Frederik Ndoci vendos të rikthehet nga SHBA në Shqipëri: Bota po na merr djemtë më të mirë...

7 Korrik 2022, 10:14Kulturë TEMA

Frederik Ndoci vendos të rikthehet nga SHBA në Shqipëri: Bota po

Këngëtari i njohur shqiptar Frederik Ndoci përmes një postimi në rrjetet sociale ka deklaruar se ai ka marrë vendim që të kthehet përfundimisht në Shqipëri për të jetuar dhe për të punuar, pas vitesh në emigrim.

” E un do kthehem tash pergjithmone! Te kendoj per ket vend, ma tbukrin dhe e qiell, ma tbukrat male, fusha e dete, do kendoj per shqiptarine ktu, sepse ktu me knon zemra, ktu ma don shpirti me ken!!!”, shkruan artisti, teksa flet dhe për plagën e shoqërisë shqiptare, largimin masiv të të rinjve dhe të shkolluarve për të jetuar dhe punuar në vende të tjera të botës

“Kombit tonë sot nuk i mungojnë vlerat, as mendjet…Kombit tone i mungon me shume se kurre “zemra”! Kur nenes i mer bijte i ke thare shpirtin, e njëesoj ky KOMB Po thahet nga eksodi i bijve me te vyer. Bota po na mer sot, si dhe dje, si dhe nder shekuj, po zgjedh e mer per vete me te miret nder ne…duke na thare shpirtin si komb!”, shkruan Ndoci.

Postimi i plotë

Të dashur miq, ju që më ndiqni nga afër dhe nga larg, ju që më mbështesni e më inspironi ne çdo moment të aktivitetit tim! Dua të ndaj me ju nje te vertete te madhe qe me shumë dhimbje e vertetova duke vendosur nje “bast” të madh me jetën time. Shqiptaria ka pasur e ka prodhuar vazhdimisht jo vetem artiste, njerez të pasjonuar dhe talente të kalibrit nderkombetar, por edhe mendimtare e koka, shkencetare e sportiste te shquar.

Kombit tone sot nuk i mungojne vlerat, as mendjet…Kombit tone i mungon me shume se kurre “zemra”! Kur nenes I mer bijte i ke thare shpirtin, e njesoj ky KOMB Po thahet nga eksodi i bijve me te vyer. Bota Po na mer sot, si dhe dje, si dhe nder shekuj, po zgjedh e mer per vete me te miret nder ne…duke na thare shpirtin si komb!

Te dashur bashkatdhetar, une si dhe shume prej jush iu dhash tash e 10 vjet botes per mundesit qe me ofroi. Kendova, krijova e jetova me te tjera gjuhe e vise, ne te tjera skena, ne te tjere qiej!!!

E sot pas kaq vitesh me mundesi te rralla qe mu dhane anekend botes, vleresime te arta, respektin dhe bashkepunimin e “peshave te renda” te skenes dhe artit boteror, vendosa per vete, per ju, per ne, te kthehem ne votren teme, ne token me te embel, ne vendin ku e shtrenjta nan me lindi, ku zemra rrahu fort ne kengen e pare dhe ate të fundit, ku lash shpirtin dhe endrren me te bukur qe me dhate te gjithe ju bashke.

E un do kthehem tash pergjithmone! Te kendoj per ket vend, ma tbukrin dhe e qiell, ma tbukrat male, fusha e dete, do kendoj per shqiptarine ktu, sepse ktu me knon zemra, ktu ma don shpirti me ken!!!

Ju falenderoj qe me ndiqni, dhe ju ftoj ne projektet, dhe aktivitetin tim artistik ne vijim! Zoti ju bekoftë kudo qe jeni!

42 Komente

 1. J
  Jorgo

  nje tjeter hajvan trumpist e delirant.... po qene keta djemte me te mire, o shofte ky vend

  1. B
   Babale

   Na plasi rrocka

   1. u
    u dhime duke qesh

    Se pak BUDALLENJ kemi ketu ne Shqiperi, ja na shtohet edhe nje rrotcarist tjeter si Rik Nocnoci

   2. S
    Sa shume budallenj ka ky vend

    Rri more budalla ne usa se boll budallenj kemi ketu dhe nuk na duhesh. Apo e kuptove se vetem ketu behen pare duke pellitur

    1. B
     Balsha

     Bota merr djemtë e sjell pleqtë e humbur në Shqipëri. A i shkreti ky!

     1. s
      shpopullimi i Shqiperise si strategji pushteti

      Bota nuk po na merr asgje, por eshte kjo Kasta degjeneruar Rama qe po perze shqiptaret me te mire me qeverisjen e baltosur nga gjithe anet.

