FOTOT / Nga Ramë Manaj te Ermal Meta: ja VIP-at që morën pjesë në pritjen e Pavarësisë

28 Nëntor 2023, 12:06Kulturë TEMA

FOTOT / Nga Ramë Manaj te Ermal Meta: ja VIP-at që morën

Me rastin e 111-vjetorit të Pavarësisë, Bashkia e Tiranës organizoi në Pallatin e Brigadave ceremoninë e pritjes së përfaqësuesve nga Kosova, Maqedonia e Veriut dhe Mali i Zi, kryetarët e komunave anëtare të UBSHR-së, bashkive të Shqipërisë, komunat Arbëreshe, komuniteti shqiptar në SHBA etj.
Krahas personaliteteve të larta politike dhe përfaqësuesve të shqiptarëve anekënd botës, nuk munguan as artistë të njohur. Tenori nga Maqedonia Reme Lalaj dhe Vikena Kamenica performuan disa nga këngët e njohura.
Në ceremoni të pranishëm ishin dhe Ermal Meta, Mentor Haziri, Jonida Maliqi.
Ra në sy dhe prezenca e Albana Osmanit dhe Fjodora Fjorës.

6 Komente

 1. Z
  Zoni ,98 vjec

  E rendesishme eshte qe ka marr pjese edhe Albana Osmani.

  1. a
   astriti

   mbetet me vlere shprehja e rames qe.....nje dite une do iki por jam i qete se pas meje do vije personi adapt per vazhdimin e vizionit tim per zhvillimin e atdheut tone te dashur .

   1. R
    Raimond vlonjati

    Po po. Lali Eri, eshte bos, eshte kopetent ne organizim . Esht shkerdhat ka finese dhe fantazi ne organizim . Eshte cik si shume hajdut , por ca ti besh Ja do puna lol

   2. a
    astriti

    mbetet me vlere shprehja e rames qe.....nje dite une do iki por jam i qete se pas meje do vije personi adapt per vazhdimin e vizionit tim per zhvillimin e atdheut tone te dashur .

    1. e
     e

     Gezojne turqit ,,,,

     1. D
      DMK

      Quhet Ramë Lahaj jo Manaj puuu ca gazetari

      Lini një Përgjigje