GJKKO rrëzon ankimimin e familjarëve të 21 janarit, çështja nuk kalon në SPAK

30 Mars 2023, 12:12Kronika TEMA

GJKKO rrëzon ankimimin e familjarëve të 21 janarit,

Gjykata e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka vendosur në Dhomë Këshillimi mospranimin e ankimit të familjarëve të 21 Janarit.

Familjarët kishin ankimuar vendimin e SPAK që ia kaloi kallzimin e tyre për kompetencë Prokurorisë së Tiranës.


Me këtë vendim çështja e 21 janarit nuk do të merret nën hetim nga Prokuroria e Posaçme, duke i kaluar sërish Prokurorisë së Posaçme.

Edhe më herët familjarët e viktimave të 21 janarit kanë shprehur mosbesimin e tyre se çështja mund të zbardhet në një gjykatë të zakonshme.

Kujtojmë se 21 janar 2011, gjatë një proteste të Partisë Socialiste, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, para Kryeministrisë u vranë katër protestues nga Garda e Republikës.

Gjatë protestës së 21 janarit 2011, mbetën të vrarë Aleks Nika, Ziver Veizi, Hekuran Deda dhe Faik Myrtaj.

3 Komente

 1. A
  Atehere kto s'jan GJKKO por ORG.Kriminale !

  SKANDAL ! Drejtesia e Shqiperise i sherben Krimit jo popullit Shqiptare . Shteti ishKM. salih brrishes , me urdher te tij ,vret qytetaret shqiptare , me Fakte Video dhe Viktima nderkohe GJKKO i jep te Drejte Kriminilit salih brrisha qe i Vrau 4 - qytetaret shqiptare ne 21 -Janare para syve te gjithe Botes !_____ Kjo nuk mundet te jet kurr Drejtesi por nji Org.Kriminelesh qe i sherbejne tash 32 -vjet Krimineli salih brrisha . Rrethoheni Ndertesen dhe i vili tritolin ne bythe ,sepse kta bij kurvash guxojna kaq hapur ti injorojne shqiptaret . _ Duket qarte se Bordeellua Dreqesi qellimishte nuk ben Drejtesi ne kte vend qe pakenaqesia ne popull te rritet dhe shqiptaret braktisin Shqiperine . Dhe ajo qe te skandalizon me shume eshte se ne kemi edhe nji Minsitri Drejtesie e nji Minister ,pra nji Zorre te Madhe qe i thith Miljonat € buxhetit te Shtetit ,kot ,pa pasur asnji funksion ne Bordellon Drejtesi ose te gjithe jane bashk ne ujdi ,t'i ndjekim shqiptaret nga Shqiperia se po vijne ne Huajt ,qe blejne cdo muaj Apartamente e prona ne kte vend . Kjo eshte nji Politike e ndyre AntiShqiptare . Duhet vepruar e qir grat te gjithe Pederasteve te Bordellos nga familjet e Viktimavce e gjithe shqiptaret .Kjo Bordello ka degjenruar Shqiperine sepse nu ka ber kurr Drejtesi por i ka sherbyer Krimit

  1. V
   Vezhguesi

   Edhe gjykatat e zakonshme te plasin tek 7 penxheret per gjithe jeten, por ska vullnet per ta trajtuar ceshtjen sepse duket te gjithe gjykatesit politika i ka bere eunuke..perfshi edhe SPAKU-un qe nje Zot e di se me cfare merret. Ndoshta shef nese pleshtat kane dhjere ne jorgan apo jo dhe denon jorganpunuesin...Mjere ata qe iken dhe familjet e tyre..

   1. J
    Jimi

    SPAK-u u krijua per te nuseruar, jo per te hetuar !

    Lini një Përgjigje