U vra nga ish-burri i partneres, daja i 23-vjeçarit: Gabimi i tij ishte që dashuroi, të na kthejnë trupin sa më parë në Shqipëri

22 Nëntor 2022, 13:38Kronika TEMA

U vra nga ish-burri i partneres, daja i 23-vjeçarit: Gabimi i tij ishte

Mynevere Karabollaj dhe Flonino Merkuri, 23 vjeç u vranë tragjikisht nga nga ish-bashkëshorti i 37-veçares, Viron Karabollaj, 40 vjeç mbrëmjen e së dielës, 20 nëntor.

Ngjarja tragjike ndodhi në Spinea, Itali.

Karabollaj nuk e pranoi kurrë lidhjen e re të ish-bashkëshortes së tij dhe kjo dyshohet se ishte arsyeja që çoi në tragjedinë me tre viktima. Pas krimit, 40-vjeçari vrau veten.

Daja i 23-vjeçarit, Tajar Osmani mes dhimbjes tregon se vrasja e nipit ishte e pabesë dhe se më parë ndërmjet nipit të tij dhe ish-bashkëshortit të 37-vjeçares nuk ka patur asnjë konflikt madje ka theksuar se lidhja e Myneveres dhe Florinos ishte e pranuar nga familjaret e të dyja palëve.

Ndërkohë daja i viktimës apelon që ngjarja të mos përflitet dhe kërkon që trupi i nipit të tij të kthehet sa më parë, sipas BW.

Flonino Mërkuri ishte djalë i madh i familjes dhe vëllai i dy motrave.

“Ngjarjen e morëm vesh natën. Mori mbesa në telefon. Ai që bëri krimin i mori përsipër vrau dhe veten. Portalet shkruajnë duke ngrënë fara luledielli pa mësuar si është e vërteta.

Gabimi i djalit ishte që dashuroi. Që të dashurosh nuk është gabim. Gabim tjetër s’ka bërë djali. Gruaja ishte e divorcuar këtu e 10 vite më parë. E kishte braktisur vetë ish-bashkëshorti. Personi që bëri vrasjen ishte ish-burri i saj. Djali kishte tre vjet me të. Ka ardhur këtu në shtëpi gruaja.

Ka vajtur nipi dhe tek vëllezërit e saj në Vlorë. Tani presim të na vij trupi. Nuk ishte krim i paralajmëruar pasi nuk ka pasur as gërvishtjen më të vogël me ish-burrin. Hera e parë vajti bëri krimin.

Po të kishte patur konflikt më parë do kishim marrë djalin. Djali ka një vit e ca në Itali, por me vajzën kanë tre vite që njihen. Ishte marrëdhënie me njohje familjare, jo problematike.”, tha daja.

 

23 Komente

 1. p
  preshevali

  Zoti n‘Xhenet inshallah ju takon dhe i faltë kusuret te gjithve. Sa për dashurin me sa kuptuam djali ishte 23 vjetë, gruaja 37 e vajza 15, i bie 14 vite me i ri se gruaja e 8 vite më i madh se vajza, jo fortë lidhje e mençur keshtu qe ashtë dashtë të reagoni, ujrat e qeta gjithmomë kan qenë me të rrezikshme. Edhe një herë ngushllime të gjithve.

  1. S
   Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

   Ja dhe njethundraku arab presh.....yyyyyttttt plehre arabe,te qifsha ty dhe xhehnetin tend.

   1. k
    ka moral ska

    Nje 25 vjecar mund te bjeri ne dashuri edhe me gruan e dajos, dhe nuk besoj se dajua do kete ndonje kundershti... mqns dajua eshte ne moshe qe po perjetoj vdekjen e pare te burrit... ka hamshore te tjere te gatshem qe ta zevendesojne ne dhomen e tije te gjumit, me gruan e tije...

    1. p
     preshevali

     Gjithsesi jo si ty, të shkërdhyer nga turko-mongolët për 500 vite.

