“Ik në Kukës, s’keni punë ju veriorët këtu”, si nisi sherri në Kavajë që përfundoi me vrasje

30 Mars 2023, 10:42Kronika TEMA

“Ik në Kukës, s’keni punë ju veriorët

Detaje të tjera kanë dalë në dritë nga ngjarja e ndodhur një ditë më parë në Kavajë, ku dy persona vranë njëri-tjetrin pas një sherri banal.

Dy 43 vjeçarët Edmond (Armand) Gosa dhe Altin (Sali) Rexha, që mbetën të vrarë pasditen e djeshme ishin konfliktuar edhe më herët me njëri-tjetrin.

Ata u takuan në një lokal ku fillimisht kanë debatuar me fjalë. Më pas, Gosa e ka qëlluar me thikë Rexhën ndërsa ky i fundit i është kundërpërgjigjur me armë zjarri. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në prezencë të fëmijës 3 vjeçar të Rexhës.

Konflikti mes tyre ka nisur pas ngacmimeve të vazhdueshme të Edmond Gosës ndaj Rexhës. 

“Shko në Kukës atje ku ke familjen. Nuk keni punë ju veriorët në Kavajë”, mësohet t’i ketë thënë Gosa 43 vjeçarit kuksian, i cili jetonte prej kohësh në Kavajë.

Ndërkohë policia ka shoqëruar në polici rreth 10 persona si dëshmitarë okularë të ngjarjes dhe që mund të jenë në dijeni të motivit të ngjarjes. 

Më pas ata janë lënë të lirë ndërkohë që policia vazhdon hetimet për të zbuluar shkakun e vërtetë të kësaj ngjarjeje. 

44 Komente

 1. T
  Tata luigji

  Ky eshte fakti qe sali berisha ben thirrje per arme dhe te fus ne konflikt jug veri dhe anasjelltas, tani demokratet e kavajes dhe te kukesit te vazhdojne te suportojne nje terrorist si salih bin laden. Kete pune ja bere 32 vjet ne kete vend

  1. K
   Ka që një ënderr dhe ështe një ënderre

   Qjane këta Talibane? Tani kane fillue të vriten edhe Veri, Jug? Hajde për hare. Faktike kjo Ka qëne një ënderre dhe ështe një ënderre e të gjith pushtetarve ose të sundimtarve të Kombit tone. Që nga Turqit, Enver Hoxha, Sali Berisha, dhe tani së fundi Eid Rama. Por Edi Rama dhe Sali Berisha jane krysoret në ndarjen dhe sherret veri, jug. Por më sa duket, në foto njëri ështe edhe frekuntuse i xhamive që Edi Rama dhe Elivis Roshi ju kane ndertue ketyre Kavasave.

   1. D
    Dakord

    Ti endrra ne diell, nuk jane talibane por salibane se kane specifiken e vet. Edhe ti nje saliban je qe guxon te perfshish Edi Ramen ne te vetmen gje qe nuk e ka. Rama ka origjine nga veriu o ti shpifes. Te duket vetja interesant e qytetar ty qe fut ne nje thes sali kriminelin dhe Ramen?? Debil

    1. R
     Raimond vlonjati

     Rama eshte mut muti, se eshte spiu i serbeve., i grkeve, i kujtedo Rama eshte tipiku i kaurit, qe ha buken e Shqiptaree dhe punon per Armiqte e Shqiperise

     1. K
      Korcari vip

      Po edhe keta qe u vrane per ide sunite si keto tendet u vrane o skurre. Ndoshta ta degjojme edhe ty emrin ne keto kronika.

      1. F
       Fener Zizi

       Raimon Vlonjati, Jam me Motren tende te Krevati. Uuuu Ça Pidhi,ça Grope, Po pak me e ngusht ,se Bytha Jote.

