Aktorja e njohur mbytet në lumë!

28 Qershor 2022, 10:19Kulturë TEMA

Aktorja e njohur mbytet në lumë!

Aktorja e njohur e “Law & Order” Mary Mara ka ndërruar jetë në moshën 61-vjeçare.

Aktorja është mbytur ndërsa po notonte në lumin St. Lawrence në qytetin Cape Vincent të dielën në mëngjes, tha policia e shtetit të New York-ut në një deklaratë.

Policia tha se nuk janë konstatuar shenja të dhunës në trupin e saj. Ndërkohë, pritet që të kryhet një autopsi për të përcaktuar shkakun zyrtar të vdekjes.

“Mary ishte një nga aktoret më të bukura që kam takuar ndonjëherë. Më kujtohet akoma që e pashë në skenë në vitin 1992 në “Mad Forest” në Broadway. Ajo ishte energjike dhe e vërtetë. Të gjithë e donin atë. Do të na mungojë shumë”, tha menaxheri i saj, Craig Dorfman.

Aktorja ka dominuar zhanrin e dramës televizive me role në shfaqje të njohura si “Nash Bridges”, “ER”, “Criminal Minds”, “The West Wing”, “Shameless”, “Lost” dhe “Star Trek: Enterprise”.

Lini një Përgjigje