   2. a
    aaaaaa

    Keqardhje per sa ndodhi,por mendoje qe e ndjera ka pergjegjesi te madhe per sa i perket ngjarjes.Te ishte nje burre 40-50 vjec ok normale do justifikohej se ajo kishte nevoje per nje mbeshtetje dhe ky vrasesi psikopat te pakten do te kishte arsyetuar,por te marresh ne shtepi nje djale qe eshte me afer ne moshe me vajzen e saj,kjo ka shkaktuar edhe cmendurine e ketij personi.

    1. L
     Labi

     Keto ndodhi duhet te jene mesim per familje te tjera,nuk duhet lene qeni te shkoj shpi me shpi,ka akoma nnerez me karakter qe ste falin,nje burre e nje baba nuk do e falte kurre qe nje zagar ti shkerdhej shpine mbare.

     1. ….

      Nje i tille si ty do ta kete shtyre ate qyqin tjeter te kryeje tre vrasjet. Ne fakt vrasesit e vertete je ti bashke te ngjashmit e tu qe justifikoni nje vrasje makabre dhe qe me komentet e tua te ndyra poshte e perpjete vini ne seder njerezit me karakter te dobet

      1. b
       bjeri ti biem

       Ndersa nje e tille si ty ... je nje nga ato qe perligj kurverine. Ti bashke me Labin jeni trekendsha te ngjashem. Tradhetine denohet ne te gjitha ketegorite e saje. Denohet me vedje tradhetia ndaj vendit (spiunet), denohet me vdekje tradhetia bashkeshortore ne disa vende. Sot nuk habitem me asnjegje. Nje natyre krimineli do vriste si tradhetine bashkeshortore, ashtu edhe tradhetine ne ortakeri. Gabimi i viktmimave eshte se e marrin lehte dhe nenvleresojne hakmarrjen...

       1. V
        Valer%

        Cfare tradhetie o idiot! Ajo ishte e divorcuar me kohe nga burri...Meshkuj me seder te semure. Ashtu vdekshi, te vetmur si qener!

     2. B
      B99

      Nuk i falet nje 37 vjecareje me 2 femije,njera me aftesi te kufizuara te fus ne shtepi nje 23 vjecar..kjo nuk do te thote qe autori duhet tu merte jeten,po kur mendon qe tjetrit i eshte qire nena para e mbrapa per ate shtepi dhe ish gruaja fut tjetrin e kur ka dhe te bijen adoleshente ateher ndodhin kto tragjedi.Ngushellime familjeve e Zoti ruajt femijet!

      1. T
       Tanguli

       Eh mor djal te q offre dheu i lehte ty edhe Vajzes,gjithsesi ska vend per shume komente se i moret gjynahet me vete..

       1. N
        Nji gje te ben pershtypje ktu ne kte hale !

        Jane shume te paktet ata qe komentojne si njerez , shumica si ktu me lart jane llapaqene ,te tjeret perverse te flliq , pak ka nga ata qe thone dicka qe perben sens ,per Tragjedine qe coj ne tre te vdekur .

        1. t
         tajari

         O tajar nuk e ka marre njeri trupin qe ta kthej. Shko merre vet trupin po e pate merak.

         1. E
          Edlira

          O zot...Tragjedi mbi tragjedi...Kur do ta ngulisni ne tru ju meshkujt,qe femra nuk eshte plaçka juaj,por eshte individ,qènie njerezore qe ka te drejte te jete e lire dhe te dashuroje pa kushte moshe,krahine,shteti,ngjyre lekure,etj.etj. Femra eshte e lire te beje çfare te doje kur e ben me vullnetin e saj te plote dhe kur ndjek ate qe i thote zemra e saj. Nga momenti qe nje lidhje ka marre fund,çdo njeri vazhdon jeten e vet...rrugen e vet.Nuk jemi ne Mesjete.Egot e sëmura po ju marin ne qafe ju meshkujt...vrisni dhe vetvriteni! Bota eshte plot njerez,plot me meshkuj dhe femra...vazhdoni rrugen tuaj dhe beni zgjedhje te reja me ate qe jua do zemra.Koha e "prangave" qe mbanin femrat shqiptare ka vdekur...Jetojme ne shekullin ku njerezit jane te lire te bejne dhe ribejne,te gjejne nje fillim te ri ne emer te dashurise dhe jetes,jo ne emer te xhelozize dhe vdekjes!