      2. @
       @Dakord

       O dakord, mose ja fute kote. Edi Rama, ështe një njeri pa shtyll korrizore, dhe pa as një parim. Edi Rama ka me borçe, me ta ndryshue përardhjen, dhe Fen, tre her në një dite. Si ti konvenone për propaganden e ti personal. E verteta ështe se Edi Rama më shume se askush tjeter, që pase Turqve Ka ndertue xhamie dhe e ka kthyre Shqiprine në një province të Turqise, por thotë se jame (Katolik?). Edi Rama dhe Sali Berisha, jane si Enver Hoxha se pse edhe Enveri, një her ishte Serb, një her Rus, një her Kinez, mbase andej (nashonalis Shqiptar?) Prandaj horrave kurre mose jave degjo fjalet por shifju veprat.

      3. D
       Drilon

       Kavaja nuk eshte ne jug. Kavajsit jane gege

       1. G
        Gjirokastriti

        Kavajsit nuk jane gege, jane vecse sunita shqipfoles, pra ne origjine jane mbetje osmane, ndersa ai kuksiani i pafajshem eshte shqiptar 24 karatsh!

        1. A
         Adi

         Po lexoja disa artikuj te tjere, ku shprehet qartazi qe ky kavajzi paska vrare dike me perpara (pyetja qe kam ne kete rast eshte si lejohen kriminele te tille te qarkullojne lirisht, beri a s'beri burg fare ky idioti). Ne opinionin tim ai duket problematik dhe mund ta kete ngacmuar Kuksianin, tani ka kuptim edhe pse u gjet me arme ndersa kishte vajzen me vete si duket ka ndjere kercenim jo vetem per vete por edhe per familjen. Ne kete rast me duket se i bie ti them ngushellime vetem familjes se Kuksianit se ata te Kavajsit me siguri jane cliruar nga nje bullizues profesionist.

       2. A
        Androkliu USA

        Diskriminimi ka qene qe prej kohes se Zogut dhe te Partise ne te ashtuquajtura qytete te Shqiperise te mesme.Gjithmone vendalinjte nuk i onepsin dhe i donin te ardhurit sidomos ato nga Jugu, por edhe nga Veriu.Ne Durres,ku eshte edhe nje shoqate antikombetare DURRESI kane nje rregull qe po nuk qe 6 brezash i lindur ne Durres nuk quhesh vendali por i ardhur,pamvarsisht qe prinderit kane ardhur 60-70 vjet perpara.Ne kohen e Partise atyre nuk ju a mbante, vetem qe shpreheshin nen ze dhe ishin indiferent ndaj te ardhurve.Mbas viteve 90 kujtuan se u erdhi koha te kunderveprojne,por ja u dhjeu Sala qe vetem ne Durres solli rreth 20 mije verior.Ky fenomen (diskriminimi ndaj te ardhurve)ekziston kudo ne Europe,por ne forma me te moderuara,mbasi ka ligje te ashpra.Ne qoftese ne kohen e komunizmit njerzit vinin me kritere dhe me zgjedhje ku shteti garantonte strehim dhe pune ,ne kohen e Sales erdhen me dhune ku dihen problemet dhe plaget qe u krijuan.

        1. R
         Raimond vlonjati

         Kavajsi qe eshte nje rrac muti, ka sy e surrat i flet KUKSIANIT . SHQIPERIA ESHTE VENDI I TE GJITHE SHQIPTAREVE KUDO QE JANE DHE MUND TE JETOJNE KU TE DUAN BRENDA SHQIPERISE PA I MARRE LEJEN ASKUJT, se jane ne Shtetin e tyre. Po sa fytyre e poshter ai bujku i Kavajes, qe i ka vajtur dhe e ka qelluar kuksianin kur ky i i fundit ishte me vajzene vogel. Bastard Kavaje rrac mut muti, krijese tamam inferiore , si kelysh bushtre . Ngushellime familjareve te Kuksianit !

         1. M
          Mondi

          Kavajsi dhe jo vetem kavajsi,ti shkerdhen ato kurvat e fisit qe te kane mbushur me kaq mllef saqe jargavitesh ketu cdo dite si zagar transitioning qe je.Uroj te biesh ne ndonje si ky kavajsi dhe ke per te pare qe dhe keta qe I ke ne anen tende tende do ngrene dolli per ngordhjen tende.

