Poetja Mimoza Ahmeti reagon pas lajmit se u dënua për ndërtim pa leje

16 Nëntor 2022, 16:11Kulturë TEMA

 

Poetja Mimoza Ahmeti reagon pas lajmit se u dënua për ndërtim pa

 

Një ditë më parë u bë publik lajmi se poetja e njohur Mimoza Ahmeti u dënua me 40 orë punë publike për ndërtim të paligjshëm.

Vetë poetja ka reaguar për Gazetën Express, duke thënë se nuk është vënë në dijeni nga Prokuroria se ndaj saj ka një dënim të tillë.

Nuk kam asnjë koment, besoj se është fake. Nuk jam njoftuar nga Prokuroria. Jo, jo s’di gjë fare…“, tha Ahmeti për gazetaren Beklie Koltraka.

Prononcimi i Mimoza Ahmetit për Gazetën Express

Pyetje: Në media është raportuar orët e fundit se Prokuroria e Tiranës iu ka dënuar me 40 orë punë publike per ndërtim të paligjshëm. A keni nje koment për vendimin? A jeni njohur me të? Përse bëhet fjalë?

Mimoza Ahmeti: Nuk kam asnjë koment, besoj se është fake.

Pyetje: Nuk jeni njoftuar nga Prokuroria?

Mimoza Ahmeti: Nuk jam njoftuar nga prokuroria. Jo, jo s’di gjë fare…

Pyetje: Por për këtë vendim ka pasur një reagim edhe nga kryeministri Edi Rama i cili e ka quajtur të padrejtë…

Mimoza Ahmeti: Epo ç’a të të them… Nuk di gjë

3 Komente

 1. M
  Mozi

  O injoranca e injorances . Po dini ndonje rast qe te denoka prokuroria ??? O,Zot cfare gazetaresh alifimatrak . Denimin e jep vetem gjykata ne cdo sistem qofte

  1. D
   Duhet Ndimuar se eshte gjyna ..

   Fatekeqesi kjo eshte per gjyna.. Duhet ndimuarnga Mjeke Specialiste Nervore..Me kujtohet ne disa vite kure Pinte Hashash tek ish Lokali Londer ne Boulevard......Zoti e ndimofte po ashtu dhe Mjeket ..

   1. C
    Celo Mezani

    Na mbyti injoranca. Po ku te denon dot Prokuroria ?! Prokuroria vetem propozon denim, ate e miraton, rrezon ose modifikon vetem Gjykata.

    Lini një Përgjigje

    Blog Tema