FOTOT/ Revoltohet moderatorja shqiptare: Burri im s'është trafikant droge, bëj 4 punë për të jetuar mirë

5 Gusht 2022, 10:24Lifestyle TEMA

FOTOT/ Revoltohet moderatorja shqiptare: Burri im s'është

Moderatorja Aulona Musta po shijon disa ditë relaksi me bashkëshortin e saj, ndërsa është aktive edhe për ndjekësit në Instagram me të cilët ndan shumë detaje nga jeta e saj.

Së fundmi ajo hapi një ‘ask me a question’ në rrjetin social ku pyeste ndjekësit nëse kishin nevojë për këshilla apo mendime nga ana e saj. Por një nga përdoruesit e rrjetit social, ka vendosur ta pyesë Aulonën për burimin e saj të të ardhurave në këtë ‘bisedë’ virtuale.

“Ku i gjen gjithë ato lekë ngele çdo ditë të vitit me pushime, apo burri me kanabis?”- shkruan ndjekësi, të cilit Aulona nuk ngurroi t’i përgjigjej.

Moderatorja fillimisht i tregoi ndjekësit të gjitha burimet e saj të të ardhurave, dhe pasi “i bëri llogaritë” e veta, ajo i drejtohet personit në fjalë me pyetjen: “Ti të tuat i ke bërë?”

“Kam tre biznese, plus Instagrami që është biznes më vete u bënë 4, plus një punë në televizion, u bënë 5 burime të ardhurash. Plus puna e burrit, imobilate/shitje blerje pronash u bënë 6 burime të ardhurash (po pate ndonjë pronë për të shitur ose blerë na thuaj).

Ndërkohë po mendoj/planifikoj/projektoj të ndërtoj edhe dy biznese të tjera brenda vitit të ardhshëm.

Ja llogaritë e mia t’i bëra. Ti të tuat i ke bërë? Se ky është halli, që duke bërë të miat, harron se duhet të merresh me të tuat dhe pasta i hakërrehesh fatit dhe botës.

P.s: Të them një sekret të vogël, zakonisht burrat që merren me kanabis nuk nxirren në Instagram me fytyrë, mbahen sekret”- thuhet në postimin e plotë të Aulonës.

28 Komente

 1. A
  Anisa

  MIR ESHT TJU TREGOSH SA HER SHKON NE ????????DHE SA HER ???????? E BEN SE NDRYSHE NUK ESH MUHABET SE NUK I ZE GJUMI NDRYSHE .

  1. t
   tralala zura nje gale

   Aulona ka bizneset e leshit ...

   1. U
    Unë

    Sa mirë e the ! Leshi i saj mbèshtjell mirè.

  2. X
   Xhelozet

   Bravo Aulona! The

   1. T
    Tajari

    Kjo Aulona Musta me gjithe ate Fatma Haxhimutin jane dy idiote qe zor se I gjen kund. Por me e bukura eshte qe kjo tyryfyçka thote qe kam kater pune dhe I llogarit per burime te ardhurash qe do I shtoje dhe dy vitin tjeter. Ky eshte vend çudirash gjithshka ndidh e paraja nuk shkon tek dijetaret pir tek prostiaulonat.

   2. p
    perlati

    Ky burri jot paska merdhif moj Aulona.

    1. d
     desi

     me mire mos fol fare! tre fakulte per ekonomi nuk dot dilnin per te ber logarit, ne ketu ne germani me biznes dhe me zi shkojm 2 her ne vit me pushime, por llumi do llumin

     1. l
      llani

      dava baxhellash....

      1. J
       Jimi

       Kater pune..... po gjum s'fle hice !?

       1. G
        Gogoli

        Keq kur ju përgjigjen, keq kur s'ju përgjigjen. Jeni fundërrina, njerëz koti.

