Barefoot Festival”, një festival ndryshe nga të tjerët!

8 Tetor 2022, 12:00Kulturë TEMA

 

Barefoot Festival”, një festival ndryshe nga të tjerët!

Barefoot Festival është një eco-festival i muzikës, artit, natyrës, ushqimit vendas dhe edukimit mjedisor, që synon të nxisë e të vërë në lëvizje transformimin ekologjik afatgjatë të industrisë së argëtimit në Shqipëri. Gjatë tre ditëve të festivalit do të organizohen ëorkshope edukative inovatore, bashkëpunime artistike, ndarje përvojash e shkëmbime idesh, tinguj stimulues dhe energji pozitive.

Provoni diçka që nuk e keni bërë kurrë më parë, kaloni kohë cilësore me familjen, takoni miq të rinj me mendje të njëjtë. Ju mirëpresim ju dhe diellin për një fundjavë argëtimi dhe mësimi. Më 7 – 8 - 9 tetor merrni miqtë dhe shkoni te Liqeni i Tiranës.

Ky aktivitet u organizohet në kuadër të programit Tirana Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2022 me mbështetjen e Kongresit Rinor Kombëtar në bashkëpunim me Bashkinë Tiranë.

2 Komente

 1. N
  Nafija

  Po me makina perse e mbushni parkun te liqeni?

  1. M
   Mero Baze, në shërbim të lali fikut

   Ty të vijë turp që i bën jehonë këtyre "eventeve" të lali fikut. Këto duhen denoncuar, jo promovuar. Në çdo vend ku bëhen këto nuk shkel dot këmbë në rrezen e 1-2 km, se të buçet daullja e veshit. Nul përfiton gjë njeri prej këtyre, vetëm sa të hiqen mundësitë për të shijuar natyrën në qetësi. Është bërë Tirana si Kabuli, nuk jetohet këtu.

   Lini një Përgjigje