Ç’mendim ka për Kosovën? Bashkëshorti i Rita Orës flet pas vizitës së parë

27 Nëntor 2023, 13:37Lifestyle TEMA

 Ç’mendim ka për Kosovën? Bashkëshorti i Rita
“Është hera ime e parë këtu dhe jam i nderuar që vij të vizitoj atdheun e gruas time. Qëndrimi dhe energjia këtu shumë e ngjashme me njerëzit nga unë jam, kështu që ndihem si në shtëpi tashmë,”-kështu u shpreh partneri i Rita Orës, Taika Waititi për vizitën e tij në Kosovë.

Në një takim me kryeministrin Albin Kurtin ai dha përshtypjet e para për vendlindjen e gruas së tij dhe mesa tregon i paska pëlqyer shumë.

Kjo është hera e parë e tij në Kosovë. Dyshja së bashku me familjen e Ritës arritën ditën e djeshme, pasi artistja zgjodhi ta festonte 33-vjetorin në atdhe.

Kujtojmë që Rita dhe Taika e kurorëzuan dashurinë e tyre në martesë në një ceremoni private para më shumë se një viti, por lajmin e konfirmuan vetëm pak muaj më parë.

7 Komente

 1. T
  Tropoja

  Po shume mire si Kosova e Shqiperia njelloj me indine

  1. G
   Gazeta Tema fan

   Zelanda nuk eshte Indi po ske faj ti se je nga Tropoja, e ngaterron kekun me byrekun hahah

   1. N
    Niku

    Ky eshte nga Zelanda e Re.

   2. p
    pilo Lala

    Bravo Rita Ora, patriote e vertete. Keto vajza te talentuara, po i ngrejne vlerat Shqiperise dhe Kosoves.

    1. a
     aleks

     tropoja eshte ne rregull po ju te tjeret nuk merrni vesh, zelandezet e bardhe jane anglezet dhe europianet qe e kolonizuan zelanden ,shekuj me pare, kurse vendasit jane pothuaj njesoj si indianet e eger.

     1. d
      dsa

      Rita kjo kurve e vjeter qenke me e bardhe se jevgu Vait.

      1. X
       Xhezo Smokthina

       Për ty i ardhtë keq zotit, o njeri, për mendjen dhe shpirtin që paske. Shumë mirë bënë që e nxjerrë helmin nga trupi se ndoshta letesohesh. Të fyesh një engjëll perëndie, e cila e ka lartësuar vendin që e lindi në nivel që as mund të mendohet, vetëm fundërrina mesjetare si ty mund t'a bëjnë.

      Lini një Përgjigje