      1. B
       Bisha NANO

       O RIKU, RRI ME MIRE ATY, SE KETEJ NUK I HYN NE PUNE AS DREQIT… BERE FAME TE MADHE NE SPANJE, USA DHE TANI DO TE VISH KETEJ, O KOKOSH ME KAPELE….

      2. S
       Spak

       Ky eshte i djathte,i lindur dhe rritur i tille. Si Jozi!Sepse Enveri te fuste ne burg 7-9 vjet! Por shikoni te djathte te tjere! Rudinen per shembull! Debile si e jema dhe i jati! Nuk e di kush ishte ne "Quo Vadis", nje pedagoge e "djathte" militante e Saliut! Po si ka mundesi qe te "djathtet" kane idol nje komunist vrases dhe spiun?

       1. d
        danieli

        Po shtohen plerat, lali Eri a ka me vende ne share se u bene shum dhe po qelben....

        1. D
         Dinamo TR.

         O Frederik, kudo që të jesh, je një frymor i pavlerë. Një rob koti.

         1. C
          CO2

          Hajde Hajde se per 1 vit do pendohesh si Derri.E keqja eshte se shume shqiptar jashte bien pre e propagandes se mediave te kontrolluara ,hajde ha byreqe me vaj palme e ushqime te skaduara dhe nuk i kap te [email protected],ato qe ka bere Zoti ne Shqiperi jane te mira,Toka,deti,Po nuk hahen ato qe kane bere njerezit o Zot larg se te kallin tmerr.

          1. M
           Miku i vjeter

           Jam i sigurt qe ka ngel pa lek ne Amerike,se nuk eshte nga ata qe i digjet barku per vendin e vet ketij.

           1. V
            Vk

            Po n'a ben dhe patriotin tani. Po thuaj troc sma var njeri ketu se per pune ske moshe dhe pike. Do jesh me i lejtesuar ne shpirt po e pranove te verteten.

            1. © KENDVESHTRIM TJETER ©

             Ka filluar vitin e 63-të, është në prag pensioni! Pleqëri të mbarë.

             1. P
              Paqesori

              Kthehu qe sot,merr pjese te protesta e atit shpirteror te shkodraloceve,pleher.Shqipetaret ,nuk i largon askush nga vendi vetem deshira e tyre.

              1. r
               redaktori

               Nje Shqiptar qe kthehet ne vendlindje paska shkaktuar pellitjet e disa Gomereve kunder tij tek TemA.

               1. U
                Unfortunately

                Jo nje shqiptar jo, ka plot qe kthehen ne Shqiperi cdo dite. Por ky legeni la nam kur u kthyhe heren e pare nga Amerika duke shitur pordhe se eshte Amerikan.. Deshtoi ne Shqiperi... U largua duke sharre e mallkuar Shqiperine ndersa sot kur e sheh qe ka ngel si qen rrugesh ne Amerike na tregon dashurine per male e per fushat. Nejse, nuk je kurre vone te ndryshosh mendje dhe shpresoj te jet bere njeri se vetem per budallenj nuk vuan Shqiperia.

               2. P
                Prifti i varfer katolik

                Kush eshte ai Gomar qe eshte Mik me Ty?

                1. T
                 Taras Bulba

                 Ky ka ardhe te grupi i pederasteve ne PD e foltore ,ne zgjedhjet e ardhshme keta do bejne nje grup parlamentar ,se me sa dihet jane shume ,se vetem me grup do ngrejne te drejtat e tyre ,kjo rrace e ndyre ,cohu Enver vetem per keta pedera . dhe sa per ty or Tiku kemi qene te dy ne nje pallat ne Bronx ,ti nuk ke punuar asnje dite ,por parate i ke nxjere me ate sume ,duke shkuar me xaxet ,por me qe suma tu fishk e sta perdor xaxi po kthehesh ne PD per te mare rroge qe te mbijetosh ,te fala nga une Vrakacori

                 1. U
                  Unfortunately

                  Kur u largove nuk le gje pa thene per Shqiperine dhe shqiptaret.. te pame sa e ndrite ne Amerike dhe sa te donin amerikanet. Nuk je i pari dhe as i fundit, largohen nga shqiperia me pordhe te madhe dhe qe muajin e pare pendohen dhe nga turpi rrine ne Amerike duke bere pune te rendomta qe as ne endrren me te keqe nuk imagjinonin ti benin keto pune ne Shqiperi ndersa ne Amerike ulin kurrizin.

