Vrasja në Kavajë/ “Njëri prej tyre vrau një qytetar me kazëm”, kush janë dy viktimat dhe e shkuara e tyre

29 Mars 2023, 21:45Kronika TEMA

Vrasja në Kavajë/ “Njëri prej tyre vrau një qytetar me

Detaje të reja dalin në dritë për të shkuarën e dy personave që vranë njëri tjetrin mbrëmjen e sotme në qytetin e Kavajës. Sipas policisë, të dy viktimat kishin ndryshuar emrat.


Gazetari i ABC News, Leonidha Musai raporton se Edmond Gosa vite më parë pas një sherri për motive të dobëta ka goditur një person me kazëm duke i marrë jetën, dhe kjo dyshohet që e ka detyruar atë të ndryshojë emrin.

“Edmond Gosa, pak vite me parë ka qëlluar me kazëm shetasin Genti Gjuzi, i cili më pas në spital gjeti vdekjen, Kjo është është arsyeja pse ai ai ka ndërruar identitetin nga Armand Gosa në Edmond.

Sa i përket personait tjetër, ka pasur më parë identitetin Sali Rexha dhe nuk dihet pse ka ndryshuar emrin në Altin Rexha dhe policia po heton për të shkuarën e tij.

Altin Rexha ka ardhur pak vite më parë nga Kukësi në Kavajë dhe jetonte me një shtëpi me qira dhe ngjarja ka ndodhur pranë banesës së tij”, raportoi gazetari.

Sipas bluve të Kavajës, Edmond Gosa 43 vjeç, ka qëlluar me thikë Altin Rexha, 43 vjeç, ndërsa ky i fundit ka nxjerrë armën dhe ka shtënë në drejtim të tij. Të dy humbën jetën në spital për shkak të plagëve të marra.

 

 

9 Komente

 1. T
  T

  Pune malokesh gjell qensh .rrace e poshter te thika e kan mendien te vrasjet .kokat hengshi kshu te ndodhi perdit me kta qelbesira qe po prishin vendin .po i nxin faqen vendit ton .paska qen burre i mencur enver hoxha i paska njof ca rrace paskan qen .bravo .

  1. L
   Lani

   Sa shumë njerëz qe mendojnë vrasjen si zgjidhje të halleve që kanë!!!!!!!

   1. K
    Kotfare

    Po si doli nga burgu kur beri vrasje?

    1. P
     Prec Ulaj

     Kavajsit nuk i fusin ne burg, se behet gjithe burgu bordello.

    2. L
     Luizi BB

     fund i lumtur

     1. k
      kuksjan londre

      hallall, plumbin kokes, derrit.

      1. k
       k

       Këta janë 95 % me të meta mendore dhe prirje kriminale në DNA.

       1. l
        l

        Vrau një qytetar më kazëm dhe është i lirë ? Nuk qyhet kazma mjet goditës ? Po sikur ta kishte vrarë me sqepar do ishte dënuar ? Pyetjet janë për prokurorët plepistë të "shtetit "shqiptar.

        1. E
         Eni

         Cudi e madhe...njerezit me precedente Pedale nuk duhen lejuar te nderrojne emrin....minimumi

         Lini një Përgjigje