VIDEO: Ishte duke parë ndeshjen, dalin pamjet kur qëllohet për vdekje Pëllumb Islami në Greqi

30 Mars 2023, 11:57Kronika TEMA

VIDEO: Ishte duke parë ndeshjen, dalin pamjet kur qëllohet për

Mediat greke kanë publikuar sot pamjet nga momenti i vrasjes aksidentale të Pëllumb Islamit në Nea Joni, teksa ndodhej në lokalin e lagjes duke parë një ndeshje futbolli.

Pamjet e publikuara nga Mega, tregojnë sesi 39-vjeçari ndodhej në vendin e gabuar, në momentin e gabuar, kur një bandë shqiptare pas një konflikti hapi zjarr.

Më herët Pëllumb Islami kishte ndërhyrë për t'i qetësuar duke qenë se i dëgjoi që po flisnin shqip, edhe pse nuk kishte asnjë njohje me ta.

Në të njëjtën kohë, në gjendje paniku, pjesa tjetër e klientëve u përpoqën të largoheshin nga vendngjarja. Për rastin, policia ka arrestuar dy persona, një më 20 mars dhe një tjetër një ditë më parë.

 

1 Komente

  1. A
    Alban

    I shkreti djale. Cfare te bene droga, te erreson syte.

    Lini një Përgjigje