Agron Gjekmarkaj shkon në Greqi të ankohet për fatin e Fredi Belerit dhe Berishës

21 Shkurt 2024, 11:28Politika TEMA
Agron Gjekmarkaj shkon në Greqi të ankohet për fatin e Fredi

Agron Gjekmarkaj ka zhvillua një vizitë në parlamentin grek me ftesë zyrtare të zëvendës kryetarit të parë të Parlamentit të Greqisë, Janis Plakiotakis.

Gjekmarkaj ka bërë të ditur se ka vënë në dijeni zyrtarin e vendit fqinj për disa çështje themelore që lidhen me arrestimin politik të kryetarit të Bashkisë së Himarës, Fredi Belerin dhe për akuzat ndaj Sali Berishës.

Postimi i Gjekmarkajt

Me ftesë të Zëvendës Kryetarit të parë të Parlamentit të Republikës Helenike, z. JANIS PLAKIOTAKIS, vizitova dje këtë institucion themelor të shtetit grek.

E falenderova z. Plakiotakis dhe ekipin e tij  për mbështetjen që Greqia në këto dekada i ka dhënë Shqipërisë në procesin e integrimit, në ndihma dhe investime të drejtpërdrejta. Nuk mund të përjashtohet asnjëherë roli i minoritetit grek në vendin tonë si urë miqesie, por edhe komuniteti tashmë i madh shqiptar i emigracionit në vendin fqinj gjithnjë e më i përfshirë në shoqërinë greke, si faktor ekonomik, social e kulturor.

Çështja “Beleri” si çështje e të drejtave të njeriut, bazuar në konventat europiane, ishte pika kyçe per z. Plakiotakis, trajtimi i tij si një i burgosur politik.

Përfitova nga rasti t'i shpjegoj pozicionin e qartë të Opozites shqiptare për këtë çështje nga fillimi e në vazhdim.

Po ashtu e informova bashkëbiseduesin për shkeljen e Kushtetutës në nenin 73 të saj nga organet e drejtësisë në rastin e arrestimit pa akuzë të Liderit të Opozitës, ish-President dhe ish-Kryeministrit të vendit, Sali Berisha, ngjarje kjo që ka krijuar pikëpyetje të mëdha e tension politik.

Duke përfituar nga vëmendja e plotë e homologut grek, i kërkova atij t'i transmetojë Kryeministrit Micotaqis shqetësimet e PD si një parti aleate, në mënyrë që institucionet europiane të jenë vigjilente ndaj çeshtjeve të Kushtetutës, ligjit dhe të drejtave të njeriut, të kthehen e të marrin rolin që u takon për t'i dhënë zgjidhje krizes parlamentare në vendin tonë duke hetuar me kujdes shkaqet e krizes.

Me z. Plakiotakis ndamë të njëjtin mendim që duhet të punojmë për të shmangur çdo provokim, çdo tension që gjeneron konflikt mes vendeve tona si dy popuj që historikisht që në zanafillë janë pranë njëri-tjetrit.

114 Komente

 1. k
  k

  Spiunët vullnetarë të non gratës, armiqtë e shpallur të kombit.

  1. R
   Realisti

   Sa injorantë! Dhe habiten pse Rama do fitojë prapë...

   1. 2
    222

    Sigurisht qe nuk perjashtohet edhe roli i rendesishem i tradhetareve ne marredheniet mes dy vendeve...

    1. Z
     Zgjedhje te reja

     Edi te shpallezgjedhje te parakohshme qe ta shpetoje Shqiperini nga keto lloj plehrash ruse si gjekmarkaj me kompani, te gjithe nongrata. Kete i kerkon Usa zotit Rama, prisni e do degjoni.

     1. R
      Realisti

      Shumë saktë! Bashkohem me mendimin tuaj. Sa më shpejtë aq më mirë se na turpëruan këta horra.

    2. S
     Saranda

     Bastardet antishqiptar te Berishovićit serbomalazez. Qelbesira !

     1. l
      llazi usa

      Po te gjithe maloket kane qene dhe jane tradhetare te Shqiperise, ky dihet qe eshte uturaku i Sali Berishes

      1. P
       Pickaxhiu

       Ky qenka per TQM

      2. D
       Dardani i Ri

       Ky Gjekmarrja, Sali Berisha dhe Co janë Hamza Kastriotët e kohës së sotshme. Janë armiqtë më të rrezikshëm të kombit tonë.

       1. R
        Roçka pe korçe

        ....dhe ne fund te takimit gjelmarka uli breket nxorri bithen gjithe mut para nje greku dhe u kthye ne shqiperi tek rrugica e salihi gerdecit

        1. C
         Cameria

         Z. Agron, po per mua pyete? Pse me harruat? Kam qene nëna juaj, pse me harruat?

         1. T
          Troç

          Ti nuk je nene je kurve qe i ke hap kembet gjithe pushtuesve . Pjellat jane kopile

          1. Çamëria

           Pse o bir, pse nuk lexon qe te edukosh mendjen dhe zemren? Pse jeton ne jerm, pse nuk sheh te verteten? Kam qene nene etnikisht e paster, 100% shqiptare. Kam qene shqiptare dhe muslimane, ja dhe pse me vranë!