          1. S
           Shqipe

           Po me veten c’pati xhanem…?!

           1. V
            Vjola

            Te gjith femra jemi grua mos ekzaxhiro ndeshmerine .pse je femer e duhesh me hap komet me te gjith atehere je kurve Femrat sot kan marre superxhiro Nuk mund te rrosh me 20 vjecar kur Ke 2 vajza adolishnte ta binte jashte Jo me vajza te rritura kush eshte ai babe qe duron tek femija kjo morri ne qafe dhe ate djale ne lulen e rinia keto Jane femra simbas tej Gruje i Keni hyp kalit mrapsh turp Nuk jam dakort me vrasjen qe boni por ka pas motivi te Fort qe vrau dhe veten pushofshin ne paqe

            1. E
             Edlira

             "Dru me pre" ngelet gjithe jeten ju gratë injorante te shoqerise shqiptare!!! Bëni mire te shihni punet tuaja dhe te mos fusni hundet ne punet e botes,sepse nuk ka per t'ju dhene llogari askush! Nuk gjykoni dot as ate grua dhe as ate djale...lsh-burri i ka kryer veprimet ne nje krize xhelozie dhe korri ate qe mbolli fatkeqesisht vete...Vdekjen!

           2. H
            Hajredin Pasha

            Po, jeta eshte lire vetem atehere kur e nderton vet dhe jo kur ta ndertojne te tjeret dhe pastaj fut nje hamshor ne shtepi per te tallur koqet me mundin e tjetrit. Ja bere mire kesaj bushters more djale por me vjen keq per kete gjestin qe qe more jeten tende. Edlira nje kurve dhe bushter si ajo qe shkaterroj familjen e vet.

            1. B
             B99

             Hajredin rrjetet sociale,filmat,babezia e tepert dhe shembujt qe percjellin kurva si Edlira po marin ne qafe shume familje.Ndoshta Edlires i pelqen te pallohet me dashnorin dhe ne sy te burrit ne divan e kalamajve po kjo nuk eshte liri..Liri eshte ta ndertosh jeten pa ndihmen e mundin e tjetrit qe punonte ne pontexhio e pastaj mund ti besh qejfin vetes dhe me nje cete adoleshentesh po te duash.

            2. E
             Entoni

             Vini re, vini re!!! Burra shqiptar mos u martoni. Bashkjetoni, palloni beni edhe femije po te doni por mos u martoni Lereni femren shqiptare te bredhi e lire edhe “hu me hu” nese deshiron. Por mos u martoni, ne menyre qe femra shqiptare te ik vetem me breke nese do edhe ta shikoje “lirine” ne perendim. Bejne perjashtim ato femra qe jane te zonja edhe dijne te punojne edhe nuk rrijne tere kohes ne FB dhe Instagram…

             1. A
              Adria

              Vajzat e zonjes, ndjese paste, nuk kishin vetem nevoja materiale por ne radhe te pare donin stabilitet dhe siguri ne familje. Kush me mire se nena e ben kete? Po jo kjo nene, gaboi. Dhe per te gjitha ato gra qe shkojne me djem te vegjel, eshte perversitet I shemtuar dhe degjenerim.

              1. S
               Shqipe

               Po vajza c’thot…?

               1. N
                Njatjeta

                Djali nuk ka faj o njerez te mjere. As gruaja nuk ka faj. Mos gjykoni dashurine e dy njerezve. Ajo I perket vecse atyre te dove. Faj ka vetem vrasesi. Boll me injorance.

                Lini një Përgjigje