        1. N
         Njatjeta!

         Nga pamjet ????...ne albanistan asht per Guinness

         1. L
          Loni

          Sa punetora i kemi keta vipa-te tane ne. 10 pune pernjehere bejne, plus jeten e nates, plus palester, plus pushimet ne cdo sezon. Din te menaxhojne cdo sekonde vipesha tona, nuk jane si ne populli thjeshte qe nuk marim ere nga "jeta"

          1. T
           Totololi

           Po cicat ku i ke moj Aulona? Si behet kariere ne tv pa gjoks te madh?

           1. t
            tironci

            pamje burri ka, aspak terheqese si femer

            1. A
             Arben

             Nje pyetje kam. Ben kater pune apo je rregjistruar ne kater vende pune dhe merr leket. Ne ne SHBA e dime shume mire se sa punohet dhe si ndihesh kur ben dy pune dhe shkon edhe ne kolegj per te mesuar. Mund te flasim bashke sa te duash per kete teme. Edhe dicka tjeter. Kur ti ben 4 pune, sa pune ben yt shoq sepse zakonisht edhe ne perendim burrat punojne me shume se grate? Nuk keni faj ju por ai shtet i qelbur dhe ai popull qe ha sapunin per djath dhe pastaj ankohet

             1. E
              Era

              Pupu sa e zonja.Mos i dalt emri ndonjëher si Elca Lilës “ Gabimisht”.Me tan kto biznese.

              1. N
               Normali

               Po perse e vret mendjen moj vajze… (si i themi ne shqip shqip.. pse e rruan) ju jeni nje familje e mrekullueshme. Te gjithe mutngrenesit (deshtaket desha te thonja) qe nuk kane bere dhe nuk bejne asgje ne jete, flasin hamendesojen shajne etj etj…. Dhe paaftesine e tyre per te qene te sukseshem e fituar e jetuar si njerez e nxjerrin mellefin duke hamendesuar per cdo nejri e cdo gje…. Askush qe i ka gjerat dhe punet e veta ne terezi nuk ka mllef dhe nuk vjell vrer pa ditur asgje per te tjeret…. Mos u merr me me deshtaket….. rrespekte.

               1. L
                Lorena

                Ti normali po ha mut vete. Nuk je i detyruar te ofendosh te tjeret. Kjo cuca (mashkulli) ketu ka zgjedhur te beje publike jeten e saj dhe fotot e saj me deshiren e saj. Sic duket fiton lek nga kjo pune se e pranon vete kur permend te ardhurat nga instagrami. Une qe po te shkruaj jemi burre e grua mjeke ne kanada pasi ribeme studimet e specializimet e mjekesise ne Kanada. Dmth jemi ke shtresa e pasur e Torontos. Punojme shume dhe jo 4 pune si thua ti. Kemi standart, bejme pushime etj. Po punove, nuk ke kohe te besh pushime gjithe vitin. Ne Shqiperi keto 3 biznese e 4 pune mbahen me informalitet, mospagim taksash etj etj. Kriminel nuk eshte vetem ai qe merret me kanabis. Jeni te deformuar nga trupi si çift. Évitoni sidomos fotot me rroba banje. Nuk e kuptoj pse merret gazeta me kete? Ka bere ndonje gje ne dobi te shqiptareve? Ka arritur diçka ne shkence? Ka marre çmim nderkombetar per ndonje kontribut? Ndryshe pse? I mbushni faqet e gazetes me lajme te kota per persona insignifiants ( pa asnji kontributi apo vlere objektive).