           1. M
            Milano Moda ...

            Hhhaaaaa lotttttt

          2. F
           Fener Zizi

           Edhe Ti o Legen dole Byth@ir, Maloku e ka ne Gen Tradhetin, Ti ska si te jesh ndryshe.

           1. A
            Adriatik.

            Nuk ka me turp.Te paguhesh nga taksat e shqiptareve dhe te shkosh ne Greqi dhe ti japesh mbeshtetje nje terrroristi dhe vrasesi te ushtarakeve shqiptare Fredi Beleri eshte pak te thuash tradhetar i interesave te vendit nga Agron Gjekmarkaj.

            1. A
             Albini

             Besoj se ne fund te takimit biseduat dhe per ceshtjen Came !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

             1. P
              Plehra

              Ja doli edhe spiuni tjeter.Paguhen nga shqiptaret dhe punojne kundra shqiptareve.

              1. B
               Baca Bajram

               Paguhet me shume nga ana tjeter, per mostrat si ky nuk ka Atdhe, por vend, qe nenkupton shpellen, lumin,pyllin,gjakun, pabesine. Nuk jane shtetformues, por shtetshkaterrues , si tufa e ujqve qe jeton ne tufe dhe kerkojne mjegull ne kerkim te prese. Nuk i preku Evolucioni , jetojne me instikte.Nuk e kuptoj perse duhet te jemi peng i ketyre monstrave qe snjohin asnje Ligj dhe as vete demokracine qe u ka dhene te drejte te perfaqsohen me monstra te tilla. Natyrisht qe dhe dhelpra greke di ti beje ftesat selektive per karaktere te tilla te ndyra.Keta nuk kane asgje te perbashket me malsoret patriote e trima qe e kane shkruajtur me germa te arta historine. tone.

              2. R
               Realpolitika

               Agron Gjekmarkaj injorant politikan . I lëpihet grkut, por harron se po fiton urrejtjen e shqiptarëve ! Sali non grata është e shkuara e politikës antikombëtare . Nuk vuri mënd e su ngop me te keqen qe i bëri Shqipërisë që i fali detin Greqisë. Tani fut pykë Fredi Belerin . Edi Rama është largpamës e po bën shumë për vëndin tonë dhe Kosovën . PS me këta politikan antikombëtar të mender-opozitës do jetë në qeverisje edhe 100 vjet !

               1. R
                Realisti

                Harron debili se votat për deputet do ja japë shqiptari dhe jo greku.

               2. P
                Popull

                ...tani po...do lirohet po vajti ky maloku i dhive...i rregullon punet..pd-ja ka vdek me Salehun...nuk e pjerdhin;as USA as EU...parti non grata...komuniste te veshur demokrat....nuk ka ku te shkoje me...fuck qelbesirsve te kombit!

                1. D
                 Demokrati idealist

                 Ky Plakiotakis paska një fytyrë e kokë të njëjt me Belerin,tamam si të jenë vëllezër. Ndërsa ky stërnipi i Gjon Markagjonit dihet se çfarë soj tradhëtari e antikombëtari është.

                 1. A
                  A ka ngel ndonjë gjak shqiptari?

                  T’a qifsha esat pashë toptanin e fëlliqur, tradhëtar, edhe gjithë atyre që ju vijnë mbrapa juve….

                  1. V
                   Vorio maloku Gjek

                   Je komplet e njëjta copë m… e PD si ata që kandiduan Alfredon! Antishqiptarë të ndyrë!

                   1. S
                    Se eshte njeri parimor ky....

                    Vajti to kujtoje Camet dhe te rmdrejtat e tyre....

                    1. r
                     rezari

                     Bajge e shkuar bajges.Per te zene nje vend ne listen e Berishes ky plehra ben cdo gje edhe qihet ne sume.

                     1. V
                      Vlora

                      Keta Jan shqiptaret. E shesin vendin .skan bese

                      1. G
                       Gator

                       Person pa personalitet. Kush eshte ky funderrine?

                       1. S
                        SB

                        PD duhet shkrire si parti antikombetare dhe klani i Sali Berishes duhet futur ne burg. Jemi i vetmi vend ne bote ku spiunet e antikombetaret nuk denohen por per kundrazi, promovohen medieve te ketij vendi te dhjere

                        1. Çamërisi

                         Zoti Gjakmarkagjoni! Gjo për Çamërinë a biseduat apo nuk të ka interesuar kjo pjesë?

                         1. G
                          Gjek Marku

                          Ket palaço cirku as familja se merr seriozisht e lere pastaj populli.... Ik or derdimen, cope muti me.gjasme profesor...

                          1. P
                           Pordhaci

                           Profesor pordhe asgje me teper o dallkauk burre

                           1. K
                            Koli

                            Hajde Kar me Zile Hajde.Po pse mo te Shkerdhefsha Koken e Madhe,tek Grekeqiret,qe per nje Dite kane Vra 8000 Camer,shkogwt per tu Qa per Prijesin Sali Qenefi.Ju Pisat e PD e treguat veten qe qenkeni Filo Greke.Parlamenti Shqiptar duhet te Nxjerri nje Ligj qe kush Shan Drejtesine e Re dhe Atdheun duhet te Denohet.Perndryshe cfare kuptimi ka qe ky Koke Lope eshte Pedagog ne Universitet.Ku eshte ajo Partia Cameve,pse nuk e pret ne Aeroport kete Koken e Madhe dhe ti gjuajne me Mut ne ftyre ketij Tradhtari.

