Ndërron jetë në mënyrë të papritur aktori i njohur, vdiq në gjumë

26 Maj 2022, 19:01Kulturë TEMA

Ndërron jetë në mënyrë të papritur aktori i

Shuhet në moshën 67-vjeçare aktori i njohur dhe i dashur për shqiptarët, Ray Liotta.

Ai ishte i njohur për publikun shqiptar kryesisht me filmat “Goodfellas”, “Field of Dreams” dhe “Grand Theft Auto: Vice City”.

Aktori ka ndërruar jetë ndërsa ishte në Republikën Domenikane.

Ray ishte duke xhiruar një film të quajtur “Ujërat e rrezikshme” në ishull dhe vdiq në gjumë … sipas një burimi të afërt me aktorin.

E fejuara e tij Jacy Nitolo ishte me të gjatë xhirimeve.

Liotta është më i njohur për rolin e tij në kryeveprën e Martin Scorcese të vitit 1990, “Goodfellas”, ku luajti mafiozin Henry Hill së bashku me Robert De Niro dhe Joe Pesci.

12 Komente

 1. I
  Ishi i ZaKaroves

  Ndjesë pastë!

  1. R
   Raimond vlonjati

   Ishte aktor i shkelqyer --Kjo e qeshura e tij qe eshte ne ate foto eshte e paharriteshme E ben aq bukur saqe ajo qeshje do e te ngelet e perjteshme sa te jete kjo Bote ... I qodte dheu i lehte Raymond Liottes ! R.I.P.

  2. T
   TURIEMIGR

   PER TE ARDHUR KEQ ,AKTOR FANTASTIK KISHTE AKOMA PER TE NA DHENE. I LEHTE DHEU QE DO E MBULOI .

   1. 1
    19

    ????????????????????aktor super .gjynaf.

    1. 1
     19

     ????????????????????aktor super .gjynaf.

     1. R
      Raimond vlonjati

      Oh sa gjynah ! Ishte aktor i shkelqyer Kete qeshjen e ka firmen e tij me te bukur Ndjese paste ! Ca ti besh jeta eshte e pa-drejte ....

      1. A
       Angel

       Po R. Vlora vertete e pa drejte jeta.... pershembull rron ti (hiçi) qe i ben hije kot kesaj toke dhe vdes ai ndjese pasti alamet aktori me fame !!!! Vertete padrejtesi......!!

       1. A
        Angel bajga

        Po pse mor plere, nje koment te bukur beri Rajmond Vlora , ti ku u preke ???? Te shkerdhefshin robt e shtepise gjithe shqiptaret , o fundurine ....

      2. X
       Xhafer Osmani sukses artistit

       Aktori ka qen lexhend e xhall ishkelqyshem na vjen shum shum xhynah do ti mungoji publikut shum

       1. 1
        12345

        I e madhe e shtypit i e vogel e shtypit... Uriqi ...

       2. N
        NSDAP

        Aktor legjendar. Do mbetet gjithmone ikone. U prehte ne paqe dhe Zoti qofte me te.

        1. X
         Xhelua

         I hengri viagra keta nuk eshte budalla Sala qe sex per here te fundit ka bere kur mbarsi Lirine me qe polli sypeshkaqenin.

         Lini një Përgjigje