          1. P
           Prec Ulaj

           Kuksiani ishte me femijen ne krah, por edhe me armen ne brez. Duken jo normale keto mbajtje armesh e thikash ne mes te dites, ne mes te qytetit. Duket sikur te dy palet jane me probleme.

           1. A
            Ana

            Me ne fund nje koment me mend e logjike. Ke shume te drejte, c'duan ata me thika dhe arme ne mes te dites dhe ne mes te qytetit. Kam pershtypjen qe konflikti eshte me i thelle dhe i gjate ne kohe, sepse duket sikur ishin pergatitur te dy palet, por nga ana tjeter pse merr vajzen me vete kur nuk ndjehesh i sigurte apo e ke ndare mendjen per tu konfliktuar apo te pakten per tiu pergjigjur konfliktit (se duket qe ky kavajsi paska qene sherrxhiu nga ky artikulli por kam pershtypjen qe duhet te jete histori me e gjate se kaq) Me duket se keta te dy kane qene njesoj dhe me vjen keq vetem per femijen e vogel qe do e kete traume qe do e shoqeroje per gjithe jeten edhe nese nuk do ta mbaje mend fiks se cfare ka ndodhur.

         2. D
          Doda

          Mire I ka thene te shkojne ne vendin e vet dhe jo te shesin pordhe me arme duke jua pare sherrin te gjithe

          1. M
           Mondi

           Per Sali Berishen e di gjithe shqiptaria madje dhe bota qe ka kundervene veriun ndaj jugut,por per edi Ramen ku e ke degjuar ti mor shpellar.Ju I keni bere Rames mijra te zeza dhe kurre nuk e tha nje fjale te keqe per juve.Perkundrazi ka bere per juve per aq sa ka ne pushtet mijra here me shume investime se gjakatari I vicidolit qe keni gjithe jeten qe I jepni votat.Haku I Rames po ju ze.Ju shperndau gjakatari I vicidolit neper shqiperi e bote qe tju kishte nen sundim.A thu se vertu ishte toke e djegur.Veriu I shqiperise,Perla e shqiperise u boshatis nga gjakatari I vicidolit me urdher nga Serbia.Nje reuge e dy pune: dhe Serbia e kishte gati po ti Vince dita,dhe juve ju kishte ne xhep si votuesa se ju kishte bo nder duke zaptu tokat e tjetrit e duke ju fut ne gjak.Ju njihte qe ishit njerez te trashe prandaj lunge si I don't qejfi.

          2. M
           Maloku

           Ky nuk qënka fare sherr banal, siç na u tha, por sherr për rracizëm - as rracizëm jo xhanëm por krahinizma. E paska merituar plumbin ky Kavajsi, tani po më vinka xhynah vetëm për këtë Altinin (Kuksianin). Se kush ju duket vetja këtyre njerëzve që marrin në pronësi qytete të tëra dhe i japin rëndësi vetes se kush duhet dhe kush nuk duhet të jetojë në cilin vend.

           1. V
            Veriori

            Teta Luigji...sa keq me vjen per ty!!! Per fat te keq luften Veri-Jug e mbolli idhulli jot - Enver Hoxha. Per 50 vite mbeshten edhe shkolluan jugun a thua ti se veriu nuk kishte njerez per shkolle...ja kete ideologji mbollen per koka si puna jote! Po te ishe pak me e zgjuar, do ti refereohesh pak historise dhe do ta kuptoje qe Shqiperia nuk fillon dhe mbaron me historine qe te ka mesuar xhaxhi Enver(mos harro, eshte koke e kembe e manipuluar) dhe atehere do te kuptosh se ku qendron veriu dhe figurat e tij ne historine shqiptare. Thjeshte ndjej keqardhje per koka si puna jote...!!!

            1. G
             Gjirokastriti

             je fare bole, qe shkruan marrezira, sepse ne kohen e Enverit kuotat si per universitet ashtu edhe per shkollat e mesme profesionale ishin me kuota te rregullta sipas perqindjes te popullsise neper krahina. Une vet jugor, ne universitet shoket me te afert i kam pas nga veriu, me te cilet takohem akoma sot. Ne kohen e vjeter solidariteti ishte ne shkallen me te larte dhe racizmi medioker veri - jug nuk ekzistonte absolutisht!