                            1. T
                             Traktori

                             Te lumte o Gjekmarkaj,me kete qendrim e beri beli qe je "patriot" 24 karat.

                             1. L
                              Luani

                              Yyyyyyyyyyt rrace d qelbur , të qiu file greku për dy qofte me mutë o plehre..!!

                              1. H
                               Hasani i biri Hysenit

                               Babogjeka,paske qene dhe tradhetar,haleja jote!

                               1. k
                                kacidhja

                                Nuk ka ku te shkoj me poshte ndyrsia dhe tradhtia.Kjo eshte partia e rithemelimit e Sali tradhetarit dhe te gjithe atyre qe e ndjekin kryetradhetarin e te gjitha koherave.

                                1. N
                                 Noci

                                 Me sa duket po na del edhe nje Llesh i Zi tjeter,qe paturpësisht shkon e ankohet tek te huajt per te ndrequr Shqiperinë.I thotë atij qe ti thotë Micos qe t'a beje problem ne organizmat europiane,njello sikur ti thote ,lufte kunder Shqiperise ne organizmat e BE .Arrestimi i Berishes u be së nuk pranoi denimin me paraqitje,qe ju thoni ishte shkelur neni 73.Jane budallenj ata te drejtesise dhe mençuria ishte vetem tek ju .Berisha ka akuzën per privatizimin e klubit Partizani ku jane marre vendime ku përfiton dhenderri i Berishes.Berisha po e shkel ligjin e arrestit shtëpiak ku nuk lejohet komunikimi përveç familjarëve ,duke vere perdite mitingje nen ballkon dhe nuk po i thote askush gjysëm fjale,pa le kur e krahason vehten me Navalnin.Le te kujtohet zoteria çfarë i veri Nanos,qe edhe kur shkoi te varrosi nenen nuk e lane te fliste por e moren si thes per t'a kthyer ne burg

                                 1. s
                                  shkencetari

                                  Perfundimisht malokeria shet dhe pidhin e grave per pese leke,jane qene qe hane te zotin e kane ne gjak tradhetine se i ka palluar qysh ne fetus serbet

                                  1. E
                                   Emigrant

                                   Fatkeqsisht esht e vertet keta shesin cdo gje per lek!!!

                                  2. A
                                   Atdhetari

                                   Keta bythqiret e pd-s nuk e kuptojne dot qe jane bere te neveritshem e po bejne 75% qe ti urreje.Per nje foto me te huajt shesin grua e vajze pasi nenen e baben se kane problem se i perkasin nje brezi tjeter

                                   1. M
                                    Maloku

                                    Dolen hapur spiunat e kombit.

                                    1. A
                                     Arber

                                     Cfare fodulli dhe i pafytyre . Qeveri dhe opozite ne Greqi kane dale pro nje vrasesi te ushtareve shqipetare dhe ky teveqeli i Sales shkon per te mbeshtetur nje antishqiptar . Keta bastarde te atdheut gjallerohen sa here kane nevoje qarqet shoviniste greke . Jam kurioz aty ku pi kafen cfare i thote i zoti i dyqaniyt ??? Po komshiu , shoket , kusherinjte . Femijet cfare i thone ??? Ky meriton nje te peshtyre sa here ta shohesh ne rruge .

                                     1. D
                                      Devojka

                                      Tradhetare te atdheut paska shumedhe me e keqja eshtese pasi vdesin te te vjetri , lene spore nga ku mbijne edhe me te paskrupullt .

                                      1. D
                                       Deep Purple

                                       Te shkerdhefsha loken Gjek muti.

                                       1. S
                                        Shpend

                                        Nipi a sternipi i Gjon Marka Gjonit , sido qe hiqet me kulture europiane , qenka nje legen pa bythe qe nuk e ka shokun as ne Foltore e as ne nevojtore . Deri dje bente rolin e te pa varurit dhe nuk prononcohej me asnje pjese te PD , tani qe filloi ti djege suma , se po vijne zgjedhjet e reja , u hodh me dashuri te madhe ne krah te kriminelit me damke Sali Berisha . Nuk thote kot populli qe "dardha bie nen dardhe " . Kriminel e armik i popullit Gj. M. Gjoni , ashtu dhe nipi a sternipi i tij politiqen . Ky eshte tamam nje skuth profesional dhe pa taban qe mundohet te kapet ku te mundet , per interesat e tij personale . Jo vetem kaq , po nje here qe ju dha rasti , ve interesat politike te minuesit te demokracise , hajdutit te popullit dhe penguesit te drejtesise shqiptare Sali nongrates , mbi interesat kombetare . Kjo eshte figura e krimbit parazitar me emerin "askarid" Gjekmarkaj .

