“Kam 9 fëmijë”- Mandi Nishtulla përlotet live në emision: Droga më shkëputi nga muzika…

2 Dhjetor 2022, 11:34Lifestyle TEMA

“Kam 9 fëmijë”- Mandi Nishtulla përlotet live në

Këngëtari Mandi Nishtulla si rrallë herë kësaj here ka folur në lidhje me jetën e tij private dhe varësinë e tij ndaj drogës.

Me lot në sy, Mandi ka treguar se ka qenë i varur nga droga dhe ka sakrifikuar dhe pasionin e tij për muzikën. 

Ai tha se ka qenë babai i tij i cili e ka ndihmuar kur ka qenë në atë situatë dhe më tej u ka bërë apel të gjithë atyre personave të cilët janë konsumues të lëndëve narkotike që të heqin dorë.

Droga, është një ilaç që vret përditë edhe më shumë, droga është një ilaç që njerëzit që janë martur i kanë lënë edhe pa fëmijë, të vret dit për dit dhe orë pas ore. 

Unë kam një histori me drogën edhe falenderoj babain tim i cili më është gjendur në kohët më të vështira të jetës time.

Kisha bërë një pausë të jashtëzakonshme. Tani është bërë si modë në familje e pinë baba, nëna, goca, çuni. Nuk është një gjest i mirë.

Ajo për momentin të bën shumë happy, por nga mbrapa pse i kërkoni Zotit tju shpëtojë. Ju lutem hiqni dorë sepse jetojmë në një kohë që duhet të kërkohet buka dhe jo droga”, tha ai.

Gjithashtu këngëtari tregoi se është babai i 9 fëmijëve dhe se pasuria e tij më e madhe janë vetë atë.

Pasuria ime e vërtetë janë fëmijët e mi. Unë kam tre vajza, që kam fituar xhenetin nga i madhi zot, edhe me dy fitohet por kam tre vajza dhe 6 djem. Unë i kam me shumë bashkëshorte. 

Faleminderit zotit që më ka dhënë vulën e pashait. Daja i djalit tim Jasinit është FLorjani që ka kënduar ‘Ngjyra e kuqe shumë i ngjan”, shtoi Mandi në “Dnight”.

9 Komente

 1. Tuti

  Deri më sot duhet të kishe heq damkën e NISH tullsit ti paske ra ke damka e Drogës Hajde Mand Hajde Gjynah

  1. L
   Likja

   Kot sthojn kur bi jevgu ne tlyn lyn dhe bythen,,, ju mir ishit ke rakia,,cju duhet droga ju re lale,,,qyq e pikeni si shpi,hajd gezuar me kokaine,,,,ju duni 200mij lek mall ne dite re lale,

   1. K
    Klajd

    Breke ne bythe nuk kane, por nga 10 femije bejne... I sjellin ne jete per te ndare mjerimin!

    1. s
     shega

     10 femij dhe ka.marr nga 1 milion lek shperblim per secilin nga taksat tona ????????????????

     1. s
      shega

      10 femij dhe ka.marr nga 1 milion lek shperblim per secilin nga taksat tona ????????????????

     2. U
      Une

      Nuk e kuptoj cila eshte e mira e botimit te artikullit ky propagandoka idiotesira edhe pa droge, shkurt martohu me sa me shume gra dhe lind femije pa hesap se keshtu fiton parajsen a eshte ky mesazhi i nje njeriu normal? Me vjen mire qe me ndihmen e familjes e paska kaluar varesine e droges, por pasojat duket se qenkan ne menyren si mendon tani

      1. r
       robi

       Shko ne servis plako se ty nuk te punon indietro o Mandi dhe nuk je ndonje kengetar per te qene , pune tallavaje. Shko zij groshen o plako se nuk je i preferuar.

       1. D
        Deni

        Mand NISH-GOMA Durres.

        1. C
         Cuni i Vajes

         Sikur u more nje cike me politike ti,or cun.Gjate "fushates tende elektorale,u betove se po nuk fitoi Luli,do largoheshe nga Shqiperia.

         Lini një Përgjigje