"Faleminderit o Zot...", Bujar Asqeriu feston ditëlindjen, ja sa vjeç mbush aktori

13 Gusht 2023, 20:10Kulturë TEMA

"Faleminderit o Zot...", Bujar Asqeriu feston ditëlindjen, ja sa

Aktori i mirënjohur Bujar Asqeriu ka festuar këtë të diel ditëlindjen e tij të 67. Në këtë ditë të veçantë aktori ka shpërndarë një postim në Facebook ku falenderon Zotin për 67 vitet e jetës së tij.

“Sot plot 67 vjeç. Faleminderit o Zot…”, shkruan aktori në postimin e tij, në të cilin nuk kanë munguar urimet nga miq, dashamirës, ndjekës e njerëz të afërt të aktorit.

Bujar Asqeriu lindi më 13 gusht 1956 në Vlorë, dhe mbahet mend për shumë role të spikatura në ekran.

Ai diplomua si aktor nga Akademia e Arteve në Tiranë dhe për plot 15 vite të jetës së tij ishte aktor i Teatrit “Petro Marko” të Vlorës.

Sa i përket roleve më të famshme të tij, janë ato nga personazhi Telo në filmin “Njeriu i mire”, i vitit 1982 dhe Avni Rustemit në filmin “Një emër midis njerëzve” 1983, për të cilët ka fituar Medalionin e Festivaleve të Filmit përkatësisht në vitet 1983 dhe 1985.

9 Komente

 1. A
  Artdashesi

  Te uroj nga zemra edhe 67 vite te tjera ,por si nje njeri ,jo si Bujar Asqeriu ,se ti mor pijanec ke pjerdh nga trute e kokes ,per derisa rri mbas Non Grates ,Ilir Metes ,e mbas disa amatoreve te teatrit si gagaçi Mejko ,pederasti Neritan Liçaj ,vellezerve Budina , do ishe i nderuar ne qoftese do rrije pas aktoreve te medhenj si Robert Ndrenika ,Reshat Arbana e shume te tjere ,kalojne rruges keta aktore te medhenj e gjithe populli i nderon e respekton ,kan ti Bujar ,e ata qe mbeshtet populli i peshtyn ,i shane ,i tje e tjera ,edhe nje here gezuar ditlindjen si njeri e jo si Bujar

  1. K
   Kaso Meto Hyskaj

   Tërë jetën, ishe pordhë, mbete pordhë dhe do të vdesësh po si pordhë….. Si njeri, je zero me xhufkë. Si pijanec, të nderojmë e respektojmë, mbasi nuk ke dallim nga i çmënduri.

   1. N
    Noc Rroku

    Të uroj jetë të gjatë dmth të gjatë ama FLM që mbete VLONJAT. Me respekt nga një patriot

    1. B
     Beqar Skenderi

     Bujar Asqeriu ka pjerdhur ka humbur prestigjin si njeri dhe kjo eshte pasoje e alkolit qe eshte bere langaraq

   2. M
    Mira

    O Bujar ,ka të drejt @artëfashësi dhe s’i heq asnjë presje. Më vjen keq për ty,për pasionin që ke si aktor,por me të tjerat nga pas ,ia ke ulur vlerat vehtes. Gjithsei ,rolet që n’a ke dhënë në teatër e film nuk mund t’i hedhim poshtë,prandaj të uroj dhe 100 vite të tjera,kohë e ‘mjaftueshme’ për t’u kthyer ai që ke qenë!

    1. M
     Mira

     O Bujar ,ka të drejt @artëfashësi dhe s’i heq asnjë presje. Më vjen keq për ty,për pasionin që ke si aktor,por me të tjerat nga pas ,ia ke ulur vlerat vehtes. Gjithsei ,rolet që n’a ke dhënë në teatër e film nuk mund t’i hedhim poshtë,prandaj të uroj dhe 100 vite të tjera,kohë e ‘mjaftueshme’ për t’u kthyer ai që ke qenë!

     1. K
      Kompetenti te na fale...

      Aktor, qe luante teater edhe ne rolet filmike, medioker sa me s´behet...

      1. B
       Bedri Mihaj.

       Një Aktor i madh , Një Njeri i Mëncur ! Një njeri i Sinqertë , Një Shok i mirë dhe i Thjesht. Edhe 100- vite , Bujo i Dashur , Miku Im që më Nderon !

       1. Q
        Qiforti

        U befsh ???? mor djalke! Keshille miqesore qi shume e pi pak. Respekt nga çunat e repartit ushtarak 468

        Lini një Përgjigje