Julian Deda sulmon Luizin pse mbështeti socialistët: Si fillim të jetë mirënjohës për ata që e dërguan në Paris

24 Maj 2023, 17:50Lifestyle TEMA

Julian Deda sulmon Luizin pse mbështeti socialistët: Si fillim të

Mbështetja e Luiz Ejllit për Benet Becin është komentuar gjerësisht. Një koment ka dhënë edhe aktori Julian Deda, i cili prej vitesh është pjesë e Partisë Demokratike në Shqipëri.

I ftuar së fundmi në “Live From Tirana” në Top Albania Radio, Juli u pyet:

Si e latë Luiz Ejllin të ikë nga gjiri i Partisë Demokratike?

Julian Deda: Ne nuk mbajmë njeri me zor, e para. Ai e quajtur mirënjohje, unë e quaj ‘me dy standarte’. Nqs ti i je mirënjohës atij që të ka bërë një nder tani në fund, duhet t’i jesh mirënjohës të gjithë personave në jetën tënde që të kanë ndihmuar. Që të jesh i besueshëm duhet të thuash: I jam mirënjohës këtij, por i jam mirënjohës edhe disa personave të tjerë falë të cilëve isha në pozicione shumë të larta në Paris.

Pra nëse ti je mirënjohës për një gjë shumë të vogël, por nuk je mirënjohës për gjëra shumë më të mëdha se kjo atëherë unë mendoj se këtu kemi të bëjmë me dopio standart në mënyrën se si ti e percepton mirënjohjen.

11 Komente

 1. D
  Doda

  Ky gjoja aktori ben sikur eshte me PD por me fakt voton per PS

  1. L
   Luli

   Ikë or gjysëm artisti, gjysëm militant! Shkodra e tregoi se është si Luizi!

   1. K
    KASEM

    TE TE RROJE BERISHA O CUNI I ZEFIT PA NE PUSHTET SKENI PER TE ARDHUR KURRE.

    1. N
     Noci

     Ata qe e derguan ne Paris ka mundesi t'a kene derguar edhe si badigard te vajzes se kryetares ,pra ai ishte pothuaj dhender dhe nuk e dergoi partia si Berishen.Ne ate kohe Luisi nuk ishte njeri pa vlera prandaj e deshi ajo vajza qe di ti

     1. P
      Plaku i Tophanes

      E kam njohur gjyshen, se me lutej me lot ne sy ta ndihmoja ne mesime xhaxhain e ketij, Mark Deden, kur jetonin ne nje apartament ne katin e dyte te nje pallati ne krah te nje magazine mielli, perballe lagjes Tophane ne Shkoder. Kishin zbritur nga Dukagjini, gjyshi i ketij kishte vdekur para kohe, ishin te varfer sa s'ka. Marku nuk hante pyke, i ati i ketij kungulli, Zef Deda, ishte 7 vjec, por drejtoria e teatrit Migjeni e aktivixonte te luante ne dramen "7 shaljanet", per t'i dhene ndonje lek. Ky kerrici ka lindur ne qytetin e Shkodres por ka mbetur malok me karakter sherbetori, prandaj mos u cudisni pse po i sherben bajraktarit tropojan te Vicidolit, pa c'ka se ai eshte djale dhe dhenderr i Serbise, kryekriminel dhe kryehajdut i Shqiperise.

      1. G
       Gopi Zina sallakses

       O Julian, o komedian! Kur del ti ne ekran vetem per te qeshur nuk na ben? Po na vjen te qajme me humorin tend? I hengsh ate qe thuhet Zefit per aktor? I hengsh ate qe sthuhet Saliut si politikan? Edhe ti edhe Luizi nje MUT jeni

       1. E
        Ermali

        Keta tew dy jane bere per t'u qire ne bythe! Njeri kriminel, tjetri bufon! Perpara per fitore te tjera!

        1. R
         Rexha

         I pështirë për gjithçka, servil i jati, mut i biri. Në ka sot në kët shekull që han bukën qyl, është çuni zefit. Ky i thotë veh’tes aktor, po mër po, aktor, por jo aktor artistik, aktor që s’di kush qeshit me ty, tan marrina e gjana krejt budalle qi menon se po qeshet mileti. Ku ku për nji at si të kane fut në kshill, e çfsrit munesh me kshillu ti o ded, elle patat nuk po kam besim me ti dhane me i rujt. Tan jetën elle ytat, ishtu ka ba, servil e spiun të tana i kini.

         1. r
          rrofshin zagaret

          ZAGARI i rradhes. Sa ZAGARE paska pas Sala !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

          1. h
           hyseni

           Te rroni vete o djali i zefit, se birisha tashme eshte i vdekur.

           1. D
            DYLBER dybeku,,,

            Shikoni surratin,,,kokrra debilit,,,menyra se si shikon te jep pershtypjen e nje njeriu me probleme mendore,,,,ktij i jep zeni nai lek xhepi me Pi kafen neper bllok,,,se aq e ka kapacitetin ky,,,nuk mush me shume

            Lini një Përgjigje