kush drejton policine fle gjume o i ndan fitesen me hajdutat? Nje pyetje e sincerte. Si ka munsi qe nje polic me rroge ka makine me te mire se ministri i tije???? Pra................?

        1. Memi

         Bejauni rrogen sa te Duan Ata .Ata Jane te pangopur .Nuk u delete vjedhja qe bejne ne Shqiperi por duhet te vinte deri ne Itali Dhe thone nuk jetohet ne Shqiperi Jane rroga te ulta Mendjen e kane vetem te vjedhja dhe droga Turpe cfare brezi po risim .Jo cfare Qeverie kemi .

         1. k
          ka punu ne te zeze i shkreti me permirsu rrogen

          lerini mer shqiptaret te qete te jetojne shkerdhata medie e shikoni bythen tuaj te ndyre ,qe shkerdheheni me cdo kriminel

          Lini një Përgjigje