Shqiptarja konkuron në “The Voice Australia”, Rita Ora i flet shqip: Zemër si je?

16 Gusht 2023, 16:16Kulturë TEMA

Shqiptarja konkuron në “The Voice Australia”, Rita Ora i flet

Sihana Haxhnikaj është shqiptarja nga Kosova që performoi këtë herë në audicionin e ‘The Voice Australia’.

16-vjeçarja garoi me këngën ‘Nothing Breaks Like a Heart’ të Miley Cyrus. Ajo tërhoqi vëmendjen e të gjithë publikut, i cili e duartrokiti pafund.

Mirëpo, kur bëhet fjalë për jurinë, ajo që e shtypi butonin kalues ishte pikërisht këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora.

Madje, në momentin që Rita mësohen se Sihana ishte me origjinë nga Kosova, reagon në mënyrë epike. Ajo e përshëndeti në gjuhën shqipe, duke i thënë: “Zemër si je?”. Më pas u shpreh shumë e lumtur që Sihana ishte pjesë e grupit të saj tashmë.

12 Komente

 1. K
  Kastriot

  E natyrshme!

  1. T
   Toni

   Bravo! Te pakten ishte Blind Audition, keshtu qe RO s’mund te akuzohet per favoritizem !!! Suksese!

   1. b
    bimi

    Bravo ju qofte ju Shqipeve te Kosoves...Vertete e keni njohur emigracionin qe ne vitet 1960... por ama (edhe pse kemi nje lloj xhelozie) jeni perpara nesh ne shum fusha... si psh muzike me 2 divat Rita Ora e Dua Lipa ne sport xhudistet olimpike distria Krasniqi, Nora xhakova etj... shume respekt per keta Shqiptare te sukseshem

    1. y
     ypi

     Shqiptaret kane Pirro Dhimen

     1. :
      :-)

      Pidho Rrimen !

    2. r
     rrespekt Rita Ora , gjaku s'behet uje

     Nji yll si Rita i duhet te rrezatoj edhe ne Shpirt si Shqiptare qe eshte dhe ajo e ka ate drite brenda saj

     1. P
      Puro gjakovar!

      Rita eshte si shpirt.Edhe Dua Lipa,Bebe Rexha ,Eliza Dushku ose Ava Max jane yje ,por asnjera nuk e ka hijen e theksuar te shqiptares ne ate forme sikurse Rita.Sidoqofte ,love you all !

      1. ?
       ?xyz

       Ndërsa unë o gjakovar adhuroj pa masë Dua Lipën. E bukur si drita, këngëtare e njohur në mbarë botën, vajzë e fisme dhe me klas. Por edhe të tjerave që përmend ti u heq kapelen. Kosovarët janë para nesh.

      2. r
       romin

       Kjo eshte Amerika se po te ndodhte kjo ne greqi qe te flasi nje emigrante ne kere emisjon shqip e nxjerin me shkelma sepse eshte vendi me i ndyre per paragjykimet nacjonaliste dhe shkon deri aty sa te nderojne dhe emrin.

       1. R
        Rroftë Rita…

        Shqiptarët e vërtetë nuk varin as grekqirëve as askujt tjetër. Sa më servil të behest, do të poshtërojnë më shumë. Kokën lartë shqipëtarë, kudo që jeni…

       2. D
        Dubovikasi

        .....mendove Australia apo nga zemerimi qe ke per Grekqiret the Amerika. Rrofsh.

        1. S
         Sihana

         1 simbol sa 1 mijë foto! Emri dhe Shqiponja flasin vetë!

         Lini një Përgjigje