FOTOT/ Sheshi Skënderbej kthehet në një skenë gjigante vallëzimi, balerini i njohur Eno Peçi bën bashkë qindra të rinj nën magjinë e valsit vienez

7 Korrik 2022, 15:41Kulturë TEMA

FOTOT/ Sheshi Skënderbej kthehet në një skenë gjigante
Mbrëmjen e djeshme Sheshi Skënderbej u shndërrua në një skenë baleti, me plot të rinj dhe të reja.

Nën tingujt e muzikës, në një mbrëmje magjike të rinjtë e Tiranës, dhe jo vetëm, shijuan mbrëmjen e djeshme valsin vjenez nën koreografinë e balerinit dhe koreografit shqiptar me famë botërore, Eno Peçi.

Ishin të shumtë në numër të rinjtë që shfaqën dëshirën për të mësuar se si kërcehet një vals, e ku ka më bukur se të mësosh nga më i miri.

Aktiviteti u organizua nga Kongresi Rinor Kombëtar në kuadër të “Tirana Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2022” në bashkëpunim me Bashkinë Tiranë dhe Ambasadën e Austrisë në Tiranë.

1 Komente

  1. B
    Baliu

    Kurse dy dite me vone ne nje skene gjigante 'twerk'!!!

    Lini një Përgjigje