Shkodër: Mbante pistoletën gati me fishek në gojë, policia e pikas dhe arreston

2 Shkurt 2023, 16:24Kronika TEMA

Shkodër: Mbante pistoletën gati me fishek në gojë, policia e

Një 47 vjeçar është arrestuar pasi u kap në një restorant me pistoletë me fishek në fole, gati për qitje dhe tentoi të largohej kur pa shërbimet e Policisë.

Gjatë kontrolleve në një restorant në vendin e quajtur “Sarreç”, shërbimet e Policisë kanë lokalizuar L. Sh. që mbante një armë dhe e kanë neutralizuar pasi vrapoi për tu larguar.

Arma e zjarrit që e zotëronte pa leje u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Në përfundim të veprimeve 47 vjeçari me precedent kriminal në fushën e krimit të organizuar u arrestua në flagrancë dhe materialet i kaluan prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

“Shkodër/Kontrolle të shtuara për evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale të armëmbajtjes pa leje. Mbante armë zjarri në restorant, me fishek në fole, gati për qitje, tentoi të largohej kur pa shërbimet e Policisë, kapet dhe vihet në pranga 47-vjeçari. Sekuestrohet arma e zjarrit pistoletë që mbahej pa leje nga 47-vjeçari me precedent kriminal në fushën e krimit të organizuar. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër, në vijim të kontrolleve në ambiente të ndryshme, për kapjen e personave që qarkullojnë me armë zjarri apo sende të tjera të kundërligjshme, bazuar dhe në informacionet e siguruara përmes inteligjencës informative, për një shtetas që qarkullonte me armë, kanë organizuar menjëherë punën për lokalizimin dhe kapjen e tij. Gjatë kontrolleve, në një restorant, në vendin e quajtur “Sarreç”, shërbimet e Policisë kanë lokalizuar shtetasin L. Sh. që mbante një armë, i cili kur ka parë shërbimet e Policisë, ka tentuar të largohet me vrap, por është neutralizuar dhe vënë në pranga menjëherë nga shërbimet e Policisë. Arma e zjarrit pistoletë u sekuestrua në cilësinë e provës materiale. Në përfundim të veprimeve shtetasi L. Sh., 47 vjeç u arrestua në flagrancë dhe materialet i kaluan prokurorisë, për veprime të mëtejshme”, sipas njoftimit të policisë.

2 Komente

 1. G
  Goja

  Po kur hante e pinte e hiqte fishekun nga goja? Apo ju keto tituj i vini per te dale neper memet e dynjase?

  1. J
   Ju lumnte Policise..

   Ju lumnte Policise... Rezikonte jeten e tyre ,ne sherbim qe Populli te jetoje i lire dhe pa njerez te inkriminuar me Probleme .. Prandaj Qytetaret duhet te Respektojne Uniformat qe rrezikojne jeten e tyre ..

   Lini një Përgjigje