Vrasja në Kavajë, dëshmia tronditëse: Rexha kishte gocën për dore. U zunë se i tha ''pse më sheh''

29 Mars 2023, 21:03Kronika TEMA

Vrasja në Kavajë, dëshmia tronditëse: Rexha kishte

Dëshmi tronditë vijnë nga Kavaja, aty ku ditën e sotme Edmond Gosa alias Armand Gosa dhe Altin Rexha alias Sali Rexha vranë njëri-tjetrin pas një konflikti.

Një banor i lagjes ku ndodhi ngjarja tragjike tregon se 43-vjeçari kuksian Altin (Sali) Rexha kishte vajzën e vogël për dore dhe se sherri nisi në afërsi të shtëpisë së njërit prej viktimave.


Ai thotë se Edmond (Armand) Gosa e vrau Rexhën me thikë dhe se në lagje u dëgjuan plot 4 krisma të armës së zjarrit, i cili dyshohet se i qëlloi ky i fundit.

Dëshmitari: Problem nuk kanë pas, sherr koti. Pse hap sytë? E di që kanë pas njëherë dhe nuk kanë arrit ta mbyllin”.

-Sherri ndodhi pranë shtëpisë së njërit prej viktimave apo jo?

Dëshmitari: Njëri ishte me fëmijë në dorë madje.

-Cili?

Dëshmitari: Ai malësori, s’ja di emrin. Janë të ardhur. Po bisedonin, i pamë. Edhe me gocën për dore, është e vogël, edhe kërciti. Dëgjuam krisma, ai me thikë. Njëri u shtri këtu.

-Dëgjuat të shtënat?

Dëshmitari: Po moj, 4 plumba. Mirë që s’më kapi ndonjë mua. Kavajsi pati thikë, e mbyti atë me thikë. Ai tjetri me armë, film.

-Kishte pistoletën me vete?

Dëshmitari: Po me vete se kishin bërë debat, kavajasi shumë i fuqishëm, po…

7 Komente

 1. 9
  97 ska perfunduar akoma !

  Ore ku i gjejne Armet. ! 97. apo e kam gabim qe mbushen Popullin me Arme. ! Ore ku eshte ndergjegja e Qytetareve qe tja bejne Pyetje vetes. ! Cfare u be me ish komandatin Sali. ! Mban pergjegjesi ky apo akoma e kane lene te lire te djegi Shqiperine Si me vrasjet por ashtu dhe me djegjet. Si ne. 97. ! Po ato Simpatizantet qe shkojne nga mbrapa ha e bejne Pyetje vetes. !

  1. B
   Burim

   Qfar faji paska komandannti Sali ketu?!

  2. 9
   97 ska perfunduar akoma !

   Ore ku i gjejne Armet. ! 97. apo e kam gabim qe mbushen Popullin me Arme. ! Ore ku eshte ndergjegja e Qytetareve qe tja bejne Pyetje vetes. ! Cfare u be me ish komandatin Sali. ! Mban pergjegjesi ky apo akoma e kane lene te lire te djegi Shqiperine Si me vrasjet por ashtu dhe me djegjet. Si ne. 97. ! Po ato Simpatizantet qe shkojne nga mbrapa ha e bejne Pyetje vetes. !

   1. B
    Beni K

    Kavajsi shume i fuqishem, po ja qiu nonen plumi. Te lumte bre burre, luje thiken dhe takohu me vdekjen. Komplet kar kavajoti.

    1. R
     Rrofte Lexhenda qe na solli Lirine !!!!!!!!!

     Rrofte Saliu - Mbreti i Kavajes!!!!!!!!!!

     1. G
      Golemasi

      Une sdua Lirine ,por po me sollen mbesen e saj jam dakort

     2. Z
      Zudi

      Është turp më i madhë në Historinë Shqiptare,vriten mes veti duke thirrur malok,ai Shqiptar është ngado që të jetë. E serbët që vin e martohen me vajzat Shqiptare, ju rini në këmbë dhe armikun e bëni mik.turp të keni

      Lini një Përgjigje

      Blog Tema