“Mokra n’fest”, Rama: Dy ditë fantastike të mbushura me aktivitete dhe muzikë

17 Gusht 2023, 15:00Kulturë TEMA

“Mokra n’fest”, Rama: Dy ditë fantastike të mbushura

Pogradeci do të mirëpresë në 18 dhe 19 gusht “Mokra n’fest”, një aktivitet që promovon traditat e kulinarinë e zonës.

Kryeministri Edi Rama u shpreh se këto do të jenë dy ditë fantastike të mbushura me aktivitete dhe muzikë, ndërsa ftoi turistët të mos humbasin këto evente lokale.

“‘Mokra n’fest’ në 18 e 19 gusht, ku ndërthuren bashkë historia, kultura, tradita, zakonet, mikpritja, dollia etj. Ndiqni eventet e kësaj jave te TEA, guida juaj e këtyre pushimeve”, tha Rama.

Traditat, zakonet, gatimet, sportet, lojrat, koncerti, shëtitje me kuaj do të jenë pjesë e “Mokra n’fest”, organizuar nga bashkia e Pogradecit. 

3 Komente

 1. k
  k

  Shko more budallë Don-Kishot se e mbaruan shtetin duke e vjedhur nga të gjitha anet,kurse ky shikon njerëzit që kercejnë.Emergjenca kombetare eshte vjedhja,korrupsioni,droga,pastrimi i parave te pista,vrasjet dhe krimi.Gazetat dhe TV duhet te flasin vetem per kete temë,kurse ne realitet tregojnë dashnoret e kurvave,shalet e baxhellave dhe "vipat"drogaxhij.

  1. S
   Selca

   Shko rregullo nfonje rrugë në Mokër o budall!

   1. P
    Pirdhni se liroheni.

    Oh sa kom qesh, Mokrra n'fest, vizitoret kur te kthehen ne shtepite e tyre do te sjellin trashegimnine e saj, morrat qe peshojne gjysem kile.

    Lini një Përgjigje