                                        1. T
                                         Tomi dhe Xherri.

                                         E nxorri kokën spiuni, jeni për në burg. Këlyshi i Saliut

                                         1. M
                                          Mokrari

                                          O ty tu qifte nena o kaposh deti qe po tall bythen me leket tona qe deri dje kerkoje te rritesh rroga se nuk te dilnin 3 miljon ne muaj dhe Rama me shoke ta plotesoje mere 5 miljone ne muaj dhe nuk bene as ligje asgje por vetem disa bejte te shpifura qe dhe nje femije i klases pare i bene ti je ai n/kryetari parlamentit si ty jane dhe shume te tjere qe i bjene me qafe detyres qe kane,te vije turpe o qene bir qeni qe shkone ne Greqi dhe mbrone Belerin o legen burre o funderine ti do shokun Enver qe te beje synet o deputet legen.

                                          1. a
                                           adashi

                                           nuk thone kot qe Shqiperia te keqen e ka nga vete shqiptaret ,ndaj shovinistet e ndyre grek qe duan ta bejne Himaren greke ,sa te kene qelbesira si ky ndyresira yne qe i sherben atyre me ell kundra vendit te vete,sigurisht bejne qef ,por harrojne se kete bythqir se pjerdh njeri ne Shqiperi dhe koha e sherbetorit te tyre Sali antishqiptarit ka mare fund.

                                           1. E
                                            Erdogan

                                            Nuk ka dhe nuk mund te kete popull me idiote (popola Idhiotas) se te vetequajture Skipetare. Po shkon pothuajse 1 vit duke u mohuarb te Drejten dhe deshiren (desire angl) e popullit te Himares per tu qeverrisur nga Ata per te cilen votuan. Kjo me "pretekstin e zotit" zotit Beleri. Si bij te Vezireve,Pashallareve,Bejlereve etj qe te paret e tyre luftuan per Sulltane edhe sot jane si bishti i Qenit. Ipoxrisia (hipokrizi) eshte qe Ata qe luftuan per clirimin e Kombit Greko Ilyre te Perandorit Megas Kostantinos te ashtuquajturit Arvanitas i considerojne "Vellezer"! Ish Epirotet sot Gen-itsaros te Angloamerikaneve,Italise fashiste dhe sidomos Turqise Meme jane per fat te keq Shumice.

                                            1. Y
                                             Ylli

                                             E mo grek 300 eurosh,po ben historine,Po te jete per prejardhjen e njerzeve ne ballkan greqia eshte pa grek origjinal,aty jetojne shqiptare turq bullgare siriane etj,etj.nuk ka grek te vjeter Mund te jene shume pak Dhe ata Jo te paster ne gjak prandaj MOs na caj trapin me greqine

                                             1. Y
                                              Ylli

                                              E mo grek 300 eurosh,po ben historine,Po te jete per prejardhjen e njerzeve ne ballkan greqia eshte pa grek origjinal,aty jetojne shqiptare turq bullgare siriane etj,etj.nuk ka grek te vjeter Mund te jene shume pak Dhe ata Jo te paster ne gjak prandaj MOs na caj trapin me greqine

                                              1. a
                                               antipatrea

                                               Po për Shën Sofinë asgjë ti ??? S'quhet komenti ! E di që me vendim tëndin është kthyer në shurrtore publike , dhe të gërmon era e shurrës sunite po të kalosh aty afër ... Po ti mos u mërzit se kur t'a marrim prapë ne do ta bëjmë bordello , dhe do vijë era deodorant ...

                                              2. L
                                               Lani

                                               E mendoni dot që të vijë ky greku në Shqipëri e t’i kërkojë ndihmë Gjekmarkajt për të zgjidhur ndonjë hall të politikës greke?

                                               1. T
                                                Titi

                                                Shit bythen tende o b.q ....jo interesat e vendit. Rama fshin ate poshte me ty dhe ato greket qe po luajne mendsh qe u ka ngelur sharra ne gozhde. Legen materniteti !

                                                1. H
                                                 Humoristi

                                                 Eshte lajm rrene.Nese i dorehequri nga doreheqjet,qe ka pire vere me sulltanpiktorin,nuk eshte ne proteste ne Shqiperi,askush nuk e beson se ky shemtirevgjendet ne Greqi!?

                                                 1. l
                                                  lexuesi

                                                  ore idiot se e mban veten te lexuar ,por je fare gomar ,kujdes nga dhuratat greke ,por duket se ti je i lumturuar dhe haron se greket ta kan futur thelle ne b.... qe do vi nje dite qe do i paguash te gjitha

                                                  1. S
                                                   Shkembi

                                                   Ky eshte edhe nje fakt me teper se kjo opozite vec qe eshte fashiste, por eshte edhe antikmbetare

                                                   1. M
                                                    Manastiri

                                                    Tradhetar do plumbing mut I ndyre per kot qe jeton

                                                    1. D
                                                     Dauti

                                                     Duhen kaluar ne site te gjithe exponentet e Pedes. Kane nje shumice te lidhur ngushte me sherbimet serbo-ruse. Keta ka mbledhur rreth vetes krye agjenti qe jep shpirt ne izolim.

                                                     1. E
                                                      Emiljano

                                                      Ik e futi dhe nje sufllaqe qe te trashet qafa me keq se je trash dhe je ne rregull te keqen,gomar veshgjat

                                                      1. G
                                                       Gjeli

                                                       Po jane pune te medha keto o shoku Agron! Pse perzihesh kot. E di ku bie dhe e kujt eshte Çamëria? Jo, athere ha buk e kos!