                1. N
                 Normali

                 Po cfar thua moj Lorena??? Uroj qe ta keshe vetem mllef dhe jo budallallek??? Po si qenke ti shtrese e pasut kur je kokrra e paaftesise… po asnje mjek i afte nuk eshte larguar nga shqiperia, pasi ketu te aftet (dhe te tille ka shume) punojnd ne QSUT, kane klinikat e tyre private si dhe ofrohen nga sistemi spitalor privat…. Punojne shume por fitojne shume shume. Po cfare po na tregon budallalleqe ti…. Po dil nje fundjave nga Dhermiu e nga Vlora… te djelen nuk vihet dot ne tirane nga autokollona e super veturave lluksoze…. Apo te gjithe jane drogaxhinj, hajdute dhe te korruptuar???? Jo moj zonje jo te gjithe jane te afte…. Se ne fund te fundit edhe po ti besh te gjitha sa me siper do aftesi…. Ju gjytrymet e paafte dhe cmirezinj…. Rrini na shisni pordhe qe qenkeni mjeke qe qenkeni te pasur por por… nje jave pushime beni…. Qe ta kuptosh po ta perseris edhe nje here dhe po ta shkoqis… Shiko e sa bosh e ke jeten tende te dhjer atje ku zhgerryhesh si zvarranike (ku loz edhe teater me shpirtin tend te vuajtur dhe te pa ngopur kurre) sa komenton trupin e nje vajze dhe te bshkeshortit te saje (qe ne fund te fundit ata jane komplet fiber e te palestruar) gje qe sado deshire kemi nuk e arrijne dot te gjithe, pasi fo shume pune dhe vullnet….tani tek pjesa e fundit e pyetjes tende….. po moj e nderuar Lorene, po ajo vajze ka shume kontribute dhe ndjekesa, meqene se ti je fare po fare mediokerr po ti rendis une nje e nga nje… lexoj moj injorante e deshperuar 1. Kjo vajza dhe ky djali se pari vijne nga ca prinder qe jane legjenda te ca fushave te shqiperise ( qe kane ngritur peshe shirttat dhe zemrat e Shqipetrare ne ate kohe kur gezimet dhe emocionet ishin shume te pakta) 2. Kjo vajza dhe ky djali kane ndertuar nje jete shume te mire per veten e tyre dhe kete vec me pune dhe nder. 3. Ata qendrojne larg atyre vesev qe ti permend dhe duke u perpjeku te behen shembull per gjeneraten re se si ndertohet e gezohet jeta… pa vese e pa gjera te keqija. 4. E fundit por jo nga rendesia… per te treguar se si ndertohet e gezohet me nder e rruge te drejte jeta ne Shqiperi, ata me koshience durojne edhe nje idiote si ti… aq idiote sa jep edhe mendimin tend seksual dhe se ty tu duket si mashkull kjo vajza…. O zot sa idiote qe qenke….. (te shoqit mendoj qe i pelqen pasi duken shume te lumtur se bashku)… Pu pu qenke mjeke ti ne Kanada….o zot cfare tmerri…. Tja kaloni gezuar Lorena

                 1. G
                  Genci Shkup

                  Po ju qe keni studiuar ne Shqiperi, dmth shteti ka harxhuar para ndersa ju keni ikur ne Kanada. Keni bere llogari sa i keni kushtuar Shqiperise?

                  1. G
                   Genci Shkup

                   Po ju qe keni studiuar ne Shqiperi, dmth shteti ka harxhuar para ndersa ju keni ikur ne Kanada. Keni bere llogari sa i keni kushtuar Shqiperise?

                  1. E
                   Elton

                   Mos beni akuza pa lidhje o derdimene.Apo keni smire per te tjeret

                   1. A
                    Artibr

                    Ô Mero e ke ber gazeten rospi nuk lexohesh me promovon jashteqitjen shqiptare po nuk nxore ndo nje professor ne gazette po vetem rospi ose ndo nje te shkolluar por vetem njeres zeroberes e ke mjeruar gazeten.

                    1. S
                     Sara

                     kush o burri nga keta te dy?

                     1. l
                      labi

                      Ka qene noi budalla qe e ka pyt e kjo trapja e ka marre seriozisht,ky duket se ca eshte nuk eshte nevoja me pyt ket mender moderatoren,ky ne fytyre duket mallist,e mallist i mbaru nga ata qe merr te kuqe.

                      1. A
                       Aldo

                       Kush ka 4 pune ska asnje. Shurranjose

                       1. E
                        Enci

                        Mir moj mir, i ke me pun, po ky që fryhet e mban shum frymën,,,????.

                        Lini një Përgjigje