VIDEO: Momenti i shpërthimit të madh me 2 viktima dhe 7 të plagosur në Lushnje

1 Mars 2024, 18:45Kronika TEMA
VIDEO: Momenti i shpërthimit të madh me 2 viktima dhe 7 të

Ky është momenti i shpërthimit të fuqishëm në biznesin e deputetit socialist Bujar Çela në qytetin e Lushnjes.

Në pamje dallohet shpërthimi i fortë, teksa vala e fuqishme ka shkaktuar edhe thyerjen e xhamave përreth.

Dy punëtorë, babë e bir, ndërruan jetë pasi vinçi ku ata ndodheshin ra në kontakt me shtyllën e tensionit të lartë, ndërsa 7 të tjerë, mes tyre edhe deputeti Çela mbetën të plagosur.2 Komente

 1. H
  HSE Ekspert

  Shkelje e normave te sigurise! Me rregullore teknike nese ka patur linje te tensionit te lart mbi hapesiren ku punohet duhet nderprere rryma pastaj fillon puna. Nese linja ka qene nentokesore identifikohet ndermjet hartave te OST. Por Shqiperia eshte rrumpalle hesapi ketu kemi pishina siper te cilave kalojne linjat e tensionit te lart.

  1. b
   babezia te merr ne qafe

   Babezia e Pusht-tetareve tane qe marrin ne qafe dynjane,qe te shtojne pasurine perdite sikur do rrojne 1000 vjet.shqiptaret nuk i njohin rregullat e sigurimit teknik.

   Lini një Përgjigje