                                                       1. N
                                                        Nie Gjekmut me pak i ben mir vendit

                                                        Nuk besoj kurre qe parlamentaret grek te kerkojne apo te presin zgjidhje nga individe te vecante si ky qe flitet ketu , por nese eshte e vertete qe Gjekmuti te kete aq kopetenca do te thote qe do pelcase luta e trete boterore , se jo besoj po jam i bindur qe Gjekmutin se beson gruaja e tij jo me greket .

                                                        1. K
                                                         Krimba

                                                         Keta jane krimba pa shtyllë kurrizore!! Ky e vulosi humbjen e ardhshme te PD-se.

                                                         1. d
                                                          demokrati

                                                          Asnjehere nuk do te votoje me per keto shemtira te kombit…!!

                                                          1. a
                                                           arben

                                                           dhe ky quhet profesor qe mund te marr ne dore fatin e vendit ,ky eshte me bushter se sali berisha ,sepse cdo gje e bene duke hedhur mollen e fshehur doren .palacio njeri ,funderrin.

                                                           1. E
                                                            ENTSOE

                                                            Mo's u habisni eshte raca e Esat Pashe Toptanit dhe Xhafer Deves!. Eshte gen, do mijra vjete te ndryshoje, gjenetikisht rreth 60000 vjete!!

                                                            1. E
                                                             Erdogan

                                                             Qendroni nen diktaturen e ish komunisteve o Teveqela te Erdoganit. Pashai i Erdoganit me emer angles Eduart (Edi) me Kombesi Greke (sado ta mohojne Genitseret e turqizuar) Vorio Epirin te gjithe eshte thjesht nje vegel e Urryer nga populli trim Greke dhe sidomos Ata qe luftuan per tu vliruar nga Barbaret Osmane (sot turqit "modern"). Skllavi kur skllaverohet Identikisht dhe Ndergjegje eshte shime e veshtire te dale nga Spilea tou Platona (Shpella e Platonit). Ta gezoni (gyzel turq) Arbautistanin dhe Vendin Strategjike (Strategice Land) Turqine. Te degjeneruar dhe servile.

                                                             1. Y
                                                              Ylli

                                                              Epiri ska qen kurre grek mor gjakprishur cfare je ti grek 300 eurosh?

                                                             2. V
                                                              Vlonjati

                                                              O të shkërdheftë Bejleti gruan o pis nënkryetar i kuvendit Agron Gjokmarkaj. Ti nuk merren me familjen tënde se ti hapin shalët vajzat studente që i ke më fakultet. Je vetëm kurvar o vulëhumburi i Shqipërisë. Mirë ta bënë ty Bardhi i PD pa vulë që të fërkon bythën me duar. Njeri pis dhe i ndyrë. Zaten një pjesë e veriorëve si puna jote janë spiun të fëlliqur.

                                                              1. T
                                                               TIRONA

                                                               O marklesh ndigjo: 1) Po te kishe bese do ta mbanje fjalen qe ke thene per saleh ramiz alia milloshevic karaxhic.Po ti je nje kurve dredharake nga from era. 2)Ti antishqiptar corbellupites mbron nje vrases tradhetar greko mysliman fredi shehun.duke dashur te shesesh Himaren dhe Shqiperine. 3)Nje shqiptar I vertete do te mbronte ceshtjen e shenjte came,por nje malok koketrashe????nuk mund ta beje kete! Hajde dru me pre!

                                                               1. P
                                                                Pilo Lala

                                                                Kaq shume eshte shtuar llumi dhe tradhetare e ketij kombi sa ka ardhur koha ti sperkatesh si pidhesat e Divjakes.

                                                                1. Z
                                                                 Zef

                                                                 S’pati ndonje cam arvanitas ta qethte kare Ket surratndryshkur qimrshellire Qe s’e njef kush po e njokan greket?

                                                                 1. Z
                                                                  Zef

                                                                  S’pati ndonje cam arvanitas ta qethte kare Ket surratndryshkur qimrshellire Qe s’e njef kush po e njokan greket?

                                                                  1. Z
                                                                   Zizi

                                                                   Nuk e kuptojme akoma si nje gazete, qe mbahet per serioze dhe qe dubet te jete djep kulture boton shkrimet dhe cfare bën ky berishisti medioker...turp!

                                                                   1. L
                                                                    Luani

                                                                    Këta qihen në bythë për një foto nga file greku, fundi i kavallit, vari karin , vaj hakli për më tutje.., hajde votojë këta ote kamë rixha…. Këta janë monstra ..!!

                                                                    1. M
                                                                     Mondi

                                                                     Bejleri i Denuar Politik?Hyyy Rrace e Ndyre,nuk ka njeri ne Himare dhe me gjere qe nuk e Di qe ky Pisi Bejleri jepte Pashaporta Greke per njerezit qe te ndrronin Kombesi.Te gjithe e dine qe ky Fekale Bejleri paguante me Euro kush do te votonte per te.Or Koke Tul Mirdite:Paska pasur te drejte Enveri qe ju Shkerdhente para mbrapa ju Mirditoreve,qe vetem Malsore nuk jeni.Hajde Turp Hajde,dhe ky eshte Pedagog ne Universitet.

