U nis për udhëtim, moderatores shqiptare i ndodh e papritura, i kërkon ndihmë fansave

5 Gusht 2022, 16:18Lifestyle TEMA

U nis për udhëtim, moderatores shqiptare i ndodh e papritura, i

Moderatorja Alketa Vejsiu ka ndarë për ndjekësit e saj një situatë të sikletshme.

Me anë të një postimi në rrjetet e saj sociale, Vejsiu shkruan se prej 4 ditësh i ka humbur valixhja transit në Vjenë dhe se ka mbetur pa rroba. Ndaj, për shkak se nuk është përballur më parë me një situatë të tillë, kërkon ndihmën e ndjekësve të saj.

“Kam 4 dite qe me ka humbur valixhja transit ne Vjene! Pa rroba, vetem me cante dore, ne kete udhetim do shikoni megjithate nje njeri te gezuar. Nese keni pervoja te ngjashme me thoni ju ka ardhur valixhja? Pas sa ditesh? Ku jua derguan?,”-shkruan ndër të tjera Vejsiu.

 

4 Komente

 1. S
  Spiuni i Mirasit

  Shko bli breke ne dyqan se do mbash ere

  1. A
   Anna

   Vetem breket nuk i duhen, o Spiuno,s"ka pse ti bleje.Alketa rri pa breke,eshte gati.

   1. A
    A.C. Tr-NYC

    Kur te humb valixhja plotëson formularin te sporteli i agjensise me te cilin ke udhëtuar. Konkretisht, me ka ndodhur disa here. Nje here ne aeroportin e Nice, XX agjensi. Isha per takime pune ne Kanë, gati nje jave. Plotësova formularin, dhashë adresën e hotelit, deri kur do qëndroja dhe adresën e zyrës ne Tr. Te nesërmen mengjes bleva kostum, kemishe, kollare, kepuce, rreth 1000 euro, sepse duhet te shkoja ne takime te rezervuara. Valixhja me erdhi pas dy tre ditësh ne hotel. Kur u ktheva ne Tirane bera ankese te XX Agjensi dhe mora 450 Euro demshperblim. Qe atëherë, nje komplet kostumi e mbaj me vete ne avion, bashke me laptop etj.

   2. U
    Un kot

    Kur na ndodh ne te tjereve as qe I plas ndonjerit. Po I ndodhi vipave shqiptar duhet ta Marin vesh I madh e i vogel. Idiote femer

    Lini një Përgjigje