FOTO: Nën hetim nga SPAK, ja ku u shfaq për festën e pavarësisë këngëtarja Elvana Gjata

29 Nëntor 2023, 13:02Lifestyle TEMA

FOTO: Nën hetim nga SPAK, ja ku u shfaq për festën e
Me rastin e festës së Pavarësisë, në qytetin e Vlorës janë organizuar festime të shumta, ku në Pallatin e Sportit një grup këngëtarësh të njohur shqiptar kanë performuar.

Mes këngëtarëve si Eugent Bushpepa, Irma Libohova, ka qenë edhe këngëtarja Elvana Gjata, për të cilën Prokuroria e Posaçme Anti-Korrupsion, (SPAK) ka nisur një hetim pasuror pasi emri i saj u përmend në përgjimet e Sky Ecc, të cilët çuan në burg, zyrtarë dhe ish-zyrtarë të shtetit.

Sipas komunikimeve në aplikacionin “SKY” mes Ervin Matës dhe Erzen Breçanit, biznesmeni i ka thënë ish-drejtorit te Policisë se “do t’i dërgojë 500 mijë euro përmes llogarisë së Elvanës”.

Në lidhje me lajmin, Elvana nuk ka bërë asnjë reagim zyrtar, dhe mesa duket  e ka marrë lehtë hetimin, dhe ka vijuar punë e saj me koncertet brenda dhe jashtë vendit.

13 Komente

 1. T
  Tirona

  Kush jon ata koqe kanari që ndjekin duke pa tralalatë e këtyre pseudovipave

  1. R
   Ramut bolja

   Koncert i pavaresisise me brek e sytjena,tamam si e meritojme.

   1. R
    Roçka pe korçe

    paguajini kurvat qe fshijne pidhin me eurot e taksapaguesve te mjere shqiptare

    1. R
     Roçka pe korçe

     paguajini kurvat qe fshijne pidhin me eurot e taksapaguesve te mjere shqiptare

     1. R
      Roçka pe korçe

      paguajini kurvat qe fshijne pidhin me eurot e taksapaguesve te mjere shqiptare

      1. R
       Roçka pe korçe

       paguajini kurvat qe fshijne pidhin me eurot e taksapaguesve te mjere shqiptare

       1. G
        Gjynah,ka nxjerë bukën e gojës

        I ka dhënë edhe bashkia Vlorës një dor pare të shkretës

        1. D
         Dinua

         Kjo vazhdon punen e lepirjes se topeve te bolit pa diskriminim per jeten luksoze qe i nevojitet si çdo mantenute. Rrofte Alketa me Karminen dhe ta gezojne pavaresine!

         1. N
          Niku

          Ca trushkulmish jeni qe shkoni ne koncertet e dhjera te ketyre mostrave.....

          1. a
           antipatrea

           Rroçkë po çfarë rroçkë thuaj ... katër herë rroçkë ...

           1. A
            Alban

            Pse te mos jete atdhetare? Atdheu e mbeshtet edhe kur ben transferta parash per llogari trafikantesh.

            1. N
             Niku

             Kjo sorra ngeli lakuriq. Si nuk u vesh njehere si njeri normal

              Lini një Përgjigje