                                                                     1. f
                                                                      foshnja

                                                                      Te gjithe keta maloket katolike nga Mirdita kane qe spiuna ne kohe te Enverit dhe sot jane njerezit me te poshter, pa din e iman

                                                                      1. A
                                                                       Aa

                                                                       Ketyre deputeteve edi rsma ju ngriti pagen 5000 euro pa pyetur asnji ne vendin tone.Ai si kryeminister veproi.me arrogance e agresivitet.Ja pasojat tona nga keta te papergjegjshem ndaj shtetit..⁷

                                                                       1. R
                                                                        Rezi vlore

                                                                        Edhe ti spiun grek more qirje agronopulos

                                                                        1. M
                                                                         Muli

                                                                         More legen me ato qe the kunder Shqipetarev ne Greqi mos te duket vetja se bere ndonjegje te jashte zakonshme por jeni ju more idjota qe sju ri goja pa ngren Mut ku do qe shkoni dhe flisni keq per Shqiperin po dhe sikur Shqiperi te jete e tidh kur nuk mund te shash vendin tend dhe ne qofte se do ta dish ku do qe te shkosh prap Zemra re per vendin tend Me mire rrini ne shtepi brenda dhe mos dilni neper bote se na turpruat me keto qe deklaroni Idjotesia juaj ska fund

                                                                         1. S
                                                                          Sheshttu

                                                                          Ca Jan keto felliqesira qe vetem kunder vendita te ture flasin. Fytyra te poshter pa' dinjitet.

                                                                          1. d
                                                                           denis

                                                                           Malokeria eshte gjithmon e njejte....

                                                                           1. P
                                                                            Piloti

                                                                            Don Kishot,bole kandari,tashti edhe tradhetar i kombit

                                                                            1. L
                                                                             Lala

                                                                             ATE KURVEN KU TA KESH O RRACE MUTI

                                                                             1. D
                                                                              Drejtësia

                                                                              Ku je o drejtësi !? Ku je o polici !? Përse e lini të lirë një kriminel që shkon e shet interesat e kombit për interesat e kryekriminelit më të fëlliqur që ka njohur kombi.Ai fëlliqësirë nuk duhet të lejohet t'u japë mësim fëmijëve tanë e të mos paguhet më me taksat tona. Çfarë mund t'ju mësojë studentëve ky qen? T'ju mësojë si të tradhëtojnë interesat e Atdheut..???? Ose t'a përzënë e të shkojë të hanë m... e grekut sapo t'a bëjnë të freskët, të takohet me Erdoganin që shkruan më lart në komentet ,që për nivelin që ka kur shkruan tregon se nuk ka asnjë klasë shkollë,ose është student i tradhëtarit Gjekmutaj.

                                                                              1. A
                                                                               Aron

                                                                               Ja, keta jeni ju o "demokrate", dhe pastaj beni pateriotin e sovranistin.

                                                                               1. b
                                                                                bashkimi per drejtesi

                                                                                Mos qofshin shqiptar, ata student që i shkojë në ligjërata këtij PISI kundër kombëtar.

                                                                                1. t
                                                                                 tetovari2

                                                                                 Studentët, nëse janë atdhetarë duhet t'ia bojkotojnë ligjëratat derisa të përjashtohet nga mësimdhënia! STUDENTË BOJKOTONI TRADHËTARIN!

                                                                                2. A
                                                                                 Arturo Ui-u shqiptar=Salih Ram Berisha

                                                                                 Se cfare profesori eshte ky e kane thene te gjithe komentuesit me larte.Une di se ne 6 janar ky halldup i fryre se kacec ishte brenda selise me Gaz k.rin me syze duke mbrojtur seline me hunj nga banditet e bandes Berishiste qe po i sulmonin nga jashte,kurse sot ky eshte bere uturak dhe sherbetor i urdherave antishqiptare te mafiozit Non grata. Qenka e vertete ,dhe jo se kishim ndonje dyshim ne si popull, ajo qe theksoi mbreme ne emisionin e Report TV-se analisti dhe intelektuali i nderuar Arben Mece se "Berisha eshte dopioagjent,i rekrutuar si nga KGB-ja ashtu dhe nga UDB-ja dhe se ne qeverine e tij kishte disa te tille agjente qe punonin kunder intersave te popullit e te shqiperise! Fakti se Berisha arriti te dale ne krye te te ashtuquajtures PD i dedikohet dhe ndihmes se agjenturave te huaja e ne radhe te pare dores e influences se tyre ne Amerike,ne CIA,qe nuk e mendonin se do u dilte nga duart...sic po ndodh sot.Ish agjenti i sigurimit shqiptar,Berisha eshte kanceri i vertete i ketij vendi dhe fatkeqesia jone eshte se ,megjithese keto jane thene e sterthene dhe organet tona inteligjente te sotme i dine,akoma nuk veprojne.Edhe premtimi i bere vjet per hapjen e ketyre dosjeve nga partia socialiste e betimet e Taulant Balles,duke marre shkas nga dosja e spunit tjeter Llir Meta-j, u la rruges,u bene pishmen dhe aresyen e di Edi Rama,sepse po te donte Ai,te pakten per keto dosje e hapjen e tyre,tashme do e kishim marre vesh se kush eshte kush! Pra,lepuri fle dhe i qete biles dhe ne qerren socialiste,ndryshe nuk k si spjegohet moshapja e dosjeve te agjenteve te huaj e te sigurimit te shtetit bashke!