           2. T
            Toni M.

            C'menduri...... arme ne brez (me paramendim per te vrare)ne nje lokal.. dmth ne nje vend publik... pastaj me femijen aty prane... LARG ARMES.... pasi arma te vret dmth te ben varrin... si mor bridhet rrugeve me arme ne brez... tmerrrrr....!

            1. K
             Kv

             apo me thika dhe i pire tape ...

            2. E
             Emigranti

             Nje pijanec robqire qe ka me shumice ne lagjet tona ngacmon njerezit dhe vjen dita qe robit i vjen ne maj te hundes.. me vjen keq per djalin kuksian qe humbi jeten, duhet shpallur hero.

             1. M
              Mondi

              Jo vetem hero por ti ngreme dhe nje permendore.Mortja qe nuk te ha.E keni degrade emrin e heroit saqe nuk po do kush me ta mbaje mbi vete .Ka policies mor njeri.Paguhen per ate pune.

             2. T
              T

              Po qe se ke malok perball ik o daj mis bier ne nivelin e atyre kaq e thjesht .se me ata ziesh per nje fjal goje kaq te trash jan .me mire vazhdo jeten .me pistolet ne brez ka pas ndejt llogarite ti pastaj ca jan kta derra qe i kemi dhurat nga burri me i poshter i kti kombi sali kerma .

              1. L
               Lexoje prapë

               T domethene Trap. Lexoje edhe njehere artikullin o Trap. Ishte kavajsi qe kercenonte kukesianin o Trap zalli, dhe pastaj e qelloi me thikë. Po te kishin mbetur gjallë, kukesiani do denohej vetem per armembajtje pa leje.

               1. G
                Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut)

                Më malok dhe më i trash ishte kavajasi.

                1. S
                 Skenderi

                 Turp te kesh o njeri qe shprehesh ne kete menyre. Kjo eshte cmenduri o njerez, mjere te gjithe ne.

                2. D
                 Dauti

                 Rrofte sali shiqirja! I bashkoi demodhjeret, maloq pederast islamisk.

                 1. I
                  Italiano di vecchia scuola

                  Cavaiotti, tutti cani! Sciti cieni me duhani!

                  1. K
                   Kiko

                   Meso te mesosh shqip.

                  2. T
                   Tironsi i Vorrit Bomit

                   Jane kriminelet e Sali Nongrates , qe me urdher te Sali pushtuesit te gjithe katundaret e Saliut jane ara qe kane zabtuar pronat nga Konispoli deri ne Velipoje me urdher te Sulltan Sali Karaxhixhit. Doemos konfliktet per pronen i ka mbjalle Sali Vicidoli dhe maloket e Tropojes , po zabtove pronen konflit do kesh brez pas brezi.. Kjo dukuri e ka emrin Sali Kriminel Berisha.

                   1. T
                    Tropoja

                    Gabim kavajesi ne themi rraciste greku anglezi po me keq kavajsi.Uroj te jene raste sporadike,jo kaq urrejtje mes shqipove.

                    1. K
                     Kavajsi

                     Çfar injorance Po shkojmë nëpër botë nuk ba thotë kush ik andej nga ke ardhur. Shqipëria eshte gjithë Shqiptarëve.

                     1. A
                      ATDHETARI PA ATDHE

                      Kavaja dhe Shkodra jane bastione te demokracise ku koburja eshte ligji .

                      1. L
                       Lexues

                       Cfare lloj kafshe ofendon dhe vret babain ne prezence te femijes se mitur? Te pakten e paska marre denimin nga perendia se po te kishte mbetur gjalle do dilte ne qarkullim per dy-tre vjet.

