FOTOT: Big Brother është opium për popullin

8 Shkurt 2023, 11:28Lifestyle TEMA

FOTOT: Big Brother është opium për popullin

Big Brother Albania është kthyer në ngjarjen kryesore në Shqipëri.

Në shtëpi familjarisht, lokale, madje dhe në ambiente pune, BB shihet dhe diskutohet kolektivisht.

Nuk ka rëndësi nëse aty thuhen marina, as nëse personazhet shfaqen pothuajse nudo si një prej vajzave mbrëmjen e djeshme.

Për fat, në rrjet ka dhe njerëz që e marrin me humor këtë shfaqje, që po çmend shqiptarët.

 

23 Komente

 1. D
  Drini

  Budallenjte nuk kan brire, ky eshte populli shqiptar

  1. H
   Heil Musolini !

   80% e shqiptareve jane njerez te varfer nga mendte e kokes. Ai popull ate corbe pelqen

   1. b
    ben

    ky pseudoprogram verteton injorancen e madhe te popullit tone , per fat te keq.

    1. J
     Jimi

     Te gjitha gjerat i prume ne islla, vetem orgjia ne tv na mungonte ! Rrnofte demokracia !

     1. a
      analisti

      Ne kete çfaqje qe" po çmend shqiptaret "thote artikullshkuesi!Po si mund te kuptohet se i çmenduri po çmendet?????????????????????????????????????????????????????????????????????

      1. F
       Fakiri

       Ky program perkrah shoqerine maskiliste shqiptare,promovon dhunen mbi femrat dhe kjo eshte e papranueshme nga nje TV kombetar qe lejon Luizit te sillet si bajraktar dhe te shkeli cdo norme morali dhe te ofendoj dhe te ketcenoj femrat.Cudia me e madhe ky person ka marre gjithe vemendjen dhe perkrahet nga pjesa me e madhe e shoqerise. BB pasqyre e dhoqerise tone fshati.

       1. Po ato qe japin kta nat per nate me Fevzon e shoke car jane, emisione edukative ??

        1. Z
         Zeqine sallaksja Peqinsja

         Me habitin keto lloje femrash. Sa qef kane kur dalin lakuriq?? Nuk jane as te bukura? Dhjame me kile? Hahahaaaa. Na marshin te keqen ne qe jemi mbi gjysem shekulli. Ka lezet te me shofesh mua ne plazh. Si ngjalë

         1. A
          Aleko

          Pse cuditeni..u bene tashme 30 vite qe budallallesja e shqipetareve te arrije ne formen e saj te plote sot..cfare te mbjellesh atedo Korresh apo jo…..

          1. N
           Noci

           Bledarsi ka bere komentin qe i pergjigjet artikullit Me mire ata qe nuk bejne asgje se mizerablat televizive me emrin analiste qe mezi presim veren te shpetojme prej tyre

           1. A
            Ari

            Kuptohet qe ky bigbrother fitohet nga PeDe- isti Luis Ejlli per te cilin foltorja e Berishes po financon rendshem me drone dhe duke paguar per mbeshtetje ne rrjete sociale si Ardian Faja, Albert Sina, Xhorxhi Merja etj, Sinjalin Luizi e dha duke cituar Berishen qe jam Luisi une o budallej, apo kur ngriti dolli per Berishen apo tani ka filluar pershendetjen me dy gishta.

            1. S
             Satër

             Ore luizin e duan se ska tjetër më të 'mirë', por të provojnë të fusin në b.b një kriminel, nga ata me burgim kapital dhe do e shifni si do shuhet ylli dhe yjet aktual! Do çmënden edhe më keq kurvat plaka dhe gjithë rrospishoqëria shiptare!.

             1. J
              Jorgo Pisoglenti

              Vetem ne diten e dyte te Bi Brother, u bene mbi 5000 abonime ne Europe, pa llogaritur Shqiperine. Tani, imagjinojeni vere cfare pelqejme neve shqiptaret. Por ngushellohemi me faktin qe greket jane me keq nga neve. Greket rregjistrohen neper programet per te rritur, sidomos aty ku japin seks ne sume. Gjithe greket, me koke neper anal xxx.

              1. k
               kacidhja

               Luizi eshte perfaqsuesi dhe shprehja me e perpikte e mentalitetit te atyre qs e ndjekin ,te cilet jane me shumice ne Shqiperine tone te dashur.qe e ulin vleren e moralit shqipetar poshte zeros.Duhen nderprere marrezi te tilla urgjentisht se po ckombetarizojne popullin shqiptar.

               1. L
                Luli

                Luisi eshte kampoon ne sjelleje pa intriga te tjeret jane niveli zereo

                1. B
                 Beni

                 te qift luisi me gjith jozefinen ne sum o injorant e idiot qe merresh me traplliqet e big bythes.

                2. P
                 Para Lushnja

                 Simpatia per Luizin tregon se kush jemi ne si popull ! Nje pjese e mire e jona jemi ekzaltuar me Luizin nje individ i paedukuar me fjalor prej rrugaci, mashtrues e genjeshtar profesionist, bixhozci i semure dhe nje njeri me varesi te forte ndaj droges. Idhulli i tij per te cilin jep dhe jeten eshte Sali Ram Sheqere Berisha ( Karaxhic).

                 1. N
                  Nje lushnjar

                  O lushnja ca ja qijn baban ksej cupes nga lushnja

                  1. P
                   Para Lushnja

                   Arben ja quajne

                   1. N
                    Nje lushnjar

                    Rrofsh patriot E njoh kete dhe vellan e madh dhe dy motrat E si ikin vitet

                 2. m
                  mos qeshni po mundet

                  Kujt i intereson te mbahet vemendja tek BB e jo tek fukaralleku e maskaralleku qe po mbyt Shqiperine? Vetem kesaj qeveri Rama aq te suksesshme ne rritjen e mireqenies se shqiptareve, jo e jo...

                  1. C
                   Cimi vlora

                   Me mire te shikosh keta ,te cilet jane pjes e kesaj shoqerie Me te mirat dhe te keqijat e tyre. Te cilat i kupton cdo njeri me minimumin e inteligjences, pastaj mer telefonin dhe jep voten ose telekomanden dhe nderon kanalin. Por ti vesh mbrapa atij qe shkateroj ushtri dhe gjith fabrikat e Shqiperis etj ,dhe te thuash qe keta nuk jane te cmendur? Emrin eketij robi e gjeni ne listen e antareve te Ppsh Tung!

                   1. K
                    Kajo Karafili

                    Tani ta shofim Luisin kandidad per deputet. Te dhjefsha Mul Noken.

                    Lini një Përgjigje