                  1. D
                   DD

                   Ja u pallojne edhe Grate zezaket pse nuk thua. Ketu tek une shumica I kane lan grate . Edhe Lideri boteror hante makarona nga tasi nen uren e Senes ne Paris , vujti Po I kapi parate I shkreti. Riku do kendoje me magjypt tek Therrtorja se edhe i Ri karaoke neper Dasma bante

                  2. 1
                   19

                   Si kengetar ke vlera je njish .kaq kam per ty .

                   1. F
                    Fjala ime

                    Do thosha dhe une diçka por dy komentuesit me larte e paskan shprehur; Ky dhe nje pjese si ky e quajne veten sot se keta jane qe perfaqesojne kengen, mendimin dhe "dashurine" shqiptare; Duket qe kur impotenca shqiptare vazhdon nepermjet teknollogjise te shprehet ne menyre hipokrite, do e durojme dhe kete si te tjeret.

                    1. A
                     Asd

                     Nese ke hallin e Shqiperise, ti edhe mund te rrije ne SHBA or Ndoc.

                     1. N
                      Nuk ka nevoje per emer

                      Kur nuk kishte internet, budallain e njihte vetem familja dhe lagja , kurse tani e njeh gjithe bota. gjithe te mirat

                      1. t
                       toma

                       Eshte martuar 5 here. Do I gjejme te 6 nuse te Ra. Nje karuc shkodre.

                       1. c
                        ceni, boston

                        Po shyqyr qe e kuptove qe je i pavlere dhe nuk ha dot buke neper bote vecse duke dredhur zerin ne Shqiperi. Ke vite qe ne Florida banon ne nje trailer. Trailer i thone nje si pune furgoni i madh qe perdoret si shtepi.Ka banje guzhine dhe 1 ose dy dhoma e qendron i vendosur mbi pllaka betoni. Ik o Rik trapi andej nga Velipoja se nuk i hyn ne pune askujt ne Amerike e kudo tjeter.

                        1. I
                         Irfan

                         Hahahahah po ku ka qen ne florida mor aman te shkoj tja blej ate TRL Se do e shes ne Richie brother action te bejm no nje lek

                        2. s
                         sali

                         Ne Amerike duhet pune,Ky nuk e njihte ate term,Nje delirant,

                         1. S
                          Sela

                          Edhe ky homo i duhet PD-se! Shtohet konkurenca brenda llojit, por Berisha te tille i do, se eshte vete edhe homo edhe pedofil!

                          1. S
                           Shkodrani pa buke

                           duket i ka dale boja andaj dhe mbaruar rakia , ........

                           1. D
                            Dibrani

                            Nje idiote me shume......

                            1. p
                             pjatalaresi16

                             Nje klluon idiot me sh ne ate llum…

                             1. v
                              vang

                              MUND te thoni cfare te doni por si kengetar ne shqiperi nuk ka te dyte

                              1. v
                               vang

                               MUND te thoni cfare te doni por si kengetar ne shqiperi nuk ka te dyte

                               1. E
                                Ertv

                                Niveli zero I komentuesve.dyshoj nga lloji I formimit she dashakeqesise qe nje dore e ndyre I shkruan te gjitha.sidoqofte meqe lexova komentet Po adresohem sipas nivelit te tyre:Riku paska goxha Pune ktu....me jua qi robt tanve ju qe she raca tju ndryshoje pak nga e majmunit mishngrenes.

                                1. A
                                 Aleksander Thana

                                 Kush merret me kete debil.

                                 1. P
                                  Pokeristi

                                  Riku êshtë i talentuar dhe me shumë aftësi të larmishme artistieke.Njeriu ka mjaft kërkesa nga kjo bote dhe zgjedh atë vënd ku mendon se i realizohen ato tê domosdoshmet. T’u bëftë për mbarë aty ku ti mendon se është mbarë!

                                  1. f
                                   fred hanxhari

                                   o jorgo,me shoke ,ma mir shkoni te nevojtoret e bani nej leke ,sdini shqip mor maxhype.

                                    1. f
                                     fred hanxhari

                                     qa i ke ba maxhypeve mor rrik,qi spushojne.

                                     1. D
                                      Dhimbia e madhe Popull !

                                      Mjafton qe kthehet ne atdhe...ploteson thenien.*Bjeri Botes ane e mabene po mos harro vatane*! Pa tjeter qe kjo qe shpreh me kwtw shkrim,i vleresohet;"me mie von se kurre". Dhimbia e madhe popull!

                                      Lini një Përgjigje