Plagosje me thikë te “Komuna e Parisit” në Tiranë, kapet autori

30 Mars 2023, 09:03Kronika TEMA

Plagosje me thikë te “Komuna e Parisit” në Tiranë,

Mbrëmjen e djeshme është regjistruar një plagosje me thikë në zonën “Komuna e Parisit”.

Mësohet se Arli Beta ka qëlluar me thikë në shpinë 19-vjeçarin, Erius Tuce. I plagosuri momentalisht ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve. Policia ka kapur menjëherë autorin e ngjarjes.

“Plagosi me thikë një 19-vjeçar, falë reagimit të menjëhershëm të shërbimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 2, kapet dhe shoqërohet në komisariat autori i dyshuar.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2 pas informacioneve të marra për një konflikt me mjete prerëse në Komunën e Parisit, gjatë të cilit shtetasi A. B., kishte goditur me mjet prerës shtetasin E. T., 19 vjeç, menjëherë kanë organizuar punën për kapjen e autorit të dyshuar dhe vënien e tij përpara përgjegjësisë ligjore.

Në vijim të veprimeve u bë shoqërimi i autorit të dyshuar shtetasit A. B., 20 vjeç, banues në Tiranë, i cili gjatë një konflikti për motive të dobëta, ka goditur me mjet prerës shtetasin E. T.

Si pasojë e konfliktit, shtetasi E. T., është dëmtuar dhe ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarje”, njoftoi policia.

Lini një Përgjigje