FOTO: Efekti i frikshëm i Kim Kardashianit, për një fjalim paguhet me shifrën e 'majme'

6 Shkurt 2023, 17:55Lifestyle TEMA

FOTO: Efekti i frikshëm i Kim Kardashianit, për një fjalim

Kim Kardashian arrin në mënyra të ndryshme të tërheq vëmendjen dhe ndikimi i saj në industrinë e showbizzit është i pamohueshëm. Së fundmi një burim i Page Six ka deklaruar se themeluesja e “SKIMS”, u pagua një milion dollarë (rreth 929 mijë euro) për paraqitjen e saj në një konferencë të ashtuquajtur “Java e fondit mbrojtës” të Miamit.

Kardashian foli në konferencën e “iConnections Global Alts” që u mbajt në hotelin Fountainbleu, Miami për firmën e saj të sapohapur “SKKY Partners” me bashkëthemeluesin e saj, veterinerin e industrisë Jay Sammons.

“Ne nuk komentojmë publikisht marrëveshjet monetare me pjesëmarrësit”, tha CEO i iConnections, Ron Biscardi.

Folësit e tjerë në konferencën e këtij viti përfshinin sipërmarrësin Mark Cuban, CEO i Galaxy Mike Novogratz, Anthony “The Mooch” Scaramucci dhe financierë të tjerë.

Thuhet gjithashtu se biletat për këtë ngjarje kushtojnë 10,000 dollarë (nëntë mijë euro).

Themeluesja 42-vjeçare e “KKWW Beauty” ka krijuar perandorinë e saj të biznesit – duke u bërë pjesë e listës së miliarderëve të “Forbes” që nga viti 2021.

Lini një Përgjigje