Ngjarja e rëndë me 2 viktima në Kavajë, banori: Jemi në Shqipëri s’na bën përshtypje gjë

30 Mars 2023, 13:05Kronika TEMA

Ngjarja e rëndë me 2 viktima në Kavajë, banori: Jemi në

Armand Gosa dhe Sali Rexha mbetën të vrarë ditën e djeshme në Kavajë pas një konfliktit që kishte nisur  tre ditë më parë.

Ata u takuan për t’u sqaruar, por fillimisht nisi konflikti verbal që më pas çoi në përdorimin e armës dhe thikës.


Pasi kanë ecur për disa hapa në zonën e kryqëzimit të valutave, Gosa ka qëlluar me thikë Rexhën dhe ky i fundit e ka qëlluar me armë e për pasojë të dy kanë mbetur të vdekur.

Ndërkohë ditën e sotme kanë folur banorët e zonës ku janë shprehur se nuk çuditen me ngjarjet që ndodhin në Shqipëri

“Jemi në Shqipëri nuk na bënë përshtypje gjë. Kavaja ka qenë vend i qetë. Me këtë shtet që kemi ne çfarë nuk ndodh. Kur e dëgjova ngjarjen mu duk diçka e pazakontë.”- tha ai.

Armand Gosa njihej si një konsumues i alkoolit dhe  ka pasur edhe më parë konflikte me persona të tjerë.

Armand Gosa dhe Sali Rexha i kanë ndërruar emrat në gjendjen civile, pasi i kishin Edmond dhe Altin.

3 Komente

 1. T
  T

  Po pse mor te qifsha kavajsen me ne pidh flet per vendin tend ashtu .shime mire jemi vetem ju derrat e pd i beni kto pune .ju rrace bastarde se ne jemi rehat si shqiperi sikur te ikni ju ca felliqsira qe keni ngel do jet fitore per kte vend .yt malok kavaje bythqira .

  1. P
   Pidhazgu

   Dava korrakesh, fara turke te frymezuar nga ramazani.

   1. R
    Rrofte idhulli i Kavajes - LEXHENDA

    Qe kur bete Saliun Mbret te Kavajes sigurisht sdo kishte me qetesi !

    Lini një Përgjigje