Rama zemërthyer për Toto Cutugno-n: Të prisnim në Vlorë, por Zoti vendosi të pushosh në paqe

22 Gusht 2023, 18:08Kulturë TEMA
Rama zemërthyer për Toto Cutugno-n: Të prisnim në

Kryeministri Edi Rama ka shprehur trishtimin e tij për ndarjen nga jeta të kantautorit të famshëm italian Toto Cutugno.

Përmes një postimi në Facebook, Rama zbulon se kishte planifikuar të takohej me Cutugno-n këtë verë në Vlorë, por “Zoti vendosi” që ai të pushojë në paqe.

Toto Cutugno u nda nga jeta sot në moshën 80-vjeçare pas një sëmundjeje të rëndë. Ai është i njohur dhe i dashur për publikun shqiptar me këngët e tij të mirënjohura si “L’Italiano”, “Solo noi”, “Insieme”, “Il tempo se ne va” e shumë të tjera.

Mesazhi i kryeministrit Edi Rama:                                                                               

Ti ishe një italian i madh, i vërtetë, ne duhej të takoheshim këtë verë në Vlorë, por Zoti vendosi të të lërë të prehesh në paqe, ndërsa këngët e tua mbeten të regjistruara përgjithmonë në zemrat e shumë shqiptarëve.

Faleminderit për gjithçka Toto Cutugno.

Ishte një privilegj të jetoja së bashku me një legjendë si ju.

7 Komente

 1. s
  specialisti

  Kengetar i madh. Kenaqemi me kenget e tij. Ka lene nje histori ne kenget e tij. Origjinal e i pa arritshem. U prehte ne paqe.

  1. Roberto

   Respekte dhe mirenjohje kete artist qe ishte ne plejaden e kenges Italiane. U prehte ne paqe ????????????????

   1. E
    Endri

    MIR QE JUK THE NUK MBAJ PERGJEGJESI PER VDEKJEN E TOTO-S

    1. T
     TOTO

     Z. Endri, Ha pak mut, mos ha shume. Se nuk ke as bark te madh o hale.

    2. s
     specialisti

     Endri Ka vdek nje kengetar brilant. Pa politike.

     1. s
      specialisti

      Endri Ka kenduar ne Eurovizion edhe kengen , Il Sieme, dhe fitoi vendin e pare. Pra se bashku e jo te ndare

      1. P
       Palluesi I Edvinit ne Paris

       Zemerthyer Edvini I Netës !!?? Po ky spordhi për të jatin kur I vdiq, ja varosi dhe I beri nderimet nje ndertues Pinguli. Po ky ndertues e kish mbajtur me rroge Kristaqin. Dhe per mirenjohje Edvini e groposi te gjalle Pingulin me vone kur u be krietar bashkie. Qenka zemerthyer per Toton ?! Fara e ketij bastardi hipokrit dashte zoti merr fund bashke me te. Zaho thote Ymeri eshte I Olsit.

       Lini një Përgjigje