Artisti i famshëm Marcus Debie sjell artin e tij në Tiranë, Veliaj: Një punë e shkëlqyer

20 Gusht 2023, 18:20Kulturë TEMA

Artisti i famshëm Marcus Debie sjell artin e tij në Tiranë,

Një murale e shkëlqyer është krijuar në Tiranë nga artisti i njohur ndërkombëtar Marcus Debie. Duke përdorur ngjyra të ndritshme dhe detaje të thella, Debie ka sjellë një protret të mahnitshëm në muret e qytetit.
“Artisti i mirënjohur, Marcus Debie, ka sjellë artin e tij në Tiranë me #MuralFestTirana2023! ????❤
Një punë e shkëlqyer! BRAVO”, shkruan Kryebashkiaku Erion Veliaj.
“MuralFestTirana2023” është një ngjarje e rëndësishme artistike që synon të sjellë artin e muraleve në qendër të vëmendjes në Tiranë.

Përveç vlerës artistike, muralet janë kthyer edhe si pikë takimi dhe një sfond i shkëlqyeshëm për selfie-t e qytetarëve dhe turistëve të Tiranës.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Erion Veliaj (@erionveliaj)

2 Komente

 1. R
  Raimond vlonjati

  Shume e bukur dhe shume domethenese .

  1. T
   Te ka lala xhan te don lala shume.

   Erjon Kari apo Lali Fiku sic njihet rendom, shpejt jepi "Celsin e Tiranes" apo "Kullen e Sahatit" qe i ke vene siper per cader nje pallat shumekatesh.

   Lini një Përgjigje