FOTOT: "Burra të panjohur më dërgojnë foto lakuriq'", aktorja e njohur tregon mesazhet kërcënuese

25 Janar 2023, 12:03Lifestyle TEMA

FOTOT: "Burra të panjohur më dërgojnë foto

Yllit televiziv Emily Atack ka rrëfyer së fundmi një eksperiencë të pakëndshme që ka ndodhur qysh në fëmijërinë e saj, ku burra të panjohur i dërgojnë qindra foto dhe mesazhe kërcënuese, ku shfaqen të zhveshur.

Ajo pyet se çfarë i motivon burrat që e bëjnë këtë dhe çfarë mund të bëhet për t'i ndaluar ata? Çdo mëngjes kur zgjohet, Emily sheh një foto të një burri të zhveshur që nuk ka kërkuar ta shohë, shkruajnë mediat e huaja. 

Aktorja, prezantuesja dhe humoristja 33-vjeçare ndiqet qindra herë në ditë, jo në rrugë, por në internet. Emily ishte 17 vjeç kur ajo u luajt si Charlotte Hinchcliffe në komedinë popullore të moshës së Channel 4, The Inbetweeners.

“Ajo ishte vajza e njohur në shkollë. Çështja është se po, është një personazh imagjinar, por padyshim që njerëzit ju lidhin me personazhet që luani”, thotë Emily. 

Që në moshë shumë të re, Emily thotë se filloi të merrte vëmendje të padëshiruar nga disa burra. Ajo ka treguar se të afërmit e saj i kanë sugjeruar që të mos vendosë make-up ose fund në shkollë.

2 Komente

 1. c
  cfar i tregojne xhanem me trupin e tyre B !

  nuk e kuptoj hiq ,cdo me than kjo qi meshkujt i dergojne ksaj Ylli qi eshte aq e omel ne realitet , Trupin - A thu qi Femat i zgjedhin Meshkujt mbas Trupit apo ndoshta Muskujve te tyre ? Interesante , cfar zgjedhje (!) por cfar nuk ndodh sot ne bote ,lere lere

  1. #
   #

   kam pa nji emision ne gjimani qe femna e meshkuj cullak , zgjithshin njani -tjetrin nga Genitalet ! Ju betohem s'jam tu bo hajgare m'u duk dicka jashte normales jonjerezore ,pershtirosje . per mos te folur pastaj per Pirsing ne genitalet e te dyve grupeve ne loje , baaaah. marrezi totale ka femra madje edhe meshkuj nga kta tipa ,qe jan te fiksuan mbas formes se genitalit .kan hik komplet per lesh edhe pse okay ,syri estetik eshte gjithandej prezent

   Lini një Përgjigje