                                                                                 1. A
                                                                                  Aleko

                                                                                  Dhe themi pastaj na e ka fajin greku..Ja dhe mireditori shkoi pas bythes se Berishes..Merre me mend cbejne Keta surreter po erdhen ne pushtet..

                                                                                  1. R
                                                                                   Rolandshehu40@ gmail.com

                                                                                   Po gruan e more me vete o gjikmark ....

                                                                                   1. K
                                                                                    Kuptoni

                                                                                    Edhe njehere TURMA e injoranteve ju turr pa meshire zotit Gjekmarkaj. Mjafton urdheri SKAP-e dhe ata te gatshem u ndersyen , me te shara , me prag e tra shpie. O TURME (bagetish) : per sa kohe qe Beleri nga SPAK u shqiptar AKUZOHET per tentative blerje vote , me vlere 400 € . Kaq o milet i trashe. Kaq eshte akuza o lope. Dhe çdo mendje normale qe merr vesh minimalisht nga kodi penal e kupton se ai po maltrajtohet nga drejtesia shqiptare me URDHER te RAMES. Sa i perket akuzave te MEDIAVE atehere nese qendrojne SPAK te mos beje shou POR ti perpiloje AKUZEN PER TRADHETI , PER VRASJE , PER DJEGJE FLAMURI, PER PARULLA ANTISHQIPTARE dhe ti jape fund kesaj loje te piset. Fakti qe e thote diçka Edi NUK e ben TE VERTETE ate o milet qe po keqperdoreni ne emer te patriotizmit, akuze qe çuditerisht Edi nuk perton tja beje Albinit sahere qe i jepet mundesia.

                                                                                    1. T
                                                                                     Tarrasi

                                                                                     Ja dhe nje trap qe kupton. Po si sna mbaruan spiunet, 300 euroshat e idiotet ne kete vend.

                                                                                     1. P
                                                                                      Ptu

                                                                                      Po ju sdini gje tjeter, o KAR me shoke, nje e dy Tradhetare e spiune gjeni ju. Hap mendjen , lexo dhe kupto o palle , mos hap bythen.

                                                                                    2. A
                                                                                     Atdheu mbi te gjitha

                                                                                     Ju bej thirrje te gjithe studenteve qe kane profesor kete tradhtarin e Shqiperise qe tja bojkotojne oren e mesimdhenies ketij bastardi te shitur!

                                                                                     1. s
                                                                                      shori

                                                                                      Po majmunet e Micotaqis, kete malokar zgjodhen per te mbrojtur te drejtat e Minoritetit Grek ne Shqiperi...???!!! Turp, vemje te peshtira..., qe shisni nene e babe per interesat tuaja vulgare, ndersa hiqeni si patriote te medhenj...qe u digjet shpirti per Minoritetin...!!!

                                                                                      1. P
                                                                                       Patrioti.

                                                                                       Thirrje gjithe mediave.Kete fytyre te ndyre mos e perpendni.i

                                                                                       1. K
                                                                                        Kulla e drenices

                                                                                        Nadja e mire po thot shkodra,,,,, Sot eshte nje dite e mbare,,,, Vajmedet ban plaka te votra,,, Ku kan lindur keta tradhtar…. Ah moj loke lokemadhe,,, Qe e linde ti hamzan,,, Qe e rrite me hadhe,,,, Vajmedet rrita belan….. Thot hamzaja n’bes ju preva,,, Nuk eshte ndonje halle i madhe,, Kur na erdhi xhaver deva,,, 84 tiranas vrau ai serbomadhe… Prap u tund thon tavani,,, Nga kjo pjedhe e keqe,,, Kur n’rreshte u fut toptani,,, Shit atdheun ai fytyr teneqe… Si s’na u hjek kjo tradhtija,,, Ore shok pse se besoni,,, Po renkon kjo nene shqiprija,, Si esati, gjekmarkaj agroni… Si s’na u hjeken ne kta hala,,,, Tradhtar t’jatin, tradhtar t’ birin,,, Janudhatasin e pruni sala,,, Baj c’ka t’duem sa t’kem ilirin… O tradhtar pa din e iman,,, Si ‘sju dridhet syri e krahu,,, Ju madhkon e zeza nane,,, Hej ju ju vrafte allahu… Shitet atdhen ju vihet gishti,,, O qelbesira tradhtar,,, Ju vrafte zoti edhe krishti,,, Qe e shitet popullin shqiptar

                                                                                        1. D
                                                                                         Demotakercita

                                                                                         Zoterinj,kot i bini ne qafe Agronit per tradheti.Agroni morri vesh qe Parlamenti Grek miratoj ligjin e martesave me gjini te ndryshme dhe ky shkoj te merrte eksperienc se si tarealizoj ne partin tij.Vajtja ne Greqi ai e beri kunder Berishes qe ja kishte lene amanet babai,camet.Sa ngushte mendoni per Goni profesorin.

