Nga Ndrenika, te Kadare dhe nipi i Ismail Qemalit: Ben Blushi nxjerr personazhet e librit të tij

13 Nëntor 2022, 15:04Kulturë TEMA

Nga Ndrenika, te Kadare dhe nipi i Ismail Qemalit: Ben Blushi nxjerr personazhet

Gazetari dhe shkrimtari Ben Blushi ka publikuar sot emrat e personazheve të librit të tij të fundit “41 Sekrete”.

Bëhet fjalë për artistë, shkrimtarë dhe njerëz të zakonshëm, për të cilët ai ka shkruar dhe më herët.

POSTIMI
JA 41 NJERËZIT QË MË KANË BESUAR 41 SEKRETET
1. ROBERT NDRENIKA, ME KAPELËN TIME
2. FOTOGRAFIA E ZELENSKY-T
3. EDMOND TUPJA: JAM ÇIFUT, MË FAL, HEBRE
4. IBRAHIMI, BERBERI IM TURK
5. KUAZIMODO, OSE FRANI I VERBËR
6. PETRIKA BLUSHI, XHAXHAI IM
7. MONIKA LUBONJA, NJË JETË ME TIGRAT
8. MEHDIU, BELGU MYSLIMAN
9. NIKITA, BALERINI UKRAINAS 175 KILE
10. GRATË E KRISHTIT
11. FLORENCI, TREGTI ME LIBRAT E MI
12. GJIROKASTRITI MUNTAZ DHRAMI
13. ANDI BUSHATI, UNË DHE TELEFONI I ENVER HOXHËS
14. FOTOGRAFIA E ALBANI DOMIT
15. NEDIN VLORA, NIPI I ISMAIL QEMALIT
16. ME GJYSHEN TIME, MYNEVER SHUTERIQI
17. FREDERIK NDOCI, DONALD TRUMP DHE ILUMINATI
18. EDVIN SCHWARTZ, KUSHËRIRI I FROJDIT
19. DRITARET E BOJKEN LAKOS
20. VIKTOR ZHUSTI, ALI PASHË TEPELENA DHE BILL GATES
21. ISMAIL KADARE, PASDITE
22. FARIDAH, BASKETBOLLISTJA AFGANE
23. ROBERT RADOJA, GJERMANI I FUNDIT DHE LABËRIA
24. JULIEN ROCHE, NJERIU QË BLEU STALININ
25. BABA SALIU, DERVISHI QË QESH
26. ROZETA, VAJZA E VANGJUSH MIOS
27. HELIDON HALITI, PIKTORI PA THONJ
28. NË STUDION E ZEF SHOSHIT, ME ZOGUN, ENVERIN DHE MAO CE DUNIN
29. NIKOLLË LESI, UNË DHE GAZETA “INDIPENDENT”
30. SONATA E SONADËS
31. AMERIKANI QË KËRKON TË VDESË NË SHKODËR
32. FOTOGRAFIA E MARENGLENIT
33. SEKRETI I AT NIKOLLA MARKUT
34. EDUARD DURALLIU, NIPI I FAIK KONICËS
35. MARIA, VAJZA E LASGUSH PORADECIT
36. DREN ABAZI DHE ERDOGANI
37. VJOLLANDI, GJYKATËSJA E DARDHËS
38. PRINCI I LIBOFSHËS DHE FOTOGRAFI I MELANIA TRUMP-IT
39. BISEDË PËR FOTOGRAFINË ME BURIM MYFTIUN
40. DAVIDI, VAJZA QË U BË DJALË
41. SI TË BËHESH MYSLIMAN NË KAVAJË

PS: Nëse ju pëlqen lista e personazheve të librit tim “41 Sekrete” bëjeni share që t’ia shpërndani miqve. Ju pres të gjithëve të mërkurën në datë 16 në panair.

3 Komente

 1. L
  Luani

  Do ta merja po meqe ke futur spiunin andi bushati, pinjollin komuniste ma ndynë bibluotekën time , bibliotek me mbi 3000 libra , e mbudhur me kristian , katolikë, klerikë mysliman të burgosur nga komunizmi , dhe botimet e gjeniut Kadare .., nuk dua komuniste të pështirë në bibliotekën time , qofte edhe si personazh..!!

  1. .
   .

   Mooooos, o Leone! Tani që ia prishe gjumin Blushatit. Ajmé!

  2. P
   Per komentuesit e zellshem dhe te paduruar.

   Andushi dhe Blushi sigurisht kane gjera qe i bashkojne. Jeta e veshtire duke punuar per ndertimin e socializmit...duke ngrene çokollata. Sidomos Andushka. Mjere ky popull ke degjon.

   Lini një Përgjigje