“Xheloz, i dhunshëm dhe shpesh i dehur” - Pse ndodhi krimi i rëndë në Korçë

5 Qershor 2023, 09:19Kronika TEMA

“Xheloz, i dhunshëm dhe shpesh i dehur” - Pse ndodhi krimi i

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në lagjen numër 10 të qytetit të Korçës mbrëmjen e të dielës, ku  Aleko Myrtollari ka qëlluar me thikë bashkëshorten e tij Marjola Myrtollari.

Ishte vajza 16 vjeçare ajo e cila ka lajmëruar policinë pasi ka gjetur nënën të plagosur.

Sipas informacioneve nga vendngjarja, thuhet se çifti kishin prej kohësh grindje dhe probleme mes njëri-tjetrit dhe 1 muaj e gjysmë më parë janë shpërngulur nga Tirana në Korçë. Bashkëshorti Aleko Myrtollari ushtronte dhunë ndaj Manjola Myrtollarit.

Në banesë kanë qenë fëmijët e çiftit, por autori (babai) i ka nxjerrë jashtë dhe më pas ka qëlluar disa herë më thikë bashkëshorten. 

Nga ana tjetër, bëhet me dije se bashkëshorti konsumonte alkool, dhe rrinte shpesh i dehur. 

Ai punonte jashtë shtetit për pak muaj, ndërsa bashkëshortja ishte e papunë.

Sipas të dhënave, çifti i bashkëshortëve jetonin me qira, kishin konflikte për motive xhelozie, bashkëshorti që dyshonte te gruaja e tij për tradhti. 

Burime nga spitali bëjnë të ditur se gruaja ndodhet në reanimacon në gjendje tepër kritike për jetën.

20 Komente

 1. a
  atdheu

  Futeni brenda dhe mos e nxirrni me, te kalbet aty brenda.

  1. .
   ...

   2 miljon (njerze?) kane ngel në Shqiprie. Për dite keta turq-Taliban, vrasin ose therin nga një femer. ideologjija islamike këta nuke lëne kurre të bëhen njerze të cilivizum.

   1. p
    pjeter

    A te dhjefsha gjuhen ty oree!!!!Pse ata te krishteret qe vrasin grate ça jane?? Kampione qytetarie???!!!! Shifi anembane anembane Shqiperise, jane krime qe nuk shofin ç'are feje eshte, vrasin se jane kriminele, idiot me brire !!!

    1. Z
     Zana

     Askund ne eu s‘degjon therje vrasje e krime mes njerzeve si nder myslimane. Edhe ne perendim per tu therur theren myslimanet, te tjeret s‘dine as çfare eshte kjo. Perllogaritet statikisht. Prandaj pa pranuar realitetin s’mund te reflektohet. Ne fund per vete e keni, fare mos ndaleni.

    2. J
     Janulla

     O kerme pontiomoggolou “greek “ shiko pak tek ato gazetat e tua,se sa vrasje behen ne dite ne burdellon greke,,harine femijet dhe djegin nenen me benzine,,,po dje ne Iraklio e mbyti gruan,,,” krimi “ nuk ka fe dhe kombesi,,jetojme ne nje kohe ,,shume te veshtire,,,

     1. B
      Boll me keto idiotismat antishqiptare

      Ti shko merru se pari me ata prifterinjte qe dergojne video pornografike djemve te vegjel ne Greqi ose me keq akoma qe i dhunojne seksualisht se kjo eshte nje nga arsyet qe krijon meshkuj te rritur te frustruar qe pastaj e tregojne "trimerine" me femrat. Ja me keta duhet te merremi qe mos kemi meshkuj te tille ne te ardhmen, dhe me baballaret qe nuk i edukojne mire femijet por ju thone se femra eshte prone qe mund te besh cte duash me te, me nenat qe ne vend qe ti mesojne djemte e tyre te respektojne cdo njeri femer a mashkull njesoj i llastojne duke bere cdo gje per djemte duke i mesuar parazite dhe duke iu dhene mesazhin qe femrat jane me pak se ata dhe ne dispozicion te tyre. Apo me kulturen qe duhet te jesh djale i keq qe te besh perpara (apo vajze e keqe per ate pune) me filozofne qe i meson vajzat qe gjithe cka duhet te synojne eshte te jene gruaja e dikujt, nena e dikujt, bija e dikujt e fatjeqesisht ndonjehere edhe dashnorja e dikujt dhe askush prej prinderve nuk merr kohe ti mesoje te jete vete dikushi ne jete. Nuk them qe eshte e vertete per te gjithe por fatkeqesisht eshte nje filozofi qe ka marre shume terren keto kohe, Dhe gatkeqesisht kete filozofine islamike qe gruaja eshte me pak se burri nuk e gjen vetem mes myslimaneve por edhe mes te krishtereve, hinduve, budisteve e ateisteve, shkurt te gjithe atyre qe nuk shohin dot pertej hundes se tyre pa dallim feje e ideje,. Meqenese je i krishtere zotrote si e justifikon faktin qe per nje kohe te gjate grate u trajtuan si klas i dyte edhe pse ne Bibel eshte shkruar qe ne fillim "qe nuk ka burre e grua, skllav e pronar, grek e jude para Perendise por jane te barabarte" pak a shume e perifrazuar. Shkurt shume meshkujve nuk iu interesonte kjo filozofi, se iu demtonte egon ekstralarge qe kane pasur per shekuj e mijevjecare dhe disa akoma vazhdojne te kene sot e kesaj dite. Ka njerez qe dine te jene njerez dhe te vleresojne te tjeret pavaresisht cfare feje kane apo nuk kane dhe ka nga ata si puna e keyij vrasesit me lart qe nuk kane asnje lloj rrespekti per jeten e nje njeriu tjeter pavaresisht cfare feje kane apo nuk kane