                       1. A
                        Adi

                        Shume dakord me ty, por pjesa tjeter e pyetjes eshte pse nje baba duhet te marre vajzen e vogel ne nje bar qe duket (me shume si lar lagjeje me burra me se shumti, duke pasur parasysh qe me shuem gjasa ai ka pasur provokime nga ky tipi edhe me perpara dhe te marre vajzen dhe armen me vete ne te njejten kohe. Per mua duket qe ka me shume kjo histori sesa thuhet. Fatkeqesi per vajzen e vogel. Kavajsi ka te drejte ti kerkoje llogari vetem nese ky kuksiani i ka marre token e tij, apo i ka ngacmuar familjen, ne cdo rast tjeter me vjen keq per kuksianin nese eshte bullizuar pergjate kohes qe ka jetuar ne Kavaje. Megjithate nuk duhet te arrihej kurre ne gjuajtje me thika e arme. Cfare po ndodh keshtu ke kete popull. Po shfarosim njeri-tjetrin pa asnje lloj logjike. Gjithsesi ngushellime familjeve ne te dy anet

                        1. @
                         @Adi

                         Mesa lexova Kavajsi nuk e kishte heren e pare qe vriste, duket qe ka qene njeri problematik. Por duket se te dy kane nderruar emrat (ne dukje dicka shume e thjeshte dhe e pafajshme dhe ndodhta eshte e pafajshme per kuksianin, ndoshta jo por duke marre parasysh qe kjo eshte nje nga gjerat qe kriminelet zakonisht e perdorin si taktike per te humbur gjurmet, te le me disa pikepyetje). Me thika dhe me arme zjarri, kishte leje per armen kuksiani, po ne polici pse nuk ka shkuar te denoncoje apo ndoshta ka menduar qe policia do mbaje anen e kavajsit ose i frikesohet kavajesit??! Gjithsesi mendoj qe Kavaja ka shpetuar nga nje idiot qe ka rritur vete dhe ka nje kriminel me pak

                       2. N
                        Noci

                        Ky lloj racizmi menje vend dy pellembe si vendi yne lindi bashke me politikanet qe e ndante popullin ne dy kampe .Keta mender me thane zoterinj me ndarjen politike te popullit kundershtarin e quajtën armik dhe vazhdojnë akoma mjafton te degjosh gjuhën e ketyre Gora ne parlament apo ne takimet qe bejne.Tirana ,Kukesi Kavaja Shkodra jane prone e te gjitheve bile edhe te huajve qe punojnë neper to.kjo eshte demokracia

                        1. M
                         Mondi

                         O noc rroku permend nje political te majte qe ka thene qofte gjysem fjale kunder kundershtarit.

                        2. A
                         Aron

                         Per te ardhur keq. Ky elbasanlliu kishte vrare me perpara edhe nje tjeter mesa dhane lajmet. Pra, njihej si njeri problematik. Do ishte mire qe Kuksiani te mos ia kishte var shume, se tani la dhe familjen rrugeve. U prehte ne paqe Kuksiani, ndersa ky plera piajnec i vafte shpirti ne ferr.

                         1. X
                          Xhef

                          Kavajsi vrau per te dyten here, sigurisht te dytin ashtu si te parin per nje fjale! E si mos te mbash arm me vete kur ke t‘besh me vrases, sidomos te jetosh ne kavaje qe eshte kandahar nga mentaliteti. Kavaja s‘ka njerz po as kafshe, aty ka vetem degjenerim dhe trishtim. Kush ka mend dhe mundsi s‘jeton mes monstrash.

                          1. L
                           Lexus Gazete

                           MOS BENI GABIM TE LARGONI NGA QYTETET TUAJ FILIPINASIT QE JANE LLUMI I PLANETIT, BENI CDO PERPJEKJE TE LARGONI KUKSIANET QE JANE POPULL PUNTOR, BUJAR E FISNIK TE NIVELIT TE MALSIS SHKODRES. KAVAJSIT NUK JANE SHQIPTAR ME RRENJE, SHUMICA E TURE JANE ME ORGJINE TURKE E LIBIABE NDAJ DHE QENDROJNE FANATIK BESIMIT MYSLIMAN. SHUME E DHIMBESHME TE IKIN DY JET NE MOSHEN ME TE MIR PER SHERRE FEMIJESH.

                           1. E
                            Era

                            Shqipërin e shkatrroi drejtsia,vrit,vidh,tra fiko vajza,lënd narkotike,asnjë nuk dënohet Madje,je i respektuar se je i “zoti”.

                            Lini një Përgjigje