                                                                                         1. E
                                                                                          Emigranti

                                                                                          Po si nuk cohen demokratet e vertet qe e duan kete vend kete atdhe qe me gjak e kan mbrojtur te paret tan dhe ti tregojn vendin ketij Gjekmarkes y shum si ky qe per farin e keq ka ky vend qe shkojn e hedhin balt dhe dhjesin dinjitetin e tyre duke shit kombin e tyre po ketyre esht per ti vrar me buk ne goj habitem si shkojn e ankohen atje per te mbrojt disa kriminela qe duheshin zhdukur me koh turp per tu o Agron dhe turp per te gjith ato qe nuk ngrejn zerin kunder ketyre individeve pa vler morale te shoqeris ton skam par politikan europin anglez amerikan qe shkojn e ankohen dikun tjeter per vendin e tyre

                                                                                          1. E
                                                                                           Edi

                                                                                           PARTIA E SALIUT CERDHE TEADHETARESH HAJDUTESH DHE KRIMINELE.

                                                                                           1. N
                                                                                            Nik

                                                                                            Ky Gjekmarkaj nje trap komplet, nje sharlatan i radhes i sjelle ne politike prej deleve te Mirdites nga nje sharlatan dhe matrapaz tjeter Lulzim Vulehumburi! Turp te kesh mor i perdorur dhe shperdorur nga Sali Pyka, Vulehumburi etj!

                                                                                            1. L
                                                                                             Labi

                                                                                             Sa turp i madh, sa i degjeneruar, ky qenka me keq se Beleri te cilin e mbron me vetmohim duke mohuar atdheun e vet, Rrace e poshter, bythelepires, pis i pisave !

                                                                                             1. E
                                                                                              Emigranti

                                                                                              Kemi 500 neve që njerëz si ky plera që skane as din as iman as cipe as nder as atdhe as shtetësi mundohen ti bëjnë gropën SHQIPËRISË.

                                                                                              1. V
                                                                                               V

                                                                                               Ja dhe Gjek-Muti,me mission nga Saliu per te siguruar ndihmen e korofillakeve per ti hequr non-graten. Pse gjithmon keta mender te djathte shesin interesant e Shqiperise per interesat e tyre? Esati Toptani,Ahmet Zogolli,dhe i fundit Sali qen bir Qeni gjithmon kan dhene nga nje cope Shqiperi per bythen e tyre.

                                                                                               1. S
                                                                                                Sharlatan i pëdës

                                                                                                Përveç se sharlatan, ky fëndurinë është dhe tradhtar e agjent. Vetëm për çështjen Beleri Pd-ja do të ketë një hemorragji votash të vazhdueshme. Do ishte shumë interesante të shiheshin llogaritë bankare të tij dhe familjes së tij, të kontrollohej mos ndonjë fëmijë ka marrë bursë në Greqi, etj, sepse kështu do merret vesh dhe sa e ka pazarin

                                                                                                1. O
                                                                                                 Optimisti

                                                                                                 Ky Agron Gjakmarja duke ndejtur neper sallonet e parlamentit po i duket vetja politikan. Sa mire e bejne tradhetarin keta lacoket e sali berishes. O sali sikur e tere Shqiperia te mblidhet ne sheshin skenderbe ti nuk ke sherim, ti e ke damken ne ball nga Amerika familjarisht. Nuk ta fal 97ten o krye kreminel i Shqiperise.

                                                                                                 1. A
                                                                                                  Alban Dega

                                                                                                  as me mi rusjte lopet se i humb te ghirba ne oborr jo me ne kullote si Berisha qe ndersa mixha i tij e therrriste te kthehej ne shtepi i pergjigjej - Jo vallahi pa kqyre per te edhe ne nje koder tjeter !

                                                                                                  1. A
                                                                                                   Alban Dega

                                                                                                   as me mi rusjte lopet se i humb te ghirba ne oborr jo me ne kullote si Berisha qe ndersa mixha i tij e therrriste te kthehej ne shtepi i pergjigjej - Jo vallahi pa kqyre per te edhe ne nje koder tjeter !

                                                                                                   1. K
                                                                                                    Klevi jam kerrici i Faro gomarit

                                                                                                    Prototipi i shpellarit surrat kuq si karr qeni . Era e percit dhe e bajges depertojne dhe ekranet e televizoreve dhe kompjuterve.

                                                                                                    1. N
                                                                                                     Nositi

                                                                                                     Bobo sa I pafytyre qe eshte maloku I pa. bese

                                                                                                     1. D
                                                                                                      Demokrati pa 2 gishta

                                                                                                      Nuk me harrohet Gjeka kur hante buke ne nje emision te Çani,si pabuks i pa pame, dhe qeshte gjithe kohes si debil i lindur. Lene pastaj kur ben si prozator ta heq petllen fare. Ketyre tipave,vetem zgjedhjet e parakohshme ju vin hakut,qe te zhduken njehere e pergjithmone nga politika. Do te ishte gjeja me e mire qe mund te bente Rama per momentin.

                                                                                                      Lini një Përgjigje