Trafik armësh drejt Kosovës, arrestohen 6 persona në Kukës

20 Gusht 2022, 11:22Kronika TEMA

Trafik armësh drejt Kosovës, arrestohen 6 persona në Kukës

6 persona janë arrestuar nga Policia e Kukësit, pasi tentuan të trafikonin armë zjarri dhe municione luftarake drejt Kosovës.

Në operacionin e shtrirë në 3 qarqe, Kukës, Durrës dhe Dibër, ranë në prangat e policisë: Rr. S., 28 vjeç, banues në Dibër; B. SH., 24 vjeç, banues në Bulqizë; B. N., 33 vjeç, banues në Durrës; U. H., 27 vjeç, banues në Dibër; H. H., 59 vjeç, banues në Durrës, dhe K. B., 61 vjeç, banues në Fushë-Krujë.

Të 6 personat u arrestuan në flagrancë në ambientet e jashtme të një pike karburanti, me 1 armë zjarri automatik, 1 armë zjarri pistoletë tip “Glock”, sasi municioni luftarak, si dhe me shuma prej 222.000 lekësh dhe 710 eurosh, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Vijojnë hetimet për identifikimin dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të personave të tjerë të implikuar në veprimtarinë kriminale të trafikimit të armëve të zjarrit drejt Kosovës.

1 Komente

  1. p
    ppa

    Ore cfare behet: trafik armesh drejt Kosoves - 6 persona - nje kallash dhe nje pistolete ???

    Lini një Përgjigje