    3. T
     Taqka

     pidh te semes ! Po kush martohet me kete veshgjate

     1. K
      Korcari

      E habiteshme ! Edhe Aleko (emer korcar safi ortodoks ) dhe mbiemer Myrtollari (turk) !!

      1. p
       papa tfgs

       edhe ti bythqir lulishtesh ashu e ke patur, me vone te trodhen e te futen skeptrin e janulles ne bythe qe te vaftisen si greko-orthodhoks

      2. ?
       ?

       Atij ja ka vënë vulën në surrat zoti që është kafshë. Nuk keni sy në ballë kur shoqëroheni me këta ?

        1. A
         Arben

         Keta legena behen trima me gratë futeni ne burg dhe lereni te kalbet b.q i biri kurves.

         1. k
          koli

          surrat derri, rraseni mrena maskarain.

          1. N
           Njerez te cmendur ne cmendine kolektive

           Po qe jetonin me qera cfare vlere ka? Pse gazetari e fut si informacion ne lajm? Ky vend eshte tashme i cmendur ne nivel kapilar.

           1. D
            Dashi

            Po ky majmuni se meriton atë femër për grua. Ky qënka si shimpazeja e kopshit zoologjik.

            1. P
             Prespektiva e nje gruaje

             Dashi ndonjehere njerezit nuk kane cti bejne pamjes qe kane trasheguar nga genet e te pareve apo ndonje aksident a ku di une, megjithate mund ta bejne me te bukur pamjen e tyre me nje sjellje dhe zemer te mire. Duart e tij vrasese jane ato qe e bejne kete person super te shemtuar ne syte e mi si grua. XHelozia e pajustifikuar i ben meshkujt te shemtuar, kur rrine te dehur tape gjithe kohes behen te shemtuar, kur rrahin grate jane te shemtuar kur i vrasin sepse e la gruaja sepse e konsicerojne si prone dhe jo si nje njeri qe ka te drejta po aq sa ai. apo kur e vrasin edhe vetem sepse dyshojne qe po i tradheton behen te shemtuar shume me teper se shimpazeja, Me duket ofendim per shimpazete ti krahasosh me njerez te tille, shimpazete nuk vrasin keshtu maksimumi e bejne luften e rivalin e tyre nese kane vertet nje te tille

            2. Y
             Y.H

             Po pse o ju qifsha kurven, ai punon nxjer lek mban familjen me buke, e ajo kurva te shkerdhehet me te tjeret e qenka normale? Provoje ne veten tende e pastaj flasm. E ne qofte se ne nuk luftojme shkakun pasojat do ti kemi gjithmone.Ndersa per ata qe diskutojne per turq apo kaure nje mut jane te gjithe, se ate luften ne Ukrahine kauret po e bejne, ndersa ne vendet arabike turqit.

             1. A
              Art

              Ndersa do te bija dakord me pjesen qe kriminelet jane kriminele pavaresisht nga feja do doja te thoja qe na jane nxehur shume gjakrat keto kohe ne te gjitheve dhe asgje nuk zgjidhet me gjaknxehtesi, se pari nuk ka prova nese gruaja e tradhetonte apo jo, keshtu qe mund te jete edhe vetem natyra e tij qe nuk ka vesim ne vete dhe e nxjerr me xhelozi, se dyti ndoshta do bente mire ta hetonte ceshtjen dhe nese i del e vertete diviorci per kete pune eshte por te justifikosh vrasjen kaq kollaj pa asnje lloj prove i hedh me shume benzine zjarrit dhe seriozisht une i pari nuk dua qe djemte tane te rriten me keta lllpj shembujsh dhe vajzat te kene frike te martohen me ta. E ardhmja e femijeve tane nuk duhet te rritet rreth te tille shembujve. Duke perfshire edhe gjithe sharjet ne keto komente bashke me tendin.

             2. B
              Black Jack

              Te krokodilat kta lloj mostrash. , te argetohen meqe jon te dhunshem ????????

              1. B
               Black Jack

               Ftyre Checheni , duket!, kokrra e mutit

               Lini një Përgjigje