VIDEO: Dua Lipa habit studion me bestytnitë e shqiptarëve: Të veshësh të brendshmet mbrapsht…

26 Shkurt 2024, 17:09Lifestyle TEMA

VIDEO: Dua Lipa habit studion me bestytnitë e shqiptarëve: Të

Dua Lipa ka folur në “Graham Norton Show” për disa nga supersticionet që kanë shqiptarët. Këngëtarja përmendi krruarjen e hundës apo të veshurat mbrapsht si supersticione duke shkaktuar reagime të ndryshme te të ftuarit dhe studio.

”Ne kemi supersticione. Kur na krruhet hunda domethënë që do bëhemi me nerva dhe prekim prapanicën që ta ndalojmë këtë të ndodhë”, tha Dua ndërsa të ftuarat qeshën.

”Nëse ke një ngjarje të rëndësishme dhe nuk do të prekesh nga syri i keq duhet të veshësh mbathjet mbrapsht, tregoi Dua duke shkaktuar sërish të qeshura.

“Fakti që jam shqiptare ka bërë që njerëzit të mendojnë se jam shumë supersticioze, sepse populli ynë është i tillë. Në familjen time besohen supersticione të tilla si: Mos i derdh plehrat natën, mos laj rrobat ditë të premte, nëse të kruhet hunda do bëhesh me nerva dhe duhet të prekësh prapanicën tre herë që mos të ndodhë. Nëse të kruhet dora e majtë do marrësh para, nëse të kruhet dora e djathtë do humbasësh para, janë qesharake”, ka shprehur Dua më parë në një intervistë për Jimmy Kimmel.”

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dua Lipa News & Updates (@dualipa._fans_)

10 Komente

 1. a
  aleks

  kjo idiotja qe llogjikon me b*the , po na turperon kudo ku shkon, kjo idiote s'ka asnje lidhje me shqiptaret e shqiperise, kjo me mire te flase per koqevaret dhe jo shqiptaret.

  1. A
   Amerikoni

   U qetesove? Te ra tensioni? Pi nje gote qumeshti te ngrohte te qetesoje nervat. Te gjithe popujt kane supersticione, edhe ne USA, edhe ne UK. Madje brenda vendit ka supersticione te ndryshme ne varesi te krahinave ose nen-shteteve perberese. Ne nje talk show si Graham Norton, njerezit mblidhen per gallate dhe te tjere e shohin per te clodhur. Nuk ka ndonje implikim global per shqiptaret kudo qe jane, apo per inglizet, apo per kushdo qe vete atje. Eshte thjesht gallate shlodhese, prandaj quhen talk show. It's a show, where people talk for fun. Keep calm, chill and go on listen to some music.

   1. E
    EmigrANTI

    who is this stupid Alex to coment DUA LIPA ???? Shame on you idiot < Dua Lipa is just a superstar !!!! Clear now ??

    1. E
     E di

     shkruaj shqip o gomar...

    2. E
     Enea

     Kjo nuk turperon asnjeri, perkundrazi, na ben krenar. Ti na turperon sepse je budall. Ti nuk e di qe je budall, por te tjeret e dine

     1. X
      X

      Po pra, na e vodhet edhe Dua Lipen ju hajdutet e Shqiperise hahaha.

     2. T
      Tani

      100% te verteta. Jam nga Jugu I Shqiperise lindur e rritur dhe me origjine po andrj. Fiks fare u kemi,me perjashtim te asaj qe per ulur nervat ,kruajme bythen. Keshtu themi: ik,he vella se po me ha humda tani. Plehrat mos I derdh naten,as thonjte mos I prit naten. Me duar dhe para dihen. Aleks,ti fol per greket po deshe. Nuk ndihesh shqiptar,puna jote. Ajo eshte shqiptare jo se do ti ose une,por se gjyshi,babagjyshi,katragjyshi flisnin shqip. Ti e ke fituar te drejten te percaktosh kush eshte shqiptar dhe kush jo? Kete e ka zili gjithe bota dhe miliona fansa. Po ty Aleks ,sa veta te kane zili?

      1. a
       anti25642654censurë

       i ziu unë,nuk i dikam këto,të thonjve,bythëve,brekëve e plerave!!a thu të mos jem dhe unë shqipo si dua lipa??një problem i madh është kur njeriu mendon se e gjithë rraca,bashkkombasit e tij janë të njëjtë si ai vetë!!ai shkërdhatë!?gjithë bashkkombasit shkërata!ai bqir!?të gjithë si ai!!

      2. k
       k

       Dua is Kosova, not Kosovo

       1. B
        Beni

        Po jemi shqiptare o njerez boll me me ndarje jo nga Kosova apo Shkodra apo Vlora apo Korca etj. Thjesht jemi shqiptare

        Lini një Përgjigje