"The Sun" artikull për Aleks Vishajn: U dëbua si kriminel, sfidon Anglinë, kthehet dhe reklamon jetën luksoze

2 Shkurt 2023, 09:59Kronika TEMA

"The Sun" artikull për Aleks Vishajn: U dëbua si kriminel,

Mediat britanike duket se nuk po iu ndahen shqiptarevë dhe së fundmi kanë publikuar një artikull për personazhin e njohur të rrjeteve sociale Aleks Vishaj.

“The Sun” raporton se 33-vjeçari u deportua nga Britania e Madhe në vitin 2021 për t’u përballur me akuzat për vjedhje dhe dëmtime kriminale në Gjermani. 

"Ai kreu tre muaj burg në Gjermani para se të kthehej në Shqipëri, ndërsa duhej të ishte ndaluar nga Britania pas një goditjeje kriminale.

Por, tashmë ai është kthyer edhe më i guximshëm duke e quajtur veten “Mbreti i TikTok” në faqen ku ai mburret se jeton si një yll rock në Mbretërinë e Bashkuar.

Aleks Vishaj pretendon se ka hequr dorë nga krimi dhe këmbëngul se financon stilin e jetës së tij me shampanjë si një lojtar profesionist pokeri, videograf. 

Ai shihet duke reklamuar rroba të shtrenjta, dhe një Lamborghini Gallardo Spyder të regjistruar në Britani, me vlerë 70,000 paund.

Vishaj postoi një video javën e kaluar nga një apartament luksoz në Londër, duke bërë thirrje për mbështetje nga bashkëqytetarët shqiptarë në një lojë Tik Tok online.

Ai mendohet se ka përdorur një pasaportë të rreme për t’u kthyer në Mbretërinë e Bashkuar me avion pasi kishte hyrë legalisht në një vend të BE-së.

I riu shqiptar është një nga shumë kriminelë shqiptarë", shkruan “The Sun”, që sfidojnë autoritetet angleze.

“Bandat shqiptare kanë ardhur në Britaninë e Madhe gjatë dy dekadave të fundit duke marrë kontrollin e tregut të kokainës në vend. Modeli i tyre i biznesit bazohet në të qenit ‘të lirë dhe të shpejtë’”, shkruan “The Sun”.

14 Komente

 1. N
  Niki

  Ahh,keta jane loqe. Ben reklame per katun, kush e rrun per kete kastravec ne Angli. Vec i prish pune atyre qe rropaten me pune te ndershme. Ngeli pokeri tek ky koke cepi. Nga djepi drunit tek tavolina e pokerit. Kur ishte i vogel mbi gomar, i madh mbi lamborgini. Ky dhe bythet do i kete me shenjat e samarit te gomarit. Pastaj merziten pse i perzejne.

  1. k
   k

   Fshatarin me damkë të pakorrigjueshme në fytyrë,edhe sikur të hipi në rraketë nuk mund të gabohesh që eshte nje mizerabël injorant dhe me komplekse te theksuara inferioriteti.

  2. p
   pjeter

   Çudi eshte,si marrin nje perfundim te njejte gjithe idiotet qe reklamohen ne kete menyre!!!

   1. R
    Realisti

    Kafshët shqiptare me dy këmbë! Fytyra që ta shpifin.

    1. K
     Klimax

     Enveri ja kishte gjetur ilaçin kësaj race!

     1. T
      Tim kacurrelsit

      Te gjithe idiotet e tik tokut shqipfoles nje fytyre kane. Morracake qe hapen bythesh

      1. H
       Hako

       Kjo eshte nje nder arsyet qe nuk na do askush.

       1. E
        Ernesta

        Kur nuk I beri Enveri s' kane per tu bere kurre keta...

        1. M
         Mirditori plak

         Popull qen, idiot e dembel. Shqiperia kjo pusete e madhe, qe kur iu hap kapaku, qelbi gjithe Europen.

         1. D
          Drilon

          Cfare fshatari mor ia qifsha robt. Degjeneroi edhe shqiptaret e ndershem ne Angli.

          1. X
           Xha Braho

           POLICI LESHI, U BEN KARSHILLEK NJI KOKEKATROR NGA SHQIPERIA, NE MES TE LONDRES….

           1. g
            gret

            ska faj, ed rama i quajti cunat o londres, me pak llafe ka mbeshtetjen e budallait nga surreli

            1. M
             Mbeshtetesi...

             Gret,,,esht malet maloqeri,,,Jan ata tipat qe i mori sali SHPELLARI per te shkallmuar dyert e PD me shkelm,,,edhe cun Londra ishte i kerkuar per trafik droge,,, mos bej kakardhij kot

            2. S
             Saranda

             Keta tipa kan dhe nje gje kure zihen thone qe jam shqiptare

